Hızlı Erişim

En Ucuz Münih Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Münih Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Münih Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Münih Hakkında Genel Bilgiler

Ülkenin, Hamburg ve Berlin’den sonra en büyük şehri olan Münih, Avrupa Birliğinin yaptığı sıralamada en büyük on ikinci şehir olarak da listelerdeki yerini almış durumdadır. Almanya ile birlikte Avrupa’nın da; sanat, kültür, teknoloji merkezi olmayı başarmıştır. 2015 yılında yapılan bir anket ise yaşam kalitesinin en yüksek olduğu şehirlerden bir tanesini de Münih olarak listelere almıştır.

 

Bavyera kültürüne muazzam bir hakimiyet söz konusudur ve özellikle mimari yapılarda bunu fark etmek çok daha mümkün olacaktır. Bavyera kültürü bu şehri turizm cennetlerinden bir tanesi olarak da karşımıza çıkartıyor ve her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Gelişmişlik ve eğitim seviyesi bakımından birçok şehirden ön planda olan Münih, geniş sokakları ve kalabalık insan toplulukları ile canlı bir sosyal hayatı da beraberinde getiriyor.

 

Farklı bir mutfak kültürüne sahipler ve yemeklerinin büyük bir kısmında da domuz eti kullanmayı tercih ediyorlar. Domuz eti ve bira, alman kültüründe en çok tüketilen gıda ve içecekler arasında yer alıyor. Birçok restoranda domuz etinin farklı işleniş biçimlerini ve sunumlarını görmeniz de mümkündür.

 

 156 yılında yürürlüğe konulan saflık yasası ile birlikte Münih, iyi biranın merkezi haline gelmiştir. Az önce de bahsedildiği bira, almanlar için önemli bir yere sahip ve artık bir kültür haline gelmiş durumda. Bu kültürü daha güçlü hale getirebilmek adına üretimde de belli başlı detaylara ekstra dikkat ediliyor. Lezzetli bira içmek için bar ve gece kulüplerini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

 

İhtişamlı gece kulüplerinin yanı sıra pub tarzı sevimli barlar da Münih2in gece hayatına yön veren önemli adreslerden bazılarıdır ve sabahlara kadar dans edip alkol alabileceğiniz çok sayıda mekan da yine şehir merkezinde karşınıza çıkacaktır.

 

Münih’te ulaşım oldukça kolaydır. Büyük bir şehir olmasına rağmen trafiğe ok fazla takılmadan önemli noktalara ulaşım da mümkündür. 

Münih Havalimanı(Franz Josef Strauss) Ulaşım Bilgileri

 

Otobüs

Havalimanında hizmet veren otobüslerden bir tanesi olan Autobus, şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz otobüslerden bir tanesidir. Bilet için ödeyeceğiniz ücret 10.5 Euro ve seyahat süresi de ortalama 40 dakikadır. Münih havalimanının üçüncü katında hizmet veren bir başka otobüs firması ise çevre şehirlere ulaşım için seferler düzenliyor ve üçüncü katta bulunan ofislerinden konu ile ilgili detaylı bilgi alabiliyorsunuz.

 

Demiryolu

Havalimanına çok yakın olan banliyö trenlerini kullanarak da şehir merkezi ve farklı istasyonlara ulaşım sağlayabiliyorsunuz. S1 ve S8 numaralı banliyö trenleri sizleri şehir merkezine ulaştıracak olan trenlerdir ve bu ulaşım için tek yön ödeyeceğiniz ücret 10.5 Euro olarak belirlenmiştir. S8 numaralı trenin çok daha hızlı olduğu belirtiliyor ancak sefer saatleri esnek değil ve zaman kaybı yaşayabiliyorsunuz.

 

Taksi

45 dakikalık bir seyahat sonrası şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Taksi ile ulaşımı tercih ederseniz eğer ödeyeceğiniz ortalama rakam da 55 Euro olarak karşınıza çıkıyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Terminal 1A salonunda konumlanmış olan çok sayıda araç kiralama firması ofisi, yetkili personelleri ile birlikte konu ile ilgili hizmet vermeye devam ediyor. Firma sayısı gerçekten çok fazla ve alternatiflerin fazla olması da fiyatları belli oranda düşürüyor.

 

Shuttle

Havalimanı servis hizmeti bulunmuyor ve zaten terminaller arası mesafenin yürüme mesafesinde olması da böyle bir hizmetin gerekli olmadığını ortaya koyuyor. Terminal 1 ve terminal 2 arasını kısa sürede kat edebiliyorsunuz. Otel ya da seyahat ettiğiniz hava yolu firmasının ekstra olarak sunduğu özel servis hizmeti mevcutsa araç talep edebilirsiniz.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder