Hızlı Erişim

En Ucuz Mineralnye Vody Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mineralnye Vody Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mineralnye Vody Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Mineralnye Vody Hakkında Genel Bilgi

 

Mineralnye Vody Rusya’nın Kuzey Kafkasya Bölgesi’nde bulunmaktadır. Mineralnye Vody, SPA merkezleriyle ünlenmiştir. Kentin ismi Rusça’da ‘Mineralli Su’ anlamına gelmektedir. Stavropol Kırayı’na bağlı ufak bir yerleşim birimi olan şehir, Kuma Nehri kıyısındadır ve ülkenin ana demiryolu hattından biriolan Rostov-na-Donu – Bakü (Azerbaycan) hattında yer almaktadır. Mineralnye Vody’nin kuruluşu, 1870’li yıllarda, bölgede yapılan demiryolu inşaatına dayanıyor. 1878 yılında ‘köy’ statüsü elde eden kentin ilk ismi, ilk bağlı olduğu Kırım Giray Sultanlığı olduğu için ‘Sultanovsky’dir.

Seneden seneye özellikle madencilik ile büyüyen Mineralnye Vody, 1924 yılında bugünkü ismini almıştır. Şehrin ekonomisi SPA turizmine ve gıda sektörüne dayanıyor. Şehrin mineralce zengin yeraltı suları, kentte SPA turizminin gelişmesinde en büyük etken ve Mineralnye Vody uçak bileti alıp gelen turistlerin en büyük sebeplerindendir.

Ayrıca Mineralnye Vody, şifalı olduğuna inanılan çamuruyla da ünlüdür. Kutsal Meryem Ana Katedrali, Pokrova Katedrali, St. Nicholas Kilisesi, Yerel Çekirdek Müzesi, Mineralnye Vody Garı Mineralnye Vody’nin en ilgi çeken noktalarındandır. Mineralnye Vody; kışın soğuk, yazın ılımandır ve yıl boyunca ciddi ölçüde yağış almaktadır. Mineralnye Vody Havalimanı şehrin 4 kilometre batısında yer almaktadır.

Mineralnye Vody Rusya’nın doğal güzellikleri ile ön planda olan yerleşim yerlerinden biridir. Mineralnye Vody, tabiatsever gezginlerin önemli seyahat adreslerinden biridir. Yakın çevresindeki kayak merkezleri ve ormanlık alanlarla şehir bir cazibe merkezi haline gelmiş durumdadır. Kalabalık şehir yaşamından sıkılanlar için huzur dolu bir tatil rotası olan bu bölgedenin ev sahipliği yaptığı kaplıcalar, hastalıklar için de çözüm olmaktadır. Hemen en ucuz Mineralnye Vody uçak bileti alarak bu şehre gelin ve farklı bir tatil deneyimi yaşayın.

Bu kente ulaşım sağlamak için Mineralnye Vody uçak bileti alarak Stavropol Krayı bölgesi boyunca, Mineralnye Vody hariç, Cherkessk, Kislovodsk, Pyatigorsk, Yessentuki gibi pek çok kente hizmet veren Mineralnye Vody Uluslararası Havalimanı’na seyahat etmeniz gerekmektedir. Bu yazımızda size Rusya’nın Mineralnye Vody şehri hakkında genel bilgi vermeye çalıştık. Mineralnye Vody kaplıcaları, yer altı zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle gelişmekte olan bir şehirdir. Her sene pek çok turisti ağırlamaktadır. Mineralnye Vody uçak bileti alarak kısa sürede bu şehre gelebilir, farkl bir tatil yapabilirsiniz.

Mineralnye Vody Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Kentte bulunan Mineralnye Vody Tren İstasyonu ile şehirler arası veya ülkeler arası seyahat edebilirsiniz. Havaalanı ile şehir merkezi arasında 4 km bir mesafe bulunmaktadır, bundan dolayı ulaşımda zorluk yaşamıyorsunuz. İsterseniz otobüsle, isterseniz araç kiralayarak ya da taksiye binerek istediğiniz yere gidebilirsiniz.

 

Otobüs

Terminalin yakınından kalkan 10 veya 11 numaralı otobüslerle, tren istasyonuna veya merkezi otobüs durağına gitmeniz mümkün. Araçlar, yaklaşık yarım saatte bir hareket etmekte ve yaklaşık 20 dakikada yolculuklarını tamamlamaktadır. Havaalanından şehrin içine ulaşımın yanında, şehir içi toplu taşıma ulaşımında tek seçenek otobüstür. Otobüslerle, şehrin her yerine seyahat edebilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Havaalanında pek çok araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. Mineralnye Vody uçuşunuzdan sonra bu ofislerden kolayca araç kiralayabilir, daha konforlu ve özgür seyahat edebilirsiniz. İsterseniz aracınızı Mineralnye Vody uçak bileti aldıktan sonra internetten de rezerve edebilirsiniz.

 

Taksi

Gelen yolcu bölgesinin sağında bulunan taksi durağından taksi bulabilir, gitmek istediğiniz yere pratik bir şehilde ulaşabilirsiniz. Mineralnye Vody’de taksiyle ulaşım oldukça hesaplıdır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder