Hızlı Erişim

En Ucuz Manhattan Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Manhattan Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Manhattan Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Manhattan Hakkında Genel Bilgiler

New York’un 5 ilçesinden bir tanesi olan ve en gelişmişi olarak bilinen Manhattan, bünyesinde barındırdığı isimlerle de dikkatleri fazlasıyla üzerine çekmeyi başarıyor. Downtown, Midtown ve Updown olmak üzere 3 bölümden oluşan Manhattan, gizemli ve etkileyici adreslerden bir tanesi ve hali hazırda gezginlerin rotasında da kendine yer bulmayı başarıyor.

 

Downtown, sahip olduğu iş merkezleri ve göğe yükselen binaları ile ülkenin ekonomik anlamda en güçlü adreslerinden bir tanesi ve eski yerleşim yerlerinden biri olarak da lanse edilmektedir. İhtişamlı duruşu ile fark yaratan ve eğlenceli sokakları ile ilgi çekici bir hal alan Downtown, görülmeye değer bir tavra sahiptir. Midtown, Downtown’a göre çok daha sakin ancak Manhattan’ı ziyaret ediyorsanız bu bölgeyi de görmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Updown ise 59. Caddede yer alıyor ve doğal alanları ile Manhattan’ın oksijen deposu olarak lanse ediliyor. Yeşilin en güzel tonlarını görmek isteyen ziyaretçiler genellikle soluğu bu noktada alıyor. En uygun uçak bileti fırsatları ile Thy bu bağlamda Manhattan’a ulaşımı mümkün hale getiren firmalardan bir tanesidir ve erken rezervasyon ayrıcalıkları da devam ediyor.

 

Manhattan, sosyal hayatı ve daha da önemlisi renkli gece hayatı ile de farklı bir kimliğe sahiptir. Eğlence anlayışlı çevre bölgelere nazaran çok daha hareketli ve gece kulüpleri bu bağlamda önemli bir yere sahiptir. Kendine has eğlence kültürünün yanı sıra farklı müzik türlerini de bünyesinde barındırması ile geceyi daha hareketli hale getirmeyi başarıyor.

 

İki farklı havalimanını kullanarak seyahatlerinizi tamamlayabilir ve aşağıdaki alternatifler aracılığı ile merkez bölgeye seyahat edebilirsiniz. 

JFK Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Metro

‘’Air Train’’ tabelalarının takip ederek metro istasyonuna ulaşabilirsiniz. Bineceğiniz tren ile birlikte Jamaica istasyonuna gitmeniz gerekiyor ve bu istasyondan sonra Manhattan güzergahına devam eden trene binerek seyahatlerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Tren ücreti 5 dolar ve metro için ödeyeceğiniz tek yön gidiş tutarı ise 2.5 Dolar’dır.

 

Taksi

Havalimanından şehir merkezine taksi ile seyahat etmek isterseniz eğer ödeyeceğiniz tutar ortalama 50 dolar olacaktır. Konforlu ve daha hızlı bir seyahat için bu alternatifi de kullanabilir ve güvenilir bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

 

Diğer Alternatifler

Shuttle

Shuttle hizmeti almak için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Kişi başı ödeyeceğiniz ücret ise 20 Dolar olarak belirlenmiştir. Güvenilir ve konforlu seyahatin en önemli alternatiflerinden bir tanesi olan shuttle hizmeti için havalimanı web sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Popüler araç kiralama firmalarına ait ofisleri ziyaret ederek isteklerinize uygun araçları seçebilir ve uzun süreli kiralayabilirsiniz. Araçları kullandıktan sonra merkezde bulunan ofislere teslim etmeniz de mümkündür.

 

Newark Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Metro

Air Train ile birlikte ortalama 10 dakika gibi kısa bir sürede Newark Airport’a ulaşabiliyor ve buradan bineceğiniz tren ile birlikte 30 dakika gibi bir sürede Manhattan’a ulaşıyorsunuz. Ödeyeceğiniz tutar ise 12.50 dolar olarak belirlenmiştir.

 

Taksi

Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki mesafeyi daha kısa sürede kat etmek isterseniz eğer 50 ila 65 dolar arası bir ücret ödemeniz gerekiyor. Gece yarısı hizmet aldığınızda ise gece tarifesi nedeniyle farklı rakamlar karşınıza çıkacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında çok sayıda rent a car firması yer alıyor ve günün her saati bu ofislerden hizmet alabiliyorsunuz. Firmalara ait web siteleri de online olarak hizmet veriyor ve rezervasyonlarınızı bu sayede daha kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz.

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder