Hızlı Erişim

En Ucuz Manila Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Manila Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Manila Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Manila Hakkında Genel Bilgiler

Filipinler’in Başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri unvanına sahip olan Manila, 1571 yılına kadar müslümanların yönetiminde bulunmuş olan bir şehirdir ve hali hazırda şehirde müslümanlığın izlerini de görebiliyorsunuz. An itibarıyla Filipinler’in en gelişmiş kozmopolit şehirlerinin başında gelir ve yükselen mimarisi ile de dikkat çekici bir görüntüye sahiptir. Asya’nın en hareketli ve ilgi çekici şehri olan Manila, sosyal hayatı ve gece hayatı ile de bölgedeki diğer şehirlerden bir adım önde yer alıyor. Yıl içerisinde binlerce ziyaretçiye kapılarını aralayan Manila, doğal güzellikleri ile de oldukça farklı bir şehirdir.

 

Ziyaretçilerin damak tadına da hitap etmeyi başaran şehir, Çin, İspanyol ve Filipin mutfağının en güzel örneklerini de sergilemeye devam ediyor. Şehirde bulunan lüks restoranlar da göz kamaştırıcı bir duruşa sahip ve bir hayli ilgi çekici görünüyor. Metro Manila, gece hayatını yerinde yaşamak isteyen kimselerin tercih ettiği bölgelerden bir tanesidir. Bu bölgede her zevke hitap eden canlı müzik türü ve alkol türü karşınıza çıkıyor. Gece kulüpleri sabahın erken saatlerine kadar açık ve alkol yasağı gibi bir durum da söz konusu değildir.

 

Şehirde turistik bölgeleri ziyaret etmek isterseniz eğer ulaşım konusunda sıkıntı yaşamazsınız ancak köhne ve ücra köşeleri ziyaret etmek istediğinizde gelişmemiş ulaşım ağı sizleri sıkıntıya sokabiliyor. Henüz bu konuda çok büyük eksiklere sahip olan şehir, havalimanına ayak bastığınızda ise şehir merkezine ulaşabilmeniz adına birçok farklı alternatif sağlıyor. 

Manila Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havaalanı bünyesinde hizmet veren ve özel servis mantığı ile hareket eden otobüsler, şehir merkezine direkt ulaşım fırsatı sunmuyor ve sizleri metro istasyonuna ulaştırıyor. Bu istasyondan metrobüse binerek şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz.

 

Metrobüs

Terminal 1 ve Terminal 2’den hareket eden metro, şehir merkezi ile birlikte güzergah boyunca yer alan sehrin önemli noktalarına da ulaşımı sağlıyor. Şehir merkezine gitmek istiyorsanız eğer sizleri 45 dakika gibi bir seyahat süresi bekliyor. Bilet fiyatı hakkında herhangi bir bilgi yer almıyor bu yüzden binmeden önce personelden gerekli bilgiyi almanızı tavsiye ediyoruz.

 

Taksi

Ortalama 600php ödeyerek taksileri kullanabilir ve şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Turizm Bakanlığı tarafından onay verilen taksileri tercih ederseniz eğer karşınıza çıkacak olan rakam bu şekilde olacaktır ancak yasal olmayan ve korsan taksi adı verilen taksileri tercih ederseniz ödeyeceğiniz rakamlar daha yüksek olacaktır. Taksiler, günün her saati aktif olarak hizmet veriyor ve gece yarısı olduğu gibi günün erken saatlerinde de taksi bulma konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz.

 

Jeepney

Özel mülki araçlar olarak bilinen ve Manila’ya has bir uygulama olarak bilinen Jeepney için önceden rezervasyon yaptırabiliyorsunuz. Şoförlü ve şoförsüz araç hizmeti olarak da biliniyor ve araç kiralama hizmetlerinin farklı bir alternatifi olarak karşınıza çıkıyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Firmaların büyük bir kısmı gelen yolcu bölümündeki ofislerinde sizleri bekliyor olacaktır. Ofislerini ziyaret ederek araç kiralama hizmeti alabileceğiniz gibi kurumsal web sitelerini ziyaret ederek erken rezervasyon ile de araçlarınızı ayırtabiliyor ve hizmet alabiliyorsunuz.

 

Shuttle

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi otobüs-servis mantığı ile hizmet veren servisler mevcuttur ancak güzergahı yalnızca terminaller arası olarak belirlenmiştir. Metro istasyonuna ulaşım için tercih edebilir ya da terminaller arası ulaşımı da yine bu hizmet aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder