En Ucuz Mauritus Adası Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mauritus Adası Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Port Louis

Para Birimi

seyehat zamanı Mauritius Rupisi

Mauritius Hakkında Genel Bilgiler

 

Hint Okyanusunun Güneybatısında konumlanmış olan Mauritius, gelişmiş bir ada ülkesidir. Nüfus yoğunluğu bakımından Afrika’da birinci sırada yer alıyor ev dünyada ise bu sıralamada 17.’liği almış durumdadır. Ülke her geçen gün biraz daha gelişiyor ve ortalama yaşam süresinin en uzun olduğu ülkeler arasında da yerini almaya devam ediyor. Başkenti Port Louis, resmi dili ise belirlenmemiştir ancak ağırlıklı olarak yerli halkın İngilizce’yi tercih ettiği biliniyor. Para birimi ise Mauritius Rupisi’dir. %49’luk kesim Hinduizm inancına bağlıdır ancak ülkede herhangi bir dini baskı söz konusu değildir. İnanç özgürlüğü hakim olan ülkede çok sayıda farklı kesim de huzur içerisinde yaşamaya devam ediyor. Hristiyanlık ve Müslümanlık da oldukça yaygındır.

Turizm ve ticaret, ülke ekonomisinin en çok fayda sağladığı gelir araçlarından bir tanesidir ve bunun yanı sıra yurt dışından yapılan yabancı yatırımlar da yine ülke ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Ülke, nüfus ve mimari olarak gelişmesinin yanı sıra ekonomik olarak da gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Turizm alanında oldukça büyük bir gelişme kaydeden ülke, her yıl 1 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor ve bu anlamda konaklama bakımından da oldukça gelişmiş bir tablo oluşturuyor.

Etnik çeşitliliğin çok fazla olduğu ülkede huzur ortamı hakim ve güçlü bir sosyal yaşam karşımıza çıkıyor. Mutlu birliktelikler ve anlayışlı insanların yanı sıra yönetimden kaynaklı huzurlu bir ortam da söz konusudur. Mairutius seyahati öncesi vize konusunda neler yapmanız gerektiği de aşağıdaki gibidir. 

 

Mauritius Şehir Rehberi

Mauritius'a Ne Zaman Gidilir?

Mauritius'da Neler Yapılır?

Mauritius'da Alışveriş

Mauritius Gece Hayatı

Mauritius'da Ne Yenir?

Mauritius'da Nerede Kalınır?

 

Mauritius Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 30 günlük seyahatleri için vizeden muaftır ve bunun için herhangi bir işlem yapmalarına gerek yoktur ancak bu süreden daha fazla konaklamak için vize başvurularınızı yapmanız gerekiyor ve pasaportlarınızın geçerlilik süresi de en az 6 ay olmak durumundadır. Farklı mecralarda muafiyet süresinin 90 gün olduğu belirtiliyor bu yüzden net bilgi almak adına elçilik ile iletişime geçmenizi öneriyoruz. Uzun süreli ikamet ya da çalışma vizesi olarak adlandırılan ve sürenin 30 günden daha fazla olduğu vizeler için başvurularınızı yapabilirsiniz.

Başvurularınızı elçilik aracılığı ile yapabiliyorsunuz ve pasaportunuz ile birlikte en az 1 ay öncesinden başvuru yapmanız tavsiye ediliyor. Bunun yanı sıra gidiş dönüş biletiniz ve otel rezervasyonunuzun da sunulması şartı koşuluyor. Tüm bu belgelerin teyit edilmesi de şarttır. Ek olarak sunulacak evraklar arasında maaş bordrosuna benzerlik gösteren, ülkede konaklama süresince ihtiyacınız olacak yeterli para durumunu gösteren belge de yer almalıdır. Hepatit A ve tetanoz ile birlikte sarı humma aşısının seyahat öncesi yaptırılması da tavsiye ediliyor. Eğer sarı humma riski bulunuyorsa bu aşının zorunlu olduğunu da belirtmek gerekiyor. Ülkede birçok bulaşıcı hastalık söz konusu olduğu için korunma amaçlı farklı aşılar da talep edilebiliyor.

Başvuru esnasında eğer ülkeden bir davet almışsanız ve bu davetiye size ulaşmışsa evraklarda davetiyelerinize de yer vermeniz gerekiyor. Otel rezervasyon ve bilet sunumu ile birlikte davetiye de istenebiliyor. Pasaportlarınızın yıpranmamış olması da vize başvurularında büyük önem taşıyor ve herhangi bir hasar durumu ay da sayfalarında vize boşluk durumu söz konusu ise başvurularınızın olumsuz sonuçlanma ihtimali de artıyor

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder