Hızlı Erişim

En Ucuz Moskova Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Moskova Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Moskova Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Moskova Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Moskova, Rusya Federasyonu’nun başkentidir. 10 milyonun üzerinde nüfusu ile ülkenin iki büyük federe şehrinden birisidir. Ekim Devrimi sonrasında başkent olan şehir içinden geçen Moskova Nehri mimarisi ile oldukça ünlüdür. Ayrıca dünyanın en yoğun hizmet veren metro sistemi de bu şehirde bulunmaktadır. 1980 yılında yaz olimpiyatlarına ev sahipliği yaptıktan sonra turizm açısından da oldukça rağbet görmeye başlamıştır. Moskova, dünyanın en fazla milyarderinin yaşadığı oldukça zengin bir şehirdir. Ayrıca bu durum Moskova’nın dünyanın en pahalı şehri ünvanına da sahip olmasını sağlamıştır. 2009 yılında Eurovision’a ev sahipliği yapan şehir Kızıl Meydan, Lenin Mozelesi, Bolşoy Tiyatrosu ve şehirdeki birden fazla tarihi yapısı ile adından sıkça söz ettirmektedir.

Moskova oldukça kalabalık bir şehirdir ve etnik açıdan çok fazla insana ev sahipliği yapmaktadır. 9 milyonun üzerinde olan Rus vatandaşların yanı sıra, Ukraynalı, Tatar, Ermeni, Azeri, Yahudi, Gürcü, Özbek, Tacik, Çeçen, Moldovalı gibi birçok etkin kökene sahip insanın da yaşadığı bir şehirdir. Ayrıca 600 binden fazla etnik grubu belli olmayan azınlık topluluklar da şehirde yaşamaktadır. Moskova’nın kardeş şehir olarak belirlediği birçok ülkeden 77 şehir bulunmaktadır. Türkiye’den Adana, İzmir ve Alanya şehirleri ile kardeş şehir ilan edilmiştir.

Moskova’da dünyanın en gelişmiş metrosunun yanı sıra diğer ulaşım araçlarında da oldukça modern bir yapı izlemektedir. Moskova’da havayolu hizmeti veren 4 adet uluslararası 4 adet de ulusal havalimanı bulunmaktadır. Myachkovo, Bykovo, Khodinka ve Tushino ulusal, Domodedovo, Ostafyevoi Sheremetyevo ve Vnukovo uluslararası havalimanlarıdır. 

Domodedovo Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Moskova şehir merkezi ve Domodedovo Havalimanı arasında 308 numaralı otobüslere binerek olaşum sağlayabilirsiniz. Ayrıca metro hattı, ekspress otobüsler ve taksi bağlantıları da bulunan bu toplu taşıma otobüsleri ekspress ve servis şeklinde hizmet vermektedirler. Ekspress otobüsler her 15 dakikada bir direkt olarak havalimanına çalışmakta ve 100 Ruble ücreti bulunmaktadır. Servislere bindiğinizde her 15 ve 40 dakikada bir hareket etmektedirler. Ekspresslerden farkı birçok duraktan geçmeleridir. Fakat bagaj konusunda araçlar büyük olduğu için sorun yaşamanmamaktadır.

Taksi

Ticari taksiler ile havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak mümkündür. Fakat havalimanının şehir merkezine 42 kilmoetre uzaklıkta olduğu için taksi ücreti oldukça yüksek gelebilir. Bu yüzden en yakın metro veya tren istasyonunda inerek şehir merkezine daha uygun bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Raylı Sistemler

Aeroexpress trenleri ile Paveletsky metro istasyonu ve Moskova Domodedovo Havalimanı arasında direkt ulaşım sağlayan raylı sistemler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 4 numaralı giriş kapısından Aeroexpress hattı istasyonuna geçebilirsiniz. Moskova ile havalimanı arası Aeroexpress trenleri ile ortalama olarak 40 – 50 dakika sürmektedir. Bir diğer raylı ulaşım sistemi de banliyö trenleridir. Birçok belde ve banliyo merkezinden geçmekte olan trenlere gideceğiniz yere göre binebilirsiniz. Moskova ile havalimanı arası banliyö trenleri ile ortalama 1 saat 10 dakika kadar sürmektedir.

Vnukovo Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Vnukovo Havalimanı ve şehir merkezi arasında hizmet veren toplu taşıma otobüsleri sayesinde uygun fiyatlara yolculuk yapabilirsiniz. Metro ve tren hatları için bağlantı noktalarında durakları bulunmaktador. Bu sayede gideceğiniz yere rahat bir ulaşım sağlanmaktadır. 611 ve 611C numaralı toplu taşıma araçlarına binerek ortalama 35-40 dakika süren bir yolculukla havalimanına ulaşabilirsiniz. Yugo-Zapadnaya ve Troparyovo metro istasyonları girişleri önünde bulunan duraklar sayesinde şehrin birçok noktasına ulaşım sağlanmaktadır. Güncel ücret ve sefer saatleri için duraklarda bulunan panoları incelemeniz gerekmektedir.

Raylı Sistemler

Kievskiy hattı ile Moskova şehir merkezi ve havalimanı arasında hizmet veren Aeroexpress trenlerini kullanarak hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ortalama 35 dakika sürmektedir. Aeroexpress trenleri standart ve business sınıf hizmet vermektedir. Güncel ücretleri ve sefer saatleri için istasyonlarda bulunan panoları incelemeniz gerekmektedir.

Taksi

A ve B terminallerinde bulunan ticari taksiler 7/24 hizmet vermektedir. Moskova ve havalimanı arasında hizmet veren ticari taksiler ile ulaşım mümkündür. Fakat taksi ücretleri mesafe fazla olduğu için bütçenizi aşabilir. Gece uçuşları dışında metro ve toplu taşıma kullanmanız bütçenizi yormayacaktır.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç kiralama ve transfer hizmetleri ile havalimanı ve şehir merkezi arasında erişim sağlayabilirsiniz. Bir diğer alternatif ulaşım türü de ücretsiz servislerdir. Tur firmalarının anlaşmalı otel ya da havayolu şirketlerinin sağladığı ücretsiz servis imkanından faydalanabilirsiniz. Tur firması ya da anlaşmalı havayolu şirketi ile seyahat ediyorsanız firmaların müşteri hizmetlerini arayarak bilgi edinebilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder