Hızlı Erişim

En Ucuz Mogadişu Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mogadişu Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mogadişu Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Mogadişu Hakkında Genel Bilgiler

Somali’nin Başkenti olan Mogodisu, liman kenti olması bakımından da önemli bir konuma sahiptir. Bir dönem İtalya tarafından kiralanan ve daha sonra satın alınan şehir, aynı dönemde Başkent ilan edilmiş ve 1960 yılında bağımsızlığını tam olarak ilan ederek yeniden yapılanmaya girmiştir. Hint Okyanusunun Beyaz İncisi olarak kabul edilen şehir, doğal güzellikleri ve kendine has tavrı ile çok sayıda ziyaretçinin de ilgisini çekmeyi başarıyor.

 

Liman kenti olmasının yanı sıra Başkent olma avantajını da en iyi şekilde kullanan şehir, ticaret merkezi olarak da anılıyor ve birçok işletme ile birlikte iş merkezi de yine bu şehirde konumlanmış durumdadır.

 

Cami, Katedral, tarihi binalar ve geçmişe ayna tutacak olan çok sayıda tarihi yapı da yine şehrin en önemli ziyaret noktalarından bazıları olarak karşımıza çıkıyor. Birçok medeniyete ve kültüre ev sahipliği yapan şehir, halkın huzur içinde yaşadığı özel bir bölge olarak da kabul görmüş durumdadır.

 

Pirinç ve helva, şehirde en çok tüketilen gıdalar arasında yer alıyor ve yemek konusunda dikkat ettikleri en önemli nokta ise helal olması yönündedir. Bununla ilgili güçlü bir denetim mekanizmasına sahipler ve yemeklerde hiçbir şekilde domuz etine de izin verilmiyor. Aynı şekilde alkol konusunda da büyük bir hassasiyet söz konusudur.

 

Canlı müzik ve eğlence kültürü oldukça zayıftır ve zaten canlı müzik de kafe ya da restoranlarda karşınıza çıkıyor. Yerel halk için eğlence, yöresel kıyafetleri ile dans ettikleri etnik festivallerdir ve bunun dışında farklı bir eğlence kültürü de hakim değildir.

 

Şehir iç ulaşım ne yazık ki oldukça zayıf ve küçük yeşil otobüsler-minibüsler dışında bir noktadan diğer önemli bir noktaya ulaşmak için çok fazla alternatif karşınıza çıkmıyor. 

Mogodisu Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Şehir merkezinde küçük yeşil otobüsler ulaşım için hizmet veriyor ancak havalimanından şehir merkezine ulaşım için otobüs seferleri mevcut değil.

 

Raylı Sistem

Şehirde raylı sistem mevcut değil ve henüz ulaşım konusunda eksikleri olan bir şehir olarak karşımıza çıkıyor.

 

Taksi

Havalimanının dışında hizmet veren taksiler, havalimanından şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz az sayıdaki alternatiflerden bir tanesi olacaktır. Taksi ücretleri hakkında net bir bilgi verilmiyor ve elimizdeki tek bilgi taksilerin sabit ücret ile çalışmadığı yönünde. Taksiye binmeden önce fiyat konusunda bilgi alabilir ve pazarlığınızı yapabilirsiniz çünkü taksilerin büyük bir kısmı korsan taksilerdir.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Şehir ziyaret edenlerin en çok tercih ettiği ulaşım alternatif olan araç kiralama hizmetleri, havalimanında yer alan araç kiralama firmaları aracılığı ile gerçekleştirilebiliyor. Turistler daha rahat ve daha konforlu bir seyahat için araç kiralamayı tercih ediyor ve aynı zamanda bunun daha güvenli olduğu da belirtiliyor.

 

Özel Araç

Büyük şehirler ve havalimanlarında sunulan şoförlü araç hizmetinin bir benzeri olan özel araç hizmeti, yerli halk tarafından sunuluyor. Terminal çıkışında sizleri bekleyen özel araçlar ile görüşerek sizleri şehir merkezine götürmelerini isteyebilirsiniz ve elbette bunun için bir ücret ödemeniz gerekiyor. Legal bir ulaşım alternatifi değil ancak şehirde bu artık alışılmış bir hale gelmiş durumda ve yerli halkın büyük bir kısmı da bu hizmeti sunmaya devam ediyor. 

Mogadişu Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder