Hızlı Erişim

En Ucuz Montpellier Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Montpellier Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Montpellier Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Montpellier Hakkında Genel Bilgiler

Fransa’nın güneybatısında konumlanmış olan şehir, öğrenci nüfusunun her geçen yıl biraz daha artması nedeniyle ‘’Öğrenci Şehri’’ olarak bilinir. Fransa’nın en büyük kentlerinden bir tanesidir ve bu sıralamada kendisine sekizinci sırada yer bulmaktadır. 1000 yıldan fazla bir geçmişe sahip olduğu söylenen şehir, tarihin izlerini de hali hazırda bünyesinde barındırmaya devam ediyor. Son rakamlara göre 70.000’den fazla öğrencinin şehirde ikamet ettiği biliniyor ve bu da diğer şehirlere kıyasla sahip olduğu unvanı fazlasıyla hak ettiğini gösteriyor.

 

Şehir planlaması konusunda muazzam bir şehircilik örneği sergileyen Montpellier, kendine has mimarisi ve güçlü yapıları ile de bu anlamda farklı bir duruşa sahiptir. Modern ve klasik Fransız mimarisinin en yeni ve en gözde örneklerini şehirde görebilmek de mümkündür. Fransa’nın sıcak yüzü olarak da gösterilen şehir, samimi insanlarının yanı sıra yardımsever kimliği ile de bir adım öne çıkıyor. Şehirde saygı en önemli unsurlardan bir tanesidir ve özellikle bu tutum ziyaretçilere karşı çok daha net bir şekilde görülebilmektedir.

 

Nostradamus’un kovulduğu şehir olarak da lanse edilen Montpellier, tarihi mimarisi ile gezginler için de önemli bir yere sahiptir. Her yıl binlerce gezgin, düzenlenen turlar ile birlikte şehri ziyaret ediyor ve izlenimlerini aktarıyor. Şehir, sosyal hayatın yanı sıra gece hayatı ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Eğlence anlayışı belli bir kimliğe oturtulmuş durumda ve sabahın erken saatlerine kadar gönül rahatlığı ile özgür bir şekilde eğlenmenize de herhangi bir engel yoktur. Havalimanına ayak bastıktan sonra aşağıda bahsi geçen alternatifleri tercih ederek sizler de şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz. 

Montpellier Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Terminal binası çıkışında sizi çok sayıda otobüs bekliyor olacaktır. Şehir merkezine gitmek istiyorsanız eğer binmeniz gereken otobüs ise 120 numaralı otobüs olacaktır. Tek yön gidiş ücreti 1.60 Avro’dur ve biletlerinizi şoförlerden temin edebilirsiniz. Şehir merkezinin yanı sıra daha geniş güzergaha sahip olan otobüsler de havalimanında hizmet veriyor ve yine terminal çıkışında sizleri bekliyor olacaklardır. Havalimanı şehir merkezi ulaşımı otobüsler ile birlikte yaklaşık 20 dakikadır.

 

Taksi

Havalimanı bünyesinde hizmet veren taksilerin yanı sıra özel firmaların yönetiminde olan taksiler de yine havalimanı terminal çıkışında sizleri bekliyor olacaktır. Ortalama 20 ila 30 Avro ödeyerek şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Taksiler hem çok daha güvenli hem de konforlu olduğu için ziyaretçiler tarafından tercih edilen en önemli alternatiflerden bir tanesidir.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Araç kiralama firmaları ofislerini limanda ziyaret ederek taleplerinizi iletebileceğiniz gibi dilerseniz seyahat öncesi online olarak da işlem yapabilirsiniz. Yerli ve yabancı araç kiralama firmalarının tamamı online rezervasyon hizmeti sunuyor. Araç seçimi ile birlikte taleplerinizi de yine bu şekilde oluşturmak çok daha kolay olacaktır.

 

Transfer Hizmeti

Oteller ve seyahat firmalarının sunduğu servis hizmetlerinden sizler de yararlanabilirsiniz. Ücreti ödediğiniz takdirde firma müşterisi olma koşulu aranmıyor ve terminal binası önünde bekleyen çok sayıda servis aracı da ücretli olarak hizmet vermektedir. Havalimanına ait kurumsal web sitesini ziyaret ederek bu hizmeti sunan firmaların tam sıralı listesine ulaşabilir ve dilediğiniz an iletişime geçebilirsiniz. Turistik bir şehir olduğu için oteller bu konuda biraz daha hassas davranıyor.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder