Hızlı Erişim

En Ucuz Muscat Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Muscat Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Muscat Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Muscat Hakkında Genel Bilgiler


Umman’ın Başkenti olan Muscat, aynı zamanda ülkenin en önemli liman kentlerinden bir tanesidir. 1899 yılında veba salgını ile birlikte yerli halkın büyük bir kısmının şehri terk etmesi ile gerilemeye başlayan şehir, buharlı makinelerin icadı ile birlikte yeniden ilgi gösterilen ve tercih edilen şehirler arasında yerini almayı başarmıştır. Yüzyıllardır denizcilikle uğraşan halk için önemli bir yere sahip olan Muscat, bu bağlamda kendini bir hayli geliştirmiş ve ülke ekonomisine de bu konuda büyük katkıda bulunmayı başarmıştır.


Ülkenin en büyük gelir kaynaklarından bir tanesi de petroldür ve önemli petrol şirketlerinden bir tanesinin ana merkezi de Muscat’ta bulunmaktadır. Muscat, ticaret merkezi olmasının yanı sıra ekonominin de en önemli merkezi olarak lanse edilmektedir.


Portekiz, Hint ve Arap kültürünü bünyesinde barındıran Muscat, ülkenin en kalabalık ve en gelişmiş şehirleri arasında gösteriliyor ve her geçen yıl çok daha kusursuz bir hal alıyor. Şehirde hareketli bir sosyal hayat söz konusu ve bu detay gece hayatını da olumlu etkiliyor. Gece lambaları altında piknik yapan yerel halkı görmeniz mümkün ve bu da yerel halkın en ilginç eğlence anlayışı olarak kabul görüyor. Lisanslı barlar mevcut ve bu barlarda ya da gece kulüplerinde alkol satışı yapılmaktadır.


Kafe ve restoran tercihi yapmak isterseniz eğer sahil kenarını ziyaret etmeniz gerekiyor. Bu tür mekanların büyük bir kısmı sahil kesiminde konumlanmış durumda ve günün erken saatlerinde sahil kesiminin kalabalık olmasının en önemli nedeni de bu mekanların varlığıdır. Muscat havalimanı sonrası şehir merkezine direkt ulaşmak isterseniz eğer aşağıdaki alternatifleri kullanabilirsiniz.

Muscat Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Otobüs

Balza otobüsleri olarak bilinen otobüsler, güzergah ve sefer saatleri bakımından incelendiğinde diğer araçlara göre daha kusursuz bir hizmet sunuyor. Dolmuş taksi olarak da bilinen bu otobüsler, 30 dakikada bir yeni sefer düzenliyor ve şehir merkezi ile birlikte güzergah boyunca şehrin önemli noktalarına uğramayı da ihmal etmiyor. Kırmızı ve yeşil renge sahip otobüsler ise Balza otobüslerinden farklı bir güzergaha sahiptir. Bu otobüsler için bilet teminini otobüs içerisinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Şehir içi ulaşımda da büyük öneme sahip olan bu otobüsler, havalimanı şehir merkezi ulaşımında da önemli bir yere sahiptir.


Taksi

Legal olarak hizmet veren taksiler, fiyat olarak daha yüksek rakamlar sunabiliyor ancak hiçbir kurum ve kuruluşa bağlı olmayan özel taksiler bu bağlamda daha ekonomik rakamlar sunuyor ve ziyaretçilerin büyük bir kısmı da özel taksileri tercih ediyor. Havalimanında her saat bulabileceğiniz taksiler, şehir merkezi ile birlikte şehrin birçok noktasına ulaşım için de hizmet vermektedir. Taksicilerin kendi aralarında belirlediği bir fiyat politikası vardır ancak pazarlık yaparak en uygun rakama seyahat etmek de mümkündür.

 

Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Muscat seyahatlerinizi daha kolay hale getirmek ve daha konforlu kılmak adına havalimanında hizmet veren araç kiralama firmalarını ziyaret edebilir ve araç kiralayabilirsiniz. Kalabalık aile ve gruplara uygun geniş araç alternatiflerinin yanı sıra daha minimal ve daha küçük araçlar da mevcuttur. Araçları incelemek isterseniz firmaların web sitelerini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Muscat Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder