Hızlı Erişim

En Ucuz Mykonos Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mykonos Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mykonos Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Mykonos Hakkında Genel Bilgiler

Masmavi denizi, kumsalları ve eğlence hayatı ile tatilcilerin en çok ziyaret ettiği adreslerden bir tanesi olan Mikonos, Kiklak Adalarına bağlıdır. Delos Kralı’nın oğlu ve büyük bir şehir efsanesi ile bu adanın oluştuğu anlatılır. Delos’un oğlunun, savaştığı devleri öldürüp denizlere fırlatması ile bu adanın oluşumu daha gizemli ve mitolojik bir biçimde dile getirilir. Aynı zaman Apollo ve Artemis gibi tanrıların da bu adada doğdukları anlatılır.

 

Mikonoss’u ziyaret ettiğinizde karşınıza ziyaret edebileceğiniz çok sayıda adres çıkıyor ve bu adreslerden bir tanesi de Küçük Venedik olarak karşınıza çıkıyor. Güneşin batışını kusursuz bir şekilde seyredebileceğiniz Küçük Venedik, muhteşem manzarası ile sizleri de büyülemeye hazırlanıyor.  Paradise Beach de yine denizin ve güneşin tadını çıkartabileceğiniz önemli yerlerden bir tanesidir. Adanın en güzel plajı olarak bilinen Paradise Beach, çok sayıda ünlü isme de ev sahipliği yapıyor. Adaya geldiğinizde kamp yapmak gibi bir düşünceye sahipseniz eğer Paranga’yı tercih edebilirsiniz. Çok sayıda kamp alanına sahip olan ve doğal güzelliği ile de dikkatleri çeken Paranga, özellikle kampçıların en çok tercih ettiği adreslerden bir tanesidir. Mikonos, kendine has mutfak kültürü ile de ziyaretçilerini etkilemeyi başarıyor. Deniz ürünlerinin çok fazla kullanıldığı bir mutfağa sahipler ve bunun yanı sıra Kopanisti peyniri de Mikonos2un en özel lezzetlerinden bir tanesi olarak karşınıza çıkıyor.

 

Gece hayatı konusunda da oldukça iddialı bir yer. Özellikle plaj partileri ve gece kulüplerindeki eğlence anlayışı ile daha farklı bir konsepti sizinle buluşturan Mikonos’ta, çok sayıda kulübe ücretsiz olarak girebiliyorsunuz ancak lüks partiler için 40 ila 50 Euro gibi bir giriş ücreti ödemeniz de söz konusu olabilir. Astra, Paradise ve Down Under gibi ünlü gece kulüpleri, adanın eğlence hayatına yön veren merkezlerden bazılarıdır.

Mikonos havalimanına ayak bastıktan sonra adaya direkt nasıl ulaşacağınız da aşağıdaki gibidir 

Mykonos Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanından hareket eden otobüsler, şehir merkezine ulaşımın en çok tercih edilen alternatiflerinden bir tanesidir. Yaz aylarında taleplere bağlı olarak sefer saatleri daha esnek hale getiriliyor ancak kış aylarında ihtiyaç durumuna göre 1 ila 2 saat aralıklı seferler düzenleniyor. 15 ila 30 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşım mümkündür.

 

Raylı Sistem

Havalimanı ve şehir merkezi ulaşımında raylı sistem ağı söz konusu değildir.

 

Taksi

Terminal binasının dışında yer alan duraklar, 30’dan fazla taksi ile günün her saati hizmet veriyor. Taksilerin büyük bir kısmı 4 kişilik ve ortak ödeme de yapabiliyorsunuz. Yaklaşık 10 dakika gibi bir sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksilerin taamı lisanslı ve havalimanı bünyesinde hizmet veren taksilerdir.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Popüler araç kiralama firmalarına ait ofisler, havalimanında konumlanmış durumda. Sabahın erken saatlerinde olduğu gibi gece geç saatlere kadar açık olan bu ofisleri ziyaret ederek sizler de araç kiralama hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

 

Shuttle/Transfer

Havalimanı, özel servis hizmeti sunmuyor. Mykonoss, bir tatil şehri olduğu için seyahat firmaları ve otellerin büyük bir kısmı, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına servis ayrıcalığı da sunuyor. Hizmet aldığınız firmanın bu tür bir çalışması söz konusu ise zaten limana adım attığınızda servis araçlarınız da sizleri bekliyor olacaktır. Bazı firmalar ücretsiz hizmet sunarken bazı firmaların da servisler için ücret talep ettiğini belirtmek gerekiyor. İlgili firmalardan konu ile ilgili daha net bilgiler almanız da mümkündür.

 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder