Hızlı Erişim

En Ucuz Melbourne Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Melbourne Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Melbourne Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Melbourne Hakkında Genel Bilgiler

Victoria Eyaletine Başkentlik yapan Melbourne, Avusturya’nın da en büyük ikinci şehri olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın en yaşanılabilir şehirleri sıralamasında önemli bir yere sahip olan Melbourne, sıcakkanlı insanları ve ekonomik şartları bakımından bu listede yer almayı da fazlasıyla hak ediyor.

 

Yapılan araştırmalar, dünyanın en iyi tramvay ağının bu şehirde yer aldığını gösteriyor bu yüzden şehir içi ulaşım ve şehrin önemli noktalarına ulaşım da çok zor değildir. Bu konuda gelişmiş bir ulaşım ağına sahip odluklarını görebiliyoruz ve diğer ulaşım alternatifleri de sizlere daha konforlu bir şehir turu sunacaktır.

 

Finans hayatının merkezi olarak bilinen şehirde tarihi binalara rastlamak çok da mümkün değil ve böyle bir kimliğe sahip olmadığını da belirtmek gerekiyor. Yükselen gökdelenler ve iş merkezleri ile örülü olan Melbourne, iş hayatının önemli isim ve markalarını da bünyesinde ağırlamaya devam ediyor. Gelişmiş mimarisi ve göz alıcı yapıları ile modernleşmenin en güzel örneklerini gözler önüne seriyor ve her geçen gün biraz daha gelişiyor.

 

Çok fazla göç alan bir şehir olduğu için mutfak kültürü de gelişmiştir. Asya ve Avrupa mutfaklarının en iyi şekilde harmanlandığı harika bir mutfak kültürü ile damak tadınıza hitap etmeyi de başarıyor.

 

Şehirde hareketli bir sosyal hayat söz konusu ve gece yaşantısı da bu hareketliliği ispatlar türden. Saatler gece yarısını gösterdiğinde şehrin önemli gece kulüpleri kapılarını teker teker açıyor ve sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence devam ediyor. Mekanlarda canlı müzik kültürü tam anlamıyla oturmuş durumda ve her tarzdan müziği dinleyebileceğiniz en az bir adet mekan karşınıza çıkıyor.

 

Havalimanına ayak bastığınız andan itibaren şehrin sıcaklığını hissedebiliyorsunuz. Şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz alternatifler ise aşağıdaki gibidir.

Melbourne Havalimanı (Tullamarine) Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Sky Bus, Southern Cross istasyonu ve şehir merkezi ulaşımı mümkün hale getiren firmalardan bir tanesidir. Günün 24 saati sefer düzenleyen ve 20 dakikalık gibi kısa bir sürede sizleri şehir merkezine ulaştıran bu firma için otobüslere ödeyeceğiniz ücret ise 18 Avusturya Doları olarak belirlenmiştir. Esnek sefer saatleri nedeniyle az sonra bahsedeceğimiz otobüs alternatifine göre daha fazla tercih ediliyor ve her 10 dakikada bir yeni araç kalkıyor.

Bir diğer alternatifiniz ise Smart Bus olacaktır. Şehir merkezi ve istasyonlar arası bağlantıyı sağlayan bu otobüsleri de tercih edebilirsiniz.

Bahsi geçen her iki otobüs için biletlerinizi Terminal 1 ve Terminal 2’deki bilet gişelerinden alabiliyor ve bastırabiliyorsunuz. Yine her iki otobüsün hareket ettiği durak da Terminal 1 önünde yer alıyor.

 

Raylı Sistem

Havalimanı ve şehir merkezi bağlantısını sağlayan raylı ulaşım ağından bahsedilmiyor.

 

Taksi

Ortalama 60 Avusturya Doları gibi bir rakam ödeyerek yerli taksi firmalarından hizmet alabiliyor ve şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Havalimanında sizleri karşılayan çok sayıda taksi olacaktır ve otobüsler gibi taksiler de günün her saati aktif olarak ulaşım hizmeti sunuyor.

Taksilere alternatif olarak daha lüks bir ulaşım aracı olan helikopter taksiler de yine havalimanından hareket ediyor. Bu taksiler için ödeyeceğiniz ücret çok daha fazladır.

 

Diğer alternatifler

Araç Kiralama

İç hatlar terminalinde ve otoparkın giriş katında araç kiralama firmalarına ait ofisler yer alıyor ve bu ofisleri ziyaret ederek araç kiralama hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanabiliyorsunuz.

 

Servis/Shuttle

4 terminali bulunan havalimanından terminaller arası mesafe oldukça kısa. Yürüyerek bu mesafeyi kat etmeniz mümkündür bu yüzden havalimanı transfer aracı hizmeti gibi bir alternatif de karşınıza çıkmıyor.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder