En Ucuz Medine Varışlı Uçak Biletleri

 • Nasair
  İstanbul - Medine
  16.03.2018
  781 TL
 • Nasair
  İstanbul - Medine
  21.03.2018
  818 TL
 • Nasair
  İstanbul - Medine
  26.03.2018
  834 TL
 • Nasair
  İstanbul - Medine
  9.04.2018
  836 TL
 • Nasair
  İstanbul - Medine
  3.04.2018
  838 TL
 • Nasair
  İstanbul - Medine
  10.04.2018
  838 TL
 • Nasair
  İstanbul - Medine
  20.04.2018
  873 TL
 • Nasair
  İstanbul - Medine
  30.03.2018
  875 TL

En Ucuz Medine Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Nasair
  Medine - İstanbul
  23.04.2018
  722 TL
 • Saudi Arabian Airlines
  Medine - Ankara
  22.03.2018
  771 TL
 • Nasair
  Medine - Adana
  8.03.2018
  836 TL
 • AtlasGlobal
  Medine - İzmir
  1.03.2018
  863 TL
 • AtlasGlobal
  Medine - Gaziantep
  29.03.2018
  863 TL
 • AtlasGlobal
  Medine - Trabzon
  8.03.2018
  863 TL
 • AtlasGlobal
  Medine - Antalya
  24.02.2018
  871 TL
 • THY
  Medine - Diyarbakır
  25.02.2018
  1369 TL

Medine Hakkında Genel Bilgiler

Hz. Muhammed’in 622 yılında hicret ettiği ve hayatının bir kısmını geçirdiği Medine, İslam Alemince kutsal olarak kabul edilen şehirlerden bir tanesidir ve Mekke’den sonra bu anlamda ikinci sırada yer alıyor. İslamiyet’in yayılmasında büyük pay sahibi olan şehir aynı zamanda Peygamber Şehri olarak da kabul görüyor.

 

Mekke ile bir kıyaslama yapıldığında ihram zorunluluğunun olmadığını görebiliyoruz ancak kıyafet konusunda yine belli başlı sınırlamalar ve kurallar karşınıza çıkacaktır. Burada bulunan kutsal mekanlara girişte Müslüman olma zorunluluğu vardır ve farklı bir dine mensup iseniz bu alanlara girişiniz de kabul edilmeyecektir.

 

İslam mimarisinin en önemli örneklerini hali hazırda bünyesinde barındıran Medine, hac ve umre ziyaretleri ile birlikte her yıl binlerce müslümana da ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Mescid-i Nebevi, Ravza-i Mutahhara ve Kuba Mescidi, her yıl Müslümanlar tarafından en çok ziyaret edilen adreslerden bazılarıdır. Restoran ve kafe gibi mekanlar genellikle akşam saatlerinde aktif olarak hizmet veriyor ve Arap mutfağının yanı sıra Türk mutfağına yakın lezzetler de yine bu adreslerde karşınıza çıkıyor.

 

Medine’de gece hayatı gibi bir durum söz konusu değildir ve şehirde alkol kesinlikle yasaktır. Eğlence anlayışı ise yerli halkın sohbet ve muhabbetleri şeklinde kültürel bir oluşum halini almıştır. Gece yarıları açık olan ibadethaneler sayesinde geç saatlere kadar insanların sokaklarda olduğunu da görebilirsiniz ve sosyal hayatı hareketli hale getiren bir detay olarak da karşınıza çıkmaktadır.

 

Ziyaretçi sayısının her geçen gün artması ile birlikte şehirdeki konaklama imkanı da bu ölçüde arttırılmış ve gelişmiştir. Özellikle 5 yıldızlı otellerin çok fazla olduğunu görebiliyoruz. Şehirde ulaşım oldukça kolay ve önemli merkezlere ulaşmak için birçok farklı alternatife sahipsiniz. 

Medine Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Terminal binasının hemen yanında otobüs durakları mevcuttur. Şehir merkezine ulaşımın en hesaplı alternatiflerinden bir tanesi olan otobüsler, konfor ve seyahat süresi bakımından ne yazık ki oldukça zayıftır. Bu adresten kalkacak otobüsler ile birlikte şehrin farklı noktalarına da gidebiliyorsunuz. Güzergah bilgisi için yetkili personelden yardım almanız çok daha doğru olacaktır.

 

Raylı Sistem

Havalimanından şehir merkezine ulaşımı sağlayan raylı sistem ağı mevcut değildir.

 

Taksi

Otobüslere göre çok daha konforlu olan ve seyahat süresini de en aza indirgeyen taksiler, taksimetre usulü ile hizmet veriyor ve yüksek rakamlar karşınıza çıkmıyor. Şehir merkezinin yanı sıra şehrin farklı bölgelerine de yine taksileri kullanarak ulaşmanız mümkündür.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Yerli firmaların yanı sıra alternatif olarak tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları da ofislerinde sizleri bekliyor olacaktır. Şehri daha rahat ve daha konforlu bir şekilde gezebilmek adına sizler de araç kiralama hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Araç kiralama işlemlerini havalimanında yapabileceğiniz gibi firmaların kurumsal web sitelerini kullanarak rezervasyon ayrıcalığından da yararlanabilirsiniz.

 

Shuttle/Servis

Havalimanının sunduğu bir özel servis hizmeti mevcut değildir ancak turist sayısının her geçen gün artması ve kutsal topraklara yapılan ziyaretlerin yoğun olması nedeni ile müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına birçok otel ve seyahat firması özel servis hizmeti sunuyor. Firmaları arayarak konu ile ilgili bilgi edinebilir ve eğer bu tür bir hizmetleri mevcut ise havalimanına araç talebinde bulunabilirsiniz.

 

Medine Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder