Hızlı Erişim

En Ucuz Napoli Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Napoli Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Napoli Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Napoli Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus büyüklüğü bakımından İtalya’nın en büyük üçüncü şehri olma özelliğine sahip olan Napoli, Roma’ya olan yakınlığı nedeniyle turistler tarafından en çok ziyaret edilen şehirlerden bir tanesi olma özelliğine de sahiptir.


Unesco dünya mirasları listesinde yer almayı başaran eski şehir merkezi ile olduğu gibi dar sokakları ve kendine has mimarisi ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Yine Unesco tarafından bir unvan daha bahşedilmiş ve ‘’Edebiyat Şehri’’ olarak listelerdeki yerini almıştır.


Piazzo Plebistico, şehrin en kalabalık meydanıdır ve merkezde olması da ziyaretçilerin buraya akın etmesine neden oluyor. Tarih kokan sokakları ve barındırdığı tarihi yapıları ile birlikte kültürel anlamda ziyaretçileri fazlasıyla tatmin eden bir şehirdir.


Angevinler tarafından inşa edilen Castel Nouva da yine ziyaretçisi en yoğun olan yapılardan bir tanesidir ve sizleri tarihin arka odasına davet etmektedir. Yine ulusal arkeoloji müzesi de şehrin en çok ziyaretçi kabul edilen yapıları arasında yer almaktadır.


İtalyan mutfağının en özel lezzetlerini Napoli’de bulabiliyorsunuz ve özellikle sayısız pizza çeşidi ile fast food severlerin de ilgisini bir hayli fazla çekiyor.


Piazza Bellini, Vicco ve San Domenico Maggiore bölgesi, gece hayatının nabzını tutan merkez bölgelerden bazılarıdır. Genç nüfusun yoğun bir şekilde artması ile birlikte gece kulüplerinin sayısı da doğru orantılı olarak arttı ve kendine has bir eğlence kültürü oluşturmayı da başarmış bir şehirdir.


Şehirde ulaşım ağı oldukça gelişmiş durumda ve havalimanına adım attığınız anda şehir merkezine ulaşmak için de alternatifler mevcuttur. 

Napoli Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Şehir merkezine yaklaşık olarak 7 km mesafede bulunan havalimanı, şehir merkezi ulaşımı için birçok farklı alternatif sunuyor ancak bu alternatifler arasında raylı sistem ne yazık ki yok!


Otobüs/Servis

Naples Alibus Airpot Bus, transfer hizmeti sunan otobüs firmalarından bir tanesidir. Eğer Napoli merkez tren istasyonuna hareket etmek ve yolculuklarınıza tren ile devam etmek istiyorsanız bu aracı kullanabilirsiniz. Bununla birlikte transfer otobüsünün Molo Beverello’ya da ulaşımı sağladığını belirtmek gerekiyor. Sabah erken saatlerde seferlerine başlayan otobüs, 23:40 gibi son seferini yapıyor ve esnek sefer saatlerine sahip olduğunu da eklemekte fayda var.


Biletlerinizi havalimanındaki dükkanlardan ya da otobüs şoföründen alabilirsiniz. Dükkanlardan satın aldığınızda 3 Euro ödüyorsunuz ancak şoförden satın alırsanız ödeyeceğiniz ücret 4 Euro olarak karşınıza çıkıyor.


Otobüse bindiğinizde biletinizi de işletmeniz gerekiyor ve bu bilet otobüs ve metrolar için 90 dakika boyunca geçerli oluyor. Hafta içi 20 dakika süre aralıklarla hareket eden otobüsler, hafta sonu olduğunda ise yarım saatte bir hareket ediyor ve sefer saatlerini de buna göre hesaplayabilirsiniz.


Biletinizi daha ucuza almak için havalimanı çıkışında hemen sol tarafta yer alan Sun Store mağazası da bilet konusunda sizlere yardımcı olacaktır.


Bir diğer otobüs alternatifi de belediye otobüsleridir.  Havalimanı çıkışında yer alan duraklardan belediye otobüslerine binebilirsiniz. 1.1 Euro bilet ücreti ödeyerek şehir merkezine ortalama 20 dakika gibi bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

 

Taksi

Havalimanında çok fazla taksi firması mevcut ve şehir merkezinin yanı sıra şehrin önemli noktalarına ulaşım için ideal alternatiflerden bir tanesidir. Merkez tren istasyonuna ulaşımı taksi ile gerçekleştirebilir ve oradan devam edebilirsiniz. Bunun için ödeyeceğiniz ücret de ortalama 15 ila 20 Euro civarıdır.


Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz bir diğer alternatif ise araç kiralama seçeneğidir. Havalimanında çok sayıda araç kiralama firması bulunuyor ve yetkili personelde stant başında sizleri misafir etmek için hazır!

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder