En Ucuz Cidde Varışlı Uçak Biletleri

 • Aegean Airlines
  İstanbul - Cidde
  20.05.2018
  575 TL
 • Aegean Airlines
  İstanbul - Cidde
  29.04.2018
  577 TL
 • Aegean Airlines
  İstanbul - Cidde
  10.05.2018
  577 TL
 • Aegean Airlines
  İstanbul - Cidde
  1.04.2018
  581 TL
 • Pegasus
  Adana - Cidde
  3.05.2018
  639 TL
 • Pegasus
  Adana - Cidde
  5.05.2018
  639 TL
 • Pegasus
  Adana - Cidde
  10.05.2018
  652 TL
 • Pegasus
  Adana - Cidde
  17.05.2018
  658 TL

En Ucuz Cidde Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Aegean Airlines
  Cidde - İstanbul
  6.04.2018
  521 TL
 • Aegean Airlines
  Cidde - İzmir
  20.04.2018
  551 TL
 • Pegasus
  Cidde - Antalya
  30.03.2018
  644 TL
 • Pegasus
  Cidde - Ankara
  11.04.2018
  644 TL
 • Pegasus
  Cidde - Adana
  19.04.2018
  664 TL
 • Pegasus
  Cidde - Bodrum
  22.03.2018
  756 TL
 • Pegasus
  Cidde - Gaziantep
  15.04.2018
  764 TL
 • Pegasus
  Cidde - Trabzon
  11.04.2018
  764 TL

Mekke Hakkında Genel Bilgiler


‘’Beka’’ olarak da anılan Mekke, Hz. İsmail’in ailesi tarafından geliştirilip daha modern bir görüntüye kavuşturulmuştur. Hac ibadetini yerine getirmek isteyen Müslüman kimselerin en çok ziyaret ettiği adreslerden bir tanesi olan Mekke, her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Eşsiz görüntüsü ve manevi hazzı ile farklı bir yere sahip olan Mekke’de konaklama imkanları da muazzam ölçüde gelişmiş durumdadır. Mekke’ye, Müslüman olmayanların girişi de yasaklanmıştır. Cennet-ül Mualla, Sevr Mağarası ve El Haram Camii, Mekke’nin mutlaka görülmesi gerekilen adreslerinden bir tanesidir. Mekke’de gece hayatı ve festival gibi etkinliklerden söz etmek mümkün değildir ve şehir yalnızca Müslümanlara hizmet eden bir şehirdir. Ramazan Ayı ve Hac dönemi şehir için ayrı bir öneme sahiptir ve her yıl ibadetlerini gerçekleştirmek için sayısız Müslüman bu şehirdeki yerini almaktadır.

 


Mekke’de şehir içi ulaşım oldukça kolay ve şehir içi otobüslerin yanı sıra metro hattı da oldukça güçlü bir ağa sahiptir. Sosyal hayat canlı değildir ve gece geç saatlerde sokaklarda insan bulmak da neredeyse imkansızdır. Mekke’nin kendine has bir yemek kültürü mevcuttur ve İslami kurallara uygun olmayan herhangi bir yiyeceğin üretimi ya da tüketimi söz konusu değildir. Bu bağlamda alkolün de yasak olduğunu belirtmek gerekiyor. Mekke’yi değerli ve özel kılan en önemli detaylardan bir tanesi de Hira Dağının hemen yakınında yer alıyor olmasıdır. Kuran’- Kerim, Hz. Muhammed’de bu dağda gönderilmeye başlanmıştır. Müslümanlar için farklı bir öneme sahip olan Mekke, hac döneminde çok daha kalabalık bir görüntü sergiliyor.


Mekke Havalimanına ulaştıktan sonra şehir merkezine seyahat etmek için aşağıdaki alternatifleri tercih edebilirsiniz.

Mekke Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Otobüs

Şehir içi ulaşımı sağlayan otobüsler, havalimanına da uğruyor ve buradaki ziyaretçileri şehir merkezine taşımak için de gün boyu seferlerine devam ediyor. Havalimanından hareket eden otobüsleri kullanarak şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Minibüs

Otobüsler gibi minibüsler de şehir içi ulaşımında büyük bir öneme sahiptir. Havalimanını da güzergahları arasına dahil eden minibüsler, ekonomik ve hızlı olmaları nedeniyle ziyaretçiler tarafından çok fazla tercih ediliyor.


Metro

Havalimanı ve şehir merkezini birbirine bağlayan bir metro ağı söz konusu değil ancak ulaşımı daha kolay ve konforlu hale getirmek adına 5 farklı metro ağı üzerinden çalışmalar başlamış durumda ve bu çalışmalar tamamlandığında havalimanı bağlantısı da söz konusu hale gelecektir.

 

Taksi

Havalimanında bulunan taksi durakları, taksi ihtiyacınıza yanıt verecek olan adreslerdir. Gün boyu taksi bulabiliyorsunuz ve seyahatlerinizi daha konforlu hale getirebilirsiniz. Mekke’de bazı ulaşım araçlarının güvenli olmadığından bahsediliyor ancak taksiler bu bağlamda en sorunsuz ve en güvenilir ulaşım aracı olarak nitelendiriliyor ve ziyaretçilerin büyük bir kısmı da şehir merkezine gitmek için taksileri kullanıyor.


Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Seyahatlerinizi güvenilir ve konforlu hale getirmek adına araç kiralama firmalarından hizmet alabilir ve dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Firmaların web sitelerini ziyaret ederek araçlar hakkında bilgi alabilir ve fiyat kıyaslaması da yapabilirsiniz. Dilerseniz erken rezervasyon işlemlerinizi de yine online dünya aracılığı ile kısa sürede gerçekleştirebiliyorsunuz.

Mekke Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder