Hızlı Erişim

En Ucuz Marsilya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Marsilya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Marsilya Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Marsilya Hakkında Genel Bilgiler

Foçalı Grekler tarafından kurulduğu iddia edilen ve Fransa’nın en eski şehri olarak kabul edilen Marsilya, aynı zamanda Fransa’nın ikinci en büyük şehridir. Akdeniz’in en büyük liman kenti unvanına da sahip olan şehir, balıkçı tekneleri ve verimli denizleri ile de ekonomik anlamda önemli bir güce sahiptir. Yerel halkın büyük bir kısmı da geçimini balıkçılık ile sağlamaktadır.

 

Avrupa’nın ticaret merkezlerinden bir tanesi olan Marsilya, yoğun bir göç durumuna da sahiptir. Ülkenin ihtiyacı olan iş gücü her yıl biraz daha artıyor ve bu da dünyanın dört bir yanından işçi akınına uğramasına neden oluyor. Ekonomik anlamda her yıl biraz daha gelişen ve büyüyen şehir, mimarisi ile de fark yaratıyor. 2013 yılında Avrupa Kültür Başkenti unvanını alan şehir, her anlamda gezilip görülmesi gereken adreslerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Kültürel anlamda olduğu gibi sportif faaliyetler konusunda da öncü şehirlerden bir tanesidir. Dünyaca ünlü organizasyonlara ev sahipliği yaparak kimliğini bir kez daha ön plana taşıyan Marsilya, her yıl binlerce turiste de ev sahipliği yapıyor.

 

Şehir her anlamda renkli ve eğlenceli bir kimliğe sahip ancak yaz aylarında turistlerin akın etmesi ile birlikte merkez bölge çok daha hareketli bir hal alıyor. Sabaha kadar sokaklarda olan insanlar, gece hayatına büyük renk katıyor. Yine sabaha kadar ışıklarını açık tutan eğlence mekanları da turistlere kusursuz bir şekilde ev sahipliği yapıyor. Şehirde ulaşım imkanları oldukça fazla ve havalimanı şehir merkezi arası mesafeyi de aşağıdaki alternatif ulaşım araçları ile birlikte kısa sürede kat edebiliyorsunuz. 

Marsilya Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanı giriş binası önünde otobüslere ait duraklar yer alıyor. Otobüslerin tamamı 20 dakikada bir yeni sefer düzenliyor ve şehir merkezine ulaşımın en ucuz alternatifi olarak karşınıza çıkıyor. Gece geç saatlere kadar sefer düzenleyen otobüsler, konforlu yapısı ile de rahat bir yolculuk hizmeti sunuyor.

 

Tren

60’dan fazla tren, havalimanı güzergahını da kullanıyor ve şehri ziyarete gelen turistlere hizmet veriyor. Biletlerinizi gişelerden temin edebiliyorsunuz ve istasyon da havalimanına oldukça yakın. Sabah 6’da ilk seferine başlayan trenler, akşam 10 sularında son seferini yapıyor. Trenleri kullanarak şehir merkezine yaklaşık 25 dakika gibi bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

 

 Taksi

80’den fazla taksinin havalimanında hizmet verdiği söyleniyor. Taksilerin fiyatları oldukça ucuz ve gece yarısı bile hizmet veriyor olmaları da bu alternatifi bir adım öne taşıyor. Havalimanına ait kurumsal web sitesinde taksiler ile ilgili çok daha detaylı bilgiler yer alıyor. Ücretlerin yanı sıra hizmet verilen saat aralıkları da yine sitede yer almaktadır. Taksi ücretlerini nakit olarak ödeyebileceğiniz gibi kredi kartlarınız ile de ödeyebiliyorsunuz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Alternatif olarak araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Araç fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz eğer havalimanı sitesinde yer alan firmaların iletişim numaralarını kullanabilir ve yetkili personele ulaşabilirsiniz. Havalimanında bu firmalara ait ofisler de bulunmaktadır.

 

Transfer Hizmeti

Shuttle hizmeti havalimanı tarafından sunulmuyor ancak şehirdeki otellerin büyük bir kısmı taleplerinize bağlı olarak araç temin ediyor. Dilerseniz sizler de ücretini ödeyerek servis hizmeti alabilir ve seyahatlerinizi daha konforlu hale getirebilirsiniz. Yine havalimanı web sitesinde bu konu ile ilgili detaylar yer alıyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder