Hızlı Erişim

En Ucuz Mannheim Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mannheim Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mannheim Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Mannheim Hakkında Genel Bilgiler

Baden Eyaletinin en büyük şehirlerinden bir tanesi olan Mannheim, Almanya için gerek konum gerek ekonomik anlamda büyük bir öneme sahiptir.

Ilıman okyanusal iklimin hakim olduğu şehir, bu bağlamda şanslı şehirler arasında yer alıyor ve yılın her günü ziyarete açık bir hal alıyor. Turizm konusunda çok ön planda olmamasına rağmen gezginlerin listesinde yer almayı başaran bir şehir haline gelmiştir.

Şehirde konaklama imkanları oldukça fazla ve pansiyon tipi ucuz alternatiflerin yanı sıra 3 yıldızlı ve 4 yıldızlı oteller de ekonomik rakamlarla hizmet vermeye devam ediyor. Merkez bölgede olmasa da şehrin arka sokaklarında uygun fiyata konaklamak mümkündür.

Küçük bir şehir olmasına rağmen alt yapı çalışmalarına verilen önem bir hayli fazladır. Özellikle ulaşım konusunda sorun yaşamayacağınız bir şehir olduğunu belirtmek gerekiyor. Raylı sistem ve otobüs hattı gelişmiş durumda ve şehrin önemli noktalarına da çok kısa sürede erişim sağlamak mümkündür.

Alman kültürünün yanı sıra farklı etnik grupları da bünyesinde barındırmaya devam eden Mannheim, kendi kimliğini korumayı başarmış durumda. Tarihi dokusu ve modern caddeleri ile farklı bir görüntü sergileyen şehir, kozmopolit bir yapıya sahiptir. Şehir halkı, inançlı insanla büyük saygı duyuyor ve dini kimliklerine aldırış etmeden bu saygıyı yüceltmeye de devam ediyorlar.

Et ağırlıklı mutfağı ile de çok sayıda insanın damak tadına hitap etmeyi başaran şehir, Alman mutfağının önemli lezzetlerini de bünyesinde barındırıyor. Bununla birlikte şehirde restoran sayısının çok fazla olduğunu da belirtmek gerekiyor. Ünlü restoranları ziyaret ederek bu mutfağı keşfedebilir ve tadabilirsiniz.

Şehirde her insan kendine uygun eğlence kültürüne kolayca ulaşabiliyor. Eğlence hayatı bu şehrin insanları için büyük önem taşıyor ve mekan sahipleri de bunun farkında gibi görünüyor. Alkolün ucuz olması ve mekanların da bu ucuzluğa ayak uyduruyor olması eğlence hayatını olumlu etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Barlar, gece kulüpleri ve pub’ların yanı sıra gay barlar da şehirde yerini almış durumda.

Havalimanına adım attıktan sonra şehir merkezine ulaşmak için aşağıdaki alternatifleri kullanabilirsiniz. 

Mannheim Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Ekonomik ve rahat olan otobüsler, akşam saatlerine kadar seferlerine devam ediyor. Havalimanı çıkışında yer alan durakları ziyaret ederek otobüslere ulaşabilirsiniz.

Tramvay

Line 5 ve Line 6 hatları, sizi havalimanından alıp şehir merkezine ulaştırıyor ve bunu 15 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştiriyor. Otobüs duraklarının hemen yanında yer alan tramvay durakları da yine turistlerin en çok ziyaret ve tercih ettiği noktalardan bir tanesidir.

Taksi

Gün boyu hizmet veren taksiler lisanslı olarak çalışıyor. Taksi fiyatları hakkında bilgi almak için şoförlerden yardım alabilirsiniz. Bagajlarınız için ekstra ücret talep etmiyorlar ancak havalimanı dışında hizmet veren korsan taksiler bu konuda hiç de mütevazı değil!

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Şehri özel araçlar ile keşfetmek isterseniz eğer araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Firmaların büyük bir kısmı online olarak da hizmet veriyor ve zaman kaybı yaşamamak adına web sitelerini ziyaret edip form doldurarak da hizmet alabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder