Hızlı Erişim

En Ucuz Milan Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Milan Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Milan Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Milan Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Milan bir diğer adıyla Milano, İtalya’nın kuzeyinde bulunan ve Lombardiya bölgesinde kendi adıyla anılan şehir ve komündür. Şehir merkezi nüfusu 1.3 milyonun üzerinde olan şehir Roma’dan sonra nüfus açısından en büyük ikinci şehirdir. Metropolitan alanın nüfusu ise yaklaşık olarak 7.4 milyon kişidir ve Avrupa’nın en büyük şehirleri arasındadır. Avrupa’nın gelişmiş ve zengin şehirlerinden biri olan Milano’nu, otomotiv ve moda sektörü en önemli gelir kaynağıdır ve ülke ekonomisine en büyük katkıyı sağlayan sektörlerin başında gelmektedir.
 

Milano şehrinde bulunan Dominiken Santa Maria della Gracia Manastırı’nda yemekhane duvarı üzerinde Leonardo da Vinci’nin Son Akşam Yemeği tablosu UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesinde yer almaktadır. Birçok ünlü sanatçı ve mimari eserlere ev sahipliği yapan şehir, Avrupa’nın en gözde seyahat ve turistik yerlerinden biridir.
 

Milano şehrinde uluslararası hizmet veren havalimanları bulunmaktadır. Malpensa Havalimanı, Linate Havalimanı ve Orio al Serio Havalimanı hem Milano şehrinden ülke içi seferler hem de uluslararası seferler düzenleyerek hizmet sağlamaktadır. İtalya’nın en büyük ikinci havalimanı olan Malpensa, şehir merkezine yaklaşık 45 kilometre uzaklıktadır. Şehir merkezini bu havalimanına bağlayan demiryolları olduğundan ulaşım kolaylığı nedeniyle en çok tercih edilen havalimanlarından biridir. Linate Havalimanı genellikle ülke içerisinde ve kısa mesafeli uluslararası uçuşlar için kullanılmaktadır. Milano şehrine yılda ortalama 30 milyonun üzerinde insana hizmet veren havalimanları hem ulaşım hem de hizmet açısından oldukça önemli gelir kaynaklarıdır. 

Malpensa Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Tren

Malpensa Havalimanı’na ulaşım konusunda en hızlı ve avantajlı seçenek espress trenlerdir. Malpensa Express, Trenord ve Trenitalia ile hızlı ve güvenilir bir şekilde havalimanı ile şehir merkezi arasında seyahat edebilirsiniz. Express trenler sadece iki terminal binasında durarak hizmet vermektedir. Güncel ücretlendirme için istasyonlarda bulunan kioskları kullanabilirsiniz. Milano Centrale ve Milano Porta Garibaldi istasyonlarından binerek Malpensa 1 ve 2 numaralı terminaller aracılığı ile havalimanı güzergahında hızlı ve konforlu hizmet ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Ticari taksiler ile havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Tren ile yapacağınız seyahate nazaran biraz daha masraflı olabilir. Milano şehir merkezi ile Malpensa arası ortalama 90€, Fiera ile Malpensa arası ortalama 65€, Linate ile Malpensa arası ise ortalama 100€ gibi ücretlendirmelere denk gelmektedir. Net ücret ve gideceğiniz güzergahın bilgilendirmeleri için taksi şoförleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Linate Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Linate Havalimanı’na dilerseniz otobüsler ile çok uygun fiyatlara ulaşım sağlayabilirsiniz. 1,5 € karşılığında her 10 dakikada bir hareket eden otobüslere binerek havalimanına erişebilirsiniz. 73 numaralı hat üzerinden Milan Piazza San Babila M1 – Linate havalimanı güzergahında seyir eden otobüsler ile hızlı, rahat ve uygun fiyatlı bir yolculuk yapabilirsiniz.

Taksi

Ticari taksiler aracılığı ile dilerseniz havalimanı ve şehir arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs ile ulaşıma göre biraz daha masraflı olan taksiler hızlı ve rahat ulaşım isteyenlerin sık tercih ettiği alternatifler arasındadır. Linate ile Fiera arası ortalama 40€, Malpensa ile Linate arası ortalama 85€ tutmaktadır.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç kiralama, sürücülü araç kiralama ve transfer gibi hizmetlerden faydalanarak da dilerseniz havalimanı ile Milano arasında dilediğiniz noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Bir diğer alternatif ulaşım şekli de araç paylaşmadır. Araç paylaşma hakkında detaylı bilgiyi havalimanı danışmanlarından edinebilirsiniz. Araç kiralama ve transfer hizmetlerinde marka ve model bilgisine göre ücretler değiştiği için firma yetkilileri ile görüşmeniz gerekmektedir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder