Hızlı Erişim

En Ucuz Mumbai Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mumbai Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mumbai Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Bombay Hakkında Genel Bilgiler

Maharaşta Eyaletine Başkentlik yapan Bombay, Hindistan’ın en büyük şehri olmasının yanı sıra dünyanın da en büyük dokuzuncu şehri olarak karşımıza çıkıyor. Mumbai, bilinen Türkçe ismi ile Bombay, Finans, kültür ve ticaret merkezi olarak da Hindistan için büyük bir öneme sahiptir. Bollywood sinemasına ev sahipliği yapan ve bu anlamda gelişimine katkıda bulunan şehir, kültürel anlamda da önemli bir merkez konumundadır.

 

Bir festival şehri olarak da bilinen Bombay, neredeyse yılın her ayında eğlenceli bir festival ile karşımıza çıkıyor. Festivallerin yoğun olması ziyaretçi sayısını da arttırıyor ve yılın her yılı kalabalık bir turist kafilesine ev sahipliği yapıyor. Hindistan’ın en gelişmiş şehri olan Bombay, zengin mutfak kültürü ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Şehre has bir yemek kültürünün yanı sıra büyük restoranlarda dünya mutfağına ait lezzetleri de keşfedebiliyorsunuz.

 

Eğlenceli ve renkli sokaklarında yürürken ilginç mimari yapılar da dikkatinizi çekecektir. Sabahın erken saatlerinde kalabalıklaşan insan grupları, gece geç saatlerde de sokakları dolduruyor ve şehirde etkileyici bir gece hayatı da söz konusudur. Juhu ve Colaba, gece hayatına hükmeden merkez bölgelerden bazılarıdır. Gece kulüpleri ve barların yoğun olarak yer aldığı bu bölgeler, özellikle yaz aylarında çok daha eğlenceli bir hal alıyor. Sabahın erken saatlerine kadar devam eden eğlence, alkolün de etkisi ile birlikte coşkulu bir hal alıyor.

 

Şehirde ulaşım alternatifleri oldukça fazla ve havalimanı şehir merkezi arası mesafeyi de aşağıdaki alternatifler aracılığı ile kat edebilirsiniz. 

Bombay Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanı ve şehir merkezini birbirine bağlayan ana otobüs hattı mevcut değildir. Havalimanından hareket eden otobüsler, merkez tren istasyonuna ulaşımı sağlıyor ve güzergah dahilindeki bölgelere ulaşımı sağlıyor. Tren istasyonundan sonra dilerseniz trenleri tercih ederek şehir merkezine aktarmalı olarak seyahat edebilirsiniz.

İç hatlar terminal binası önünden kalkan 312 numaralı otobüs sizleri kısa sürede tren istasyonuna ulaştıracaktır.

Dış hatlar terminalinden gün boyu kalkan 308 ve 321 numaralı otobüsler de yine geniş güzergahları ve tren istasyonuna ulaşım ayrıcalığı ile hizmet vermeye devam ediyor.

 

Tren

Andheri ve Vile Parle istasyonlarına otobüsler aracılığı ile kısa sürede ulaşabiliyor ve buradan tren seyahati ile birlikte şehir merkezine seyahat edebiliyorsunuz. Trenlerin çok daha hızlı ve konforlu olmalarının yanı sıra bilet fiyatlarının da uygun olması bu alternatifi daha popüler hale getiriyor.

 

Taksi

Ön ödemeli taksi uygulaması ile birlikte belirlediğiniz tutardan daha fazla ödeme yapmak durumunda kalmıyorsunuz. Tutar tamamlandığı takdirde yolculuk sona eriyor ve buna göre bir bütçe ya da rota belirleyebiliyorsunuz. 45 dakika gibi bir süre zarfında şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Popüler firmalar, havalimanındaki ofislerinde sizleri ağırlamaya devam ediyor. Araç taleplerinizi ofisler aracılığı ile oluşturabileceğiniz gibi firmaların kurumsal web siteleri üzerinden de daha kolay bir şekilde oluşturabiliyorsunuz.

 

Paylaşımlı Araç

Taksi hizmetinin farklı bir uygulaması olarak karşınıza çıkan paylaşımlı araçlar, aynı güzergaha gidecek olan yolcuların tercih ettiği alternatiflerden bir tanesidir. Paylaşımlı araçlar sayesinde ödeyeceğiniz tutarı azaltabilir ve diğer yolcular ile paylaşabilirsiniz.

 

Limuzin

Araç kiralama firmalarından bağımsız olarak hizmet veren limuzin kiralama firmaları da havalimanında sizleri bekliyor olacaktır. Lüks araç tercihi yapacak olan ziyaretçiler, şoförlü araç olarak limuzin kiralayabiliyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder