En Ucuz Mozambik Varışlı Uçak Biletleri

 • THY
  İstanbul - Beira
  22.08.2018
  1843 TL
 • Qatar Airways
  İstanbul - Maputo
  7.08.2018
  2177 TL
 • Qatar Airways
  İstanbul - Pemba
  27.07.2018
  2258 TL
 • Qatar Airways
  İstanbul - Nampula
  3.09.2018
  2393 TL
 • Qatar Airways
  İstanbul - Inhambane
  19.08.2018
  2676 TL
 • Qatar Airways
  İstanbul - Vilanculos
  13.08.2018
  2904 TL
Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mozambik Kalkışlı Uçak Biletleri

 • LAM
  Beira - İstanbul
  29.08.2018
  2024 TL
 • Qatar Airways
  Maputo - İstanbul
  12.09.2018
  2049 TL
 • South African Airways
  Pemba - İstanbul
  4.09.2018
  2069 TL
 • LAM
  Inhambane - İstanbul
  27.08.2018
  2622 TL
 • South African Airways
  Vilanculos - İstanbul
  19.08.2018
  2677 TL
 • Kenya Airways
  Nampula - İstanbul
  14.08.2018
  2724 TL
 • LAM
  Chimoio - İstanbul
  14.08.2018
  7324 TL
Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Maputo

Para Birimi

seyehat zamanı Metical (MZN)

Mozambik Hakkında Genel Bilgiler

 

Afrika ülkelerinden biri olan Mozambik, dünyanın en fakir ve en gelişmemiş ülkeleri sıralamasında da üst sıralarda yer alıyor. Sömürgeciliğin en fazla yapıldığı adreslerden bir tanesi olan ülke, mimari anlamda kolonyel yaşamın en ilginç örneklerini de bizimle buluşturuyor. Tarım ve madencilik ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip ancak bu durum ülke ekonomisinin gelişmesi konusunda ne yazık ki yeterli değil.

Mozambik uçak bileti araması yapmadan önce ülkedeki sağlık sorunları konusunda da bilgi sahibi olmanızda fayda var. Aids hastalığının en çok görüldüğü ve artarak devam ettiği ülkelerden biri olan Mozambik, bu konuda ne yazık ki önlem alabilecek yeterliliğe sahip değil. Ülkede yetim çocukların sayısı da bir hayli fazla ve yine artarak devam ettiğini de ifade etmek gerekiyor.

Ülkenin başkenti Maputo ve mimari anlamda diğer şehirlere nazaran büyük gelişme kaydettiğini ifade etmek gerekiyor. Mozambik uygun uçak bileti satın alma işlemlerini tamamladıktan sonra kendinize bir rota belirlemek isterseniz eğer bu şehri de listelerinize dahil edebilirsiniz. Mozambik en uygun uçak bileti fırsatlarını takip etmek adına ucakbileti.com adresi de sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

Ülkenin resmi dili Portekizce ancak yerli halkın büyük bir kısmı bu dile hakim değil. 40’tan fazla farklı dilin konuşulduğu iddia ediliyor ve bu dillerin büyük bir kısmı da yerel dillerdir.

Tropikal iklim nedeniyle ülkede havaların her daim sıcak ve ılıman olduğunu belirtmek gerekiyor. Keşfedilmek için gayet ideal bir ülke ve konaklama konusunda da herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Yerli halk, ülkeyi ziyaret eden turistlere karşı oldukça sıcakkanlı bir tutum sergiliyor ve onlar da ülke ekonomisinde turizmin ne kadar değerli ve önemli olduğunun farkında Mozambik ucuz uçak bileti avantajları ile birlikte sizler de ülkeye daha ekonomik bir seyahat düzenleyebilirsiniz.

Mozambik ziyaretçileri için ilginç bir bilgilendirme yapmakta fayda var. Askeri alanlarda, havalimanında ve köprülerde fotoğraf çekmenize izin verilmiyor. Fotoğraflayabileceğiniz alanlar kumsallar ve turistik bölgelerdir. Bu konuda hassasiyet göstermenizde fayda var çünkü yaptırımlar ağır olabiliyor.

Mutfağı ile de dikkat çekici bir hal alan ülke, Afrika mutfağının en özel lezzetlerini sizinle buluşturuyor. Et ağırlıklı tüketimi sebze ürünleri ve yemekleri takip ediyor. Ülkedeki birçok restoran ve kafede yerel lezzetleri tatma fırsatına sahip olacaksınız.

Mozambik’i ziyaret edecek olan vatandaşlarımızın vize süreci ile ilgili detayları bilmesi de önem arz ediyor. Bu detaylar da aşağıdaki başlıkta yer almaktadır.

 

Mozambik Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

 

Yurt dışındaki Büyükelçiliklerden giriş vizesi alabiliyorsunuz ya da alternatif tercih olarak Maputo havalimanında 80 Dolar gibi bir ücret karşılığında vize almanız da mümkündür.

Eğer ziyaretlerinizi Sarı Humma tehlikesi bulunmayan bir ülkeden gerçekleştiriyorsanız, sarı humma aşısı olma gibi bir zorunluluğunuz yoktur ancak tifo ve tetanos aşılarını olmanız şiddetle tavsiye ediliyor.

Mozambik seyahatlerinde dikkat etmeniz gereken önemli hususlardan bir tanesi de su tüketimi ile alakalıdır. Kapalı su tüketmeyi tercih edin çünkü açık sular risk ve tehlike arz edebiliyor.

Sağlık konusunda ekstra hassasiyet göstermeniz ve mümkünse seyahat boyunca yanınızda ilaç taşımanız tavsiye ediliyor.

Mozambik Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder