En Ucuz Myanmar Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Myanmar Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Nay Pyi Taw

Para Birimi

seyehat zamanı Kyat

Myanmar Hakkında Genel Bilgiler

 

Güneydoğu Asya ülkeleri arasında yer alan Myanmar, sahip oldu yüz ölçümü ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bu bölgede, yüz ölçümü en geniş olan ülkeler sıralamasında kendine ikinci sırada yer bulan ülke, ziyaretlere açık ve sizler de Myanmar uçak bileti aramaları ile birlikte ilk adımı atabilirsiniz.

Ekonomisi tarıma dayalı ülkeler arasında yer alan Myanmar’da yerli halkın büyük bir kısmı da elverişli toprakları değerlendirmek adına tarımla uğraşıyor ve geçimini de tarım ile sağlıyor. Bununla birlikte Petro kalay ve kereste de ülke için önemli ekonomik kaynaklardan bazılarıdır. Madenler de ülke için büyük bir öneme sahiptir ve tarımdan sonra madencilik de yine yerli halkın en çok ilgilendiği iş kollarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Myanmar’ın resmi dili Burmaca’dır. Bu dilin yanı sıra 10’dan fazla farklı dilin konuşulduğu ilginç bir ülkedir. Ülkenin en önemli bayramlarından bir tanesi olan bağımsızlık günü, ziyaretçi sayısının en çok artış gösterdiği günlerden ve etkinliklerden bir tanesidir. Myanmar ucuz uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek sizler de bağımsızlık gününde ülkede yer alabilir ve kutlamalara katılabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar, halkın büyük bir kısmının Budist olduğunu ortaya koyuyor ve bu oran son yıllarda %89’a kadar çıkmış durumda. Dini inanışlara büyük saygı duyan yerli halk, inanç özgürlüğünü savunan bir kimliğe sahiptir.

Kasım ve Şubat Ayları, Myanmar en uyun uçak bileti avantajlarını değerlendirebileceğiniz dönemlerden bir tanesidir. Kapılarını ziyaretçilerine her daim açan ülke bu aylarda çok daha eğlenceli ve çok daha renkli bir hal alıyor.

Myanmar, gelişmemiş ülkeler arasında yer alıyor ve okuma oranı yüksek olmasına rağmen hali hazırda eğitim veren okulların sayıca az olması da ilginç detaylardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Ülkede sağlık konusunda da büyük sıkıntılar yaşanıyor bu yüzden Myanmar’ı ziyaret edecek olan vatandaşlarımızın bu konuda da dikkatli olmalarında fayda var. Hastanelerde yatak sayısı ve hekim sayısı oldukça az ve bulaşıcı hastalıkların sayısı da her geçen gün biraz daha artıyor.

Myanmar en ucuz uçak bileti satın alma işlemleri öncesi ilgili detayları da göz önünde bulundurmanız ve buna göre hareket etmeniz gerekiyor. Yaşayacağınız herhangi bir sağlık sorununda hizmet almanız zor ve sıkıntılı olabilir.

Ülkeye seyahat edecek olan vatandaşlarımızın vize konusunda neler yapmaları gerektiği de aşağıdaki metinde yer almaktadır.

 

Myanmar Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Myanmar vizesi almak için resmi siteyi ziyaret etmeniz gerekiyor. Site üzerinden vize başvurularınızı sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz ancak şunu da unutmamak gerekiyor ‘’Myanmar, vize konusunda karşınıza çok sayıda aksilik çıkartabilecek ender ülkelerden bir tanesidir.’’ Bu konuda çok fazla şikayet olduğunu da belirtmek gerekiyor. Vize başvuru formunu doldurduktan sonra fotoğrafınızı yüklüyor ve ödemenizi yapıyorsunuz. İşlem bu kadar basit ancak onay alıp alamayacağınız konusunda net bir şey söylemek ne yazık ki mümkün değil.

Vize başvurusu esnasında ödeme yapacağınız banka da sizleri bekletebiliyor ve provizyon konusunda sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. Tüm bu sorunları geride bıraktıktan sonra geriye Myanmar Konsolosluğundan cevap beklemek kalıyor.

Ödemeniz gereken tutar ile ilgili güncel bir rakam vermek pek mümkün değil çünkü bu rakam değişiklik gösterebiliyor. Resmi site üzerinden bilgi almak en doğru tercih olacaktır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder