Hızlı Erişim

En Ucuz Nantes Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Nantes Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Nantes Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Nantes Hakkında Genel Bilgiler

Fransa’nın kuzeybatısında konumlanmış olan şehir, Fransa’nın altınca büyük şehri olarak da biliniyor. Erasmus fırsatı sayesinde gerçek bir öğrenci şehri kimliğine bürünen Nantes, eğitim ve kültür seviyesinin de bir hayli yüksek olduğu şehirlerden bir tanesidir. Yemyeşil caddeleri ve kalabalık sokakları ile huzurlu bir şehir olarak da tanımlanan şehir, yakın bölgedeki komşularına nazaran daha sakin. Özellikle Pazar günü ölü şehir olarak nitelendirilen Nantes, hafta içi ise fazlasıyla hareketli ve yaz aylarında turistlerin de akın etmesi ile birlikte daha farklı bir hale bürünüyor.

 

Şehrin tam ortasından Loire Irmağı geçiyor ve ırmağın tam ortasında etkileyici bir ada karşımıza çıkıyor. Bu adada çok sayıda alış veriş merkezi ve gezilip görülecek noktalar bulunuyor. Turistlerin ilgisini çeken önemli noktalardan bir tanesi ve yaz aylarında bu bölgenin çok daha etkileyici olduğunu da belirtmek gerekiyor. Şehir oldukça ucuz bir şehir ancak turistlerin ziyareti ile birlikte bazı bölgelerde fiyatların arttığını görebiliyoruz. Güçlü bir sosyal hayatın yanı sıra etkileyici bir gece hayatı da sizleri bekliyor olacaktır.

 

Gece hayatına yön veren kesim genellikle öğrenciler ve turistler oluyor. Yaz aylarında hareketlilik çok daha fazla ve alkol tüketiminin de fazla olduğunu belirtmek gerekiyor. Şehir merkezinde bulunan barlar sokağı da gece hayatının nabzını tutan önemli adreslerden bir tanesidir. Havalimanına vardığınızda şehir merkezine ulaşım da oldukça kolay ve aşağıdaki alternatifleri tercih ederek sizler de merkeze kısa sürede ulaşabilirsiniz. 

Nantes Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Navette Bus işletmesine ait çok sayıda otobüs, havalimanı şehir merkezi ulaşımı için günün birçok saati hizmet vermeye devam ediyor. Tek yön için 8 Avro ödeyerek bu otobüsleri kullanabilirsiniz ve yaklaşık 20 dakika gibi kısa bir sürede sizleri şehir merkezine ulaştıracaktır. 05:30-23:15 saatleri arası hizmet veren otobüsler, Hall 1 önünden hareket ediyor ancak hafta sonu sefer saatleri biraz daha dar ve akşam saatlerinde de son seferler yapılıyor.

 

Tramvay

Havalimanına bağlanan tramvay hattı sayesinde sizler de şehir merkezi ulaşımını bu araçları kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. 1 saatlik ulaşım için ödeyeceğiniz bilet tutarı 1.60 Avro olarak belirlenmiştir. 24 saat geçerli bilet için ise ödemeniz gereken tutar 5 Avro’dur. Sahip olacağınız bu biletler otobüs ve tramvaylar için geçerlidir ve şehir içinde de bu biletleri süreli olarak kullanabiliyorsunuz. Nantes-Chateaubriand hattı, havalimanından geçiyor ve bu hat üzerinde hizmet veren tramvayların güzergahında şehir merkezi de yer alıyor. Güvenli ve konforlu bir ulaşım için dilerseniz bu alternatifi tercih edebilirsiniz. Biletlerinizi ise gişelerden ya da bilet makinelerinden saniyeler içerisinde temin edebiliyorsunuz.

 

Taksi

Terminal çıkışının hemen karşısında yer alan taksi duraklarını ziyaret ederek sizler de taksileri kullanabilirsiniz. Yaklaşık 40 Avro ödeyerek şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Günün her saati taksi bulmak oldukça kolay ve gece yarısı tarifenin değişiklik göstereceğini de belirtmekte fayda var.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Popüler araç kiralama firmaları, havalimanındaki ofislerinde sizleri bekliyor. Havalimanında yer alan tabelaları takip ederek bu ofislere kolayca ulaşabilir ve taleplerinizi iletebilirsiniz. Firmaların online rezervasyon hizmeti sunduğunu da belirtmek gerekiyor. Şoförlü araç hizmeti de mevcuttur ve talebinizi bu şekilde iletmeniz yeterli olacaktır.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder