Hızlı Erişim

En Ucuz Mexico City Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mexico City Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mexico City Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Mexico Cirty Hakkında Genel Bilgiler

Meksika’nın Başkenti olan Mexico City, sahip olduğu rakım ile birlikte dünyanın en yüksek Başkenti olma özelliğini de korumaktadır. Şehir, kültürel ve tarihi dokusu ile dikkatleri üzerine çekiyor ve antropoloji müzesi de yine hem şehrin hem de dünyanın en önemli müzelerinden bir tanesidir. Unesco dünya mirasları listesinde yer alan çok sayıda yapıya da ev sahipliği yapıyor.

Nisan ve Mayıs Ayları, şehrin en çok ziyaretçi kabul ettiği dönem olarak biliniyor ve bu aylarda çok fazla turiste ev sahipliği yapıyor. Turizme önem veren ve bu bağlamda önemli adım atan şehirlerden biri olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Renkli sokakları ve ilgi çekici mimarisi ile turistlerin ilgi odağı olmayı başaran Mexico City, sıcakkanlı halkı ile de dikkatleri üzerine çekiyor ve büyük beğeni topluyor.

Mexico City, sahip olduğu mutfak kültürü ile de damak tadınıza hitap etmeyi başarıyor ve özellikle sokak lezzetleri turistlerin yoğun ilgisine maruz kalıyor. Her an karnınızı doyurabileceğiniz bir mekan bulabilir ya da sokak mutfaklarını ziyaret edebilirsiniz. Baharatların yanı sıra acı soslar konusunda da ün salmış bir şehir olan Mexico City, yemeklerinde bu ikiliyi çok fazla kullanıyor ve Türk yemeklerine yakınlığı da bu yüzdendir.

Gece hayatına göz atıldığında da renkli bir gece hayatı karşımıza çıkıyor. Eğlence kimi zaman sokaklara taşıyor ve alkol tüketimi de sabaha kadar devam ediyor. Şehir merkezi bu konuda ziyaret edilebilecek en değerli noktalardan bir tanesidir ve birçok gece kulübü de yine merkez bölgede yer alıyor. Fiyatlar oldukça uygun ve özellikle alkol konusunda yüksek rakamlar karşınıza çıkmıyor.

Alış veriş için de yüksek rakamlar harcamanıza gerek yok çünkü sokak satıcılarının ve sokak pazarlarının sayısı çok fazla. Neredeyse her gün bu pazara ulaşabiliyorsunuz ve Meksika kültürüne dair her şeyi burada bulabilirsiniz.

Festival konusunda da aktif bir şehir olarak karşımıza çıkan Mexico City, yılın her ayı farklı bir festival ile bu hareketliliği korumayı başarıyor. Yerli halkın ilginç kostümleri ve dansları da festivale damgasını vuruyor.

Mexico City havalimanı sonrası şehir merkezi için kullanabileceğiniz alternatiflere de aşağıdaki metinden ulaşabilirsiniz. 

Mexico City Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Metrobüs

4 ve 5 numaralı metrobüs hattı sizleri havalimanından alıp şehir merkezine ulaştıracaktır. 30 peso ödeyerek bilet temin edebiliyor ve kısa sürede şehir merkezine ulaşıyorsunuz. Metrobüsler oldukça konforlu ve turistlerin de en çok ziyaret ettiği ulaşım araçları arasında yer alıyor.

Taksi

Havalimanında çok sayıda taksi durağı var ve her biri farklı firma için hizmet veren taksileri durakları ziyaret ederek kullanabiliyorsunuz. Fiyat konusunda pazarlık yapma lüksüne sahipsiniz ve seyahat öncesi rakamlar konusunda bilgi almanız da yine sizlerin lehine olacaktır.

Diğer Alternatifler

Shuttle

Havalimanı tarafından sunulan shuttle hizmetini kullanarak da şehir merkezine kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. Sabah erken saatlerde başlayan seferler gece yarısına kadar devam ediyor.

Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren rent a car firmalarını web siteleri aracılığı ile de ziyaret etme şansına sahipsiniz. Araçları görüntüleyebilir ve fiyat konusunda da detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Mexico City Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder