Hızlı Erişim

En Ucuz Mostar Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mostar Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mostar Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Mostar Hakkında Genel Bilgi

 

Bosna Hersek'in en dikkat çekici kentlerinden olan Mostar Bosna Hersek federasyonuna bağlı Neretva Kantonu'nun idari merkezidir. Neretva Nehri kıyısında bulunan Mostar'da yer alan ve kente adını veren Mostar Köprüsü Hırvatlar tarafından iç savaş esnasında yıkılmıştır bu sebepten Avrupa Birliği burayı yenilemek için yaklaşık 15 milyon dolar harcamıştır. İç savaşlar esnasında kentin etnik yapısı tamamiyle değişmiştir. Sırpların çoğu kentten ayrılmıştır. ER-BU adlı bir Türk firması tarafından aslına en benzer şekilde restorasyonu yapılmıştır. Ayrıca 2005 yılında eski Mostar şehri UNESCO tarafından dünya miras listesine alınmıştır. Mostar’ın iklimi Akdeniz iklimi etkisindedir. Mostar senenin her mevsiminde misafirlerine farklı güzellikler sunmaktadır. Hava durumu genellikle yağışlı ve ılık olan bu kentin hava durumuna bakıp önceden fikir sahibi olmanız faydanıza olacaktır. Mostar uçak bileti almadan önce hava durumundan haberdar olmak tatil için iyi olmaktadır.

Mostar’ı gezmek istiyorsanız dağlık ve tepelik alanlar ile çevrilmiş olan bu şehri, havanın tadını çıkararak istediğiniz gibi gezebilirsiniz. Kış aylarında kalın giymenizde fayda vardır. Yaz aylarındaysa sıklıkla yağmur yağan bir kent olduğu için yanınızda yağmurluk olması iyi olacaktır. Ayrıca alışverişlerinizde kredi kartı da kullanabilirsiniz Farklı para birimleriyle de alışveriş yapma olanağınız vardır. Mostar kentindeki bankalar sabah 8 ve akşam 7 arasında hizmet vermektedir. Mostar uçak bileti almadan önce böyle detayları aklınızda bulundurmalısınız.

Bosna Hersek’in bilinen şehirlerinden Mostar şehri, pek çok tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca hava koşulları da genelde gezmeye elverişli olduğundan her sene Mostar uçak bileti alan pek çok turist şehre gelmektedir. Mostar şehrinin mutfağı da kendinden söz ettirmektedir. Nefis balkan yemeklerini deneyimlemek için doğru bir adres olabilir. Farklı coğrafyaları keşfetmek için yola çıkmaya ne dersiniz? Bu yazımızda genel olarak Mostar şehrinden ve güzelliklerinden bahsetmeye çalıştık. Yerinde keşfetmek için hemen Mostar uçak bileti almalısınız.

Mostar Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Bosna Hersek’in önemli bir kenti olan Mostar’da, şehir merkezine 8 km mesafede Mostar Havaalanı yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz birkaç alternatifiniz bulunmaktadır. Şehir merkezinden havaalanına gidiş için de aynı ulaşım olanaklarından faydalanabilirsiniz.

Mostar Havaalanı, her sene ulaşım ihtiyacını sağladığı binlerce yolcu için temel ihtiyaçları giderme amacı başta olmak üzere, uçuşlar öncesinde ve sonrasında zaman geçirmenizi sağlayacak, yeme içme ve alışveriş noktaları gibi bölümleri de barındırmaktadır. Mostar şehir merkezine yaklaşık 8 km gibi kısa bir mesafede bulunan Mostar Havaalanı’ndan şehir merkezine gitmek için farklı imkanlarınız vardır. Taksi başta olmak üzere şehir otobüsleri ve araç kiralama şirketleri bu seçenekler arasında yer almaktadır.

 

Taksi

Taksiler, kent merkezine ulaşmak için en hızlı ve konforlu ulaşım seçeneklerindendir. Mostar Havaalanı’nın resmi taksisi olan Moj Taxi ile kent merkezine kolaylıkla gidebilirsiniz. Terminal binası önünde yer alan taksi operatör masasından ya da telefonla arayarak ayarlayabileceğiniz taksilerle şehir merkezine gitmeniz mümkündür.

 

Otobüs

Mostar Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenekse şehir otobüsüdür. Taksilere göre daha ekonomik olan otobüslerle şehir merkezine yaklaşık 25 dakikada gidebilirsiniz. Haftanın her günü hizmet veren şehir otobüslerine havaalanındaki terminal binası önünden ulaşabilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım imkanı ise araç kiralama şirketleridir. Mostar Havaalanı’nın yolcu terminal binasındaki araç kiralama firmaları sayesinde istediğiniz aracı kiralayıp şehir merkezine kısa sürede gidebilirsiniz. Araçları şoförlü ya da şoförsüz olarak kiralama imkanınız bulunmaktadır. Tercih edebileceğiniz araç kiralama şirketleri arasındaysa Artic ve Partner yer almaktadır. Fakat Mostar uçak biletinizi aldıktan sonra araç kiralama için rezervasyonunuzu internetten yapmanızı tavsiye ederiz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder