Hızlı Erişim

En Ucuz Münster Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Münster Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Münster Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Münster Hakkında Genel Bilgiler

Vestfalya Bölgesinde yer alan Münster, küçük ve şirin bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. Köklü tarihi ve etkileyici mimarisi ile dikkatleri üzerine çeken şehir, bölgenin en önemli kentlerinden bir tanesidir.

Bölgeye başkentlik yapan şehir, 50.000’i aşkın öğrenci nüfusu ile gerçek bir eğitim ve öğrenci şehri olarak da önem taşımaktadır. Şehir için yeşil renk büyük önem taşıyor ve ormancılık faaliyetlerine de ekstra yer veriliyor. Yeşil alanların sayısı çok fazla ve doğal parklar da bu bağlamda dikkat çekici unsurlardan bir tanesidir.

Mayıs ve Ekim Ayları arası dönem, şehri ziyaret eden insanların en kalabalık olduğu zaman dilimidir. Şehir, turistlerin ve gezginlerin uğrak adreslerinden bir tanesi ve özellikle yeşil alanları görülmeye değer bir hal almış durumda.

Bisiklet kullanımının en yoğun olduğu bölgelerden bir tanesi olan Münster, bisiklet sürücülerine de büyük saygı duyuyor. Şehirde çok sayıda bisiklet yolu var ve bisiklet sürücülerinin sahip olduğu halklar da bir hayli fazladır. Küçük bir şehir olması ulaşımı da daha kolay hale getiriyor. Yürüyerek şehrin birçok noktasına kısa sürede ulaşabilirsiniz ve şehri keşfetmek de çok uzun sürmeyecektir.

Otobüs, en çok kullanılan ulaşım araçlarından bir tanesidir. Ucuz ve konforlu olması da bu alternatifi bir adım öne taşıyor. Temiz sokakları ne yazık ki yoğun trafik nedeniyle zaman zaman sıkıcı bir hal alabiliyor.

Münster, Türk nüfusunun da yoğun olduğu şehirlerden biri ve mutfak da haliyle Türklerin etkisi altında. Türk mutfağına ait önemli lezzetleri bu şehirde kolayca bulabiliyorsunuz ve bununla birlikte Alman mutfağına ait lezzetler de yine restoran ve kafelerde insanlara sunuluyor.

Hafenviertel, eğlencenin nabzını tutan önemli noktalardan bir tanesidir. Öğrenci kenti olan Münster, eğlenceye düşkünlüğü ile de daha ilgi çekici bir hal alıyor. Mekanların büyük bir kısmı 24 saat süreyle hizmet veriyor ve sabaha kadar alkol alıp dans edebileceğiniz mekanların sayısı da bir hayli fazladır.

Münster havalimanına ulaştıktan sonra şehre direkt seyahat etmek isterseniz aşağıdaki ulaşım alternatiflerini kullanabilirsiniz. 

Münster Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

D50 ve S50 numaralı otobüsleri kullanarak merkez tren istasyonuna ulaşabilir ve buradan şehir merkezine aktarmalı olarak seyahat edebilirsiniz. Aktarma için ekstra ücret demeniz gerekiyor ve şehir içi seyahatlerinizde de kullanmak isterseniz haftalık bilet de satın alabilirsiniz. Gelişmiş raylı sistem sayesinde şehrin önemli noktalarına da raylı sistem aracılığı ile ulaşmak mümkündür.

Tren

Kırmızı, mavi ve sarı hat olarak şekillenen s-bahn alternatifi, turistlerin en çok tercih ettiği alternatiflerden bir tanesidir. Havalimanından hareket eden otobüsleri kullanarak s-bahn istasyonlarına ulaşabilir ve bu istasyonlardan şehrin birçok noktasına seyahat edebilirsiz. Trenler oldukça konforlu ve ekonomik ulaşım araçlarıdır.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Yerli ve yabancı otomobil kiralama firmalarını terminal binasında bulabilirsiniz. Gruplar için geniş iç hacme sahip özel araçlar da mevcuttur ve fiyatların da oldukça ekonomik olduğu söyleniyor.

Otel Servisleri

Her otel bu hizmeti sunmuyor ancak lüks otellerin büyük bir kısmı müşterilerine özel servis hizmetleri ile ulaşımı çok daha kolay hale getirmiş durumda. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder