Hızlı Erişim

En Ucuz Monte Carlo Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Monte Carlo Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Monte Carlo Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Monte Carlo Hakkında Genel Bilgiler

Monako’nun en önemli şehirlerinden bir tanesi olan Monte Carlo, eğlencenin kalbinin attığı ve kumarhanelerin yoğun bir şekilde yer aldığı özel bir adres olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın en zengin şehirlerinden bir tanesi ve kumarhane sayısı da oldukça fazladır. Turistlerin yanı sıra sadece kumar oynamak için bu şehri tercih eden çok sayıda ünlü sima da şehrin tanıtımında ve popüler hale gelmesinde büyük pay sahibidir.

 

1862 yılında 3. Charles tarafından ilk kumarhane kuruluyor. Bu kumarhanenin kurulmasındaki asıl neden, şehrin ekonomisine güçlü bir katkı sağlamak ve bunu da sürekli hale getirmektir. Şehrin kumarhaneler cenneti olarak adlandırılmasındaki asıl etken de budur. O günden sonra kumarhane sayısı artmış ve şehir günümüzde haline kavuşmuştur. Yaz aylarında düzenlenen festival ve eğlencelerin yanı sıra önemli isimlerin de şehri ziyaret etmesi ile birlikte daha renkli hale gelen Monte Carlo, turizm ve kumarhane gelirleri ile birlikte ayakta kalıyor. Şehrin en önemli zenginlik kaynağı kumarhanelerdir. Yaz aylarında kumarhanelerin doluluk oranı da normal sezona göre iki kat artış göstermektedir.

 

24 saatin her anını dolu dolu yaşayan ve uyumayan şehir olarak nitelendirilen Monte Carlo, gece hayatı ile de coşkulu bir kimliğe sahip olmayı başarıyor. Otellerin kulüpleri ve kumarhanelere ait kulüpler, sabahın erken saatlerine kadar ışıklarını açık tutuyor. Burada dilerseniz kumar oynayabilir, dilerseniz de içkilerinizi yudumlayıp dans edebilirsiniz. Karement, Black Legend ve Casino De Monte Carlo, şehrin önemli eğlence merkezlerinden bazılarıdır.

 

Monte Carlo’ya ulaşmak için en yakın havalimanı olan Nice Havalimanını tercih etmeniz gerekiyor. 

Nice Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Airport Express bünyesinde hizmet veren otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilir ve buradan hareket eden Monte Carlo otobüslerine binebilirsiniz. Havalimanından Monte Carlo şehrine direkt otobüs ulaşımı mevcut değildir.

 

Tren

Terminal binasına yürüme mesafesinde olan tren istasyonunu ziyaret ederek şehir merkezi ve farklı noktalara ulaşmak için de trenleri tercih edebilirsiniz. Ekonomik olmasının yanı sıra konforlu araçlar olmaları da trenleri daha popüler ve daha tercih edilir hale getiriyor.

 

Taksi

75 Euro ödeyerek Monte Carlo şehir merkezine direkt olarak ulaşabiliyorsunuz. Taksiler, Monte Carlo’ya gitmek isteyen ziyaretçilerin en çok tercih ettiği ulaşım araçlarından bir tanesidir. Herhangi bir aktarma yapmadan direkt şehir merkezine ulaşmak için sizler de taksileri kullanabilirsiniz. Taksiler günün her saati hizmet veriyor ve daha uygun rakamlar ödemek için korsan taksilerden uzak durmanız da lehinize olacaktır.

 

Motosiklet

Havalimanında motor kiralayabileceğiniz firmalar da mevcuttur. Havalimanı Monte Carlo şehir merkezi arası mesafenin 30 km olması motor ile ulaşımı da mümkün hale getiriyor. Keyifli ve ekstrem bir yolculuk için dilerseniz motor kiralama hizmeti de alabilirsiniz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren araç kiralama firmalarına ait ofislere Monte Carlo’da da ulaşabiliyorsunuz. Dilerseniz Nice havalimanından kiralayacağınız araçlar ile birlikte Monte Carlo şehir merkezine ulaşabilir ve teslim aldığınız araçları seyahat sonrası şehir merkezinde bulunan araç kiralama ofislerine teslim edebilirsiniz.

 

Helikopter Servisi

Monte Carlo’ya direkt ulaşmak isteyen ziyaretçilerin tercih ettiği alternatiflerden bir tanesi de helikopter ulaşımıdır. 15 dakikada bir yeni sefer düzenleniyor ve kişi başı ödeyeceğiniz ücret de 110 lira olarak karşınıza çıkıyor. Fiyatlar sezona bağlı olarak değişiklik gösterebilir ve güncel fiyat bilgilerine de havalimanı iletişim numaraları aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ortalama 10 dakika gibi kısa bir sürede Monte Carlo şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. 

Monte Carlo Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder