Hızlı Erişim

En Ucuz Marakeş Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Marakeş Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Marakeş Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Marakeş Hakkında Genel Bilgileri


Berberi dilindeki karşılığı ‘’Tanrının Ülkesi’’ olan Marakeş, Fas’ın en önemli ve en ilgi çekici şehirlerinden bir tanesidir. Sahip olduğu toprak rengi nedeniyle kızıl bir görüntü sergileyen şehir, yerli halk tarafından ‘’Kızıl Şehir’’ olarak da anılmaktadır. Medine ve Gueliz olarak ikiye ayrılan şehir, ülkenin en egzotik noktalarından bir tanesi ve turizm anlamında ülkeye en büyük katkıyı sağladığını da belirtmek gerekiyor. Marakeş, Unesco tarafından koruma altına alınan Jemaa El Fnaa Meydanını da bünyesinde barındırmaktadır. Bu meydanın bilinen en acı özelliği ise bir dönem bu meydanda suçluların idam edilmesidir. Bu gerçek nedeniyle halk tarafından ‘’Kıyamet Meydanı’’ olarak da lanse edilmektedir.


1999 yılında tahta oturan Kral 6. Muhammed, sahip olduğu reformcu yönetim sistemi ile birlikte şehre büyük katı sağlamış ve bu şehri turizm bakımından çok ama çok önemli bir seviyeye taşımıştır. Bahçeleri, medreseleri, camileri ve müzeleri ile görsel şölen sunan bu şehri henüz ziyaret etmediyseniz sizler de harekete geçebilir ve ilk adımı atabilirsiniz.


Gueliz, şehrin gece hayatına damga vuran bölgelerden bir tanesidir. Gece kulüpleri ve barlar genellikle bu bölgede yoğunlaşmıştır. Saatler gece yarısını gösterdiğinde seyyar restoranlar, yılan oynatıcılar ve müzisyenler kendilerini sokağa atıyor. Gece kulüpleri ve barlar, ilginç müzik anlayışları ile geceye damga vurmayı başarıyor. Şehrin dışında da çok sayıda eğlence mekanı mevcuttur. Marakeş havalimanına adım attıktan sonra şehir merkezine ulaşmak oldukça kolay ve bunun için karşınıza çok sayıda alternatif çıkacaktır. Bu alternatifler ise aşağıdaki gibidir.

Marakeş Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Otobüs

Alsa otobüs firması tarafından işletilen otobüsler, şehir merkezi ile birlikte şehrin birçok farklı noktasına ulaşım için de tercih edilebilir. Bu bağlamda bineceğiniz otobüs 19 numaralı otobüs olmalıdır. Ekonomik ve konforlu ulaşım alternatiflerinden bir tanesi olan otobüsler, hızlı olmaları nedeniyle de ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen alternatifler arasında yer alıyor. Otobüsler, havalimanı çıkış bölgesinden hareket ediyor ve günün birçok saati sefer düzenlediklerini de belirtmekte fayda var. Şehir merkezi ile birlikte şehrin her iki noktasına da sefer düzenleyen 19 numaraları otobüsler için biletlerinizi de araç içerisinde satın alabiliyorsunuz.


Taksi

Taksiler, maksimum 4 yolcu alıyor ve iyi bir pazarlık yaptığınız takdirde uygun fiyata seyahat edebiliyorsunuz. Marakeş’te yapacağınız ödemelerde pazarlık hakkınız bulunuyor ve bu şehir halkı için de bir adet haline gelmiş durumda. Taksiciler de pazarlığa tutuşabilir ve fiyatı büyük ölçüde düşürebilirsiniz. Günün her saati taksi bulmanız mümkündür ve şehir merkezin yanı sıra şehrin önemli noktalarına da yine taksileri kullanarak daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Taksiler resmi olarak çalışıyor ve şehirde korsan taksilere karşı büyük bir savaş açılmış durumda.


Diğer Alternatifler
Araç Kiralama

Seyahatlerinizi daha hızlı ve daha konforlu hale getirmek isterseniz eğer havalimanında yer alan rent a car firmalarını ziyaret edebilir ve araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Dilediğiniz model araç ve uygun fiyatlar ile birlikte kısa süreli de olsa araç sahibi olabilir ve ulaşımı daha kolay hale getirebilirsiniz. Araç bilgisi ve fiyat incelemesi için firmaların web sitelerini de ziyaret edebilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder