Hızlı Erişim

En Ucuz Manchester Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Manchester Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Manchester Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Manchester Hakkında Genel Bilgiler

Kültürel, ekonomik ve daha da önemlisi sportif faaliyetleri ile birlikte İngiltere’nin merkezi niteliği taşıyan Manchester, kalabalık nüfusu ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Şehirleşmenin en güzel örneklerinden bir tanesi olan Manchester, güçlü mimarisi ile de farklı bir duruşa sahiptir. Irwell Nehri üzerinde konumlanmış olan şehir, ‘’Cottonopolis’’ unvanına da sahiptir. Sanayileşmenin başlangıcı kabul edilen gelişmeler ve önemli adımlar da bu şehirde atılmıştır.

 

Sanat, tarih ve mimari konusunda gelişmiş bir şehirdir ve insanlar da bu gelişime en iyi şekilde ayak uydurmayı başarmıştır. Güçlü bir sosyal hayat ve anlayışlı insanları da bünyesinde barındıran Manchester, gezginlerin de gözde adreslerinden bir tanesi olmaya devam ediyor. Manchester Üniversitesi içinde bulunan Manchester Müzesi, en ilgi çekici yapılardan bir tanesidir. Özellikle turistik gezi topluluklarının bu müzeye ilgisi çok daha fazladır ve her yıl bu müzeye düzenlenen ziyaretlerin sayısı da artmaktadır. Manchester Katedrali de yine ilgi toplayan yapılardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

 

Şehrin sokakları günün her saati kalabalık ancak sabahın erken saatlerinde iş dünyasının hareketliliği bu kalabalığı daha belirgin hale getiriyor. Printswork Bölgesi, gece hayatının kalbinin attığı noktalardan bir tanesidir. Bu bölgede lüks gece kulüplerinin yanı sıra dudak uçuklatan görüntüleri ile devasa barlar da mevcuttur. Şehrin eğlence anlayışında pub kültürü önemli bir yere sahiptir ve insanlar gündelik hayatlarında sık sık bu adresleri ziyaret etmektedir. Havalimanına ayak bastıktan sonra şehir merkezi için nasıl bir rota izleyeceğiniz ve hangi ulaşım alternatiflerini değerlendirebileceğiniz de aşağıda belirtilmiştir. 

Manchester Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Terminallerin önünden hareket eden otobüsleri tercih edebilirsiniz. 9 farklı otobüs hattı olduğunu da belirtmek gerekiyor ve şehir merkezi ile birlikte yine şehrin önemli noktalarına ulaşım da yine otobüsler ile sağlanmaktadır. Ek olarak bilet fiyatlarının uygun olması da bu araçları daha popüler hale getiriyor.

 

Tren

Şehir içi ulaşımda önemli bir yere sahip olan demiryolu ulaşımı, havalimanı bölgesine de ulaşıyor. Her 10 dakikada bir sefer düzenleyen trenleri tercih ederek ulaşımı daha kolay ve konforlu hale getirebilirsiniz.

 

Tramvay

Metrolink adı verilen ulaşım ağı, 12 dakikada bir yeni sefer düzenliyor. Günün birçok saati tramvaylara ulaşmak mümkündür. Konforlu ve hızlı olması nedeniyle daha çok tercih edilen tramvayların ücret tarifeleri ile ilgili bilgi almak isterseniz havalimanı yetkililerinden konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

Taksi

Arrow Cars firması, an itibarıyla havalimanının en popüler taksi firmalarından bir tanesidir. Günün her saati ve haftanın her günü hizmet veren 8 kişilik konforlu taksileri ile ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Havalimanının şehir merkezine yakın olması da taksi fiyatlarını çok daha uygun hale getiriyor.

 

Bisiklet

Havalimanında bisiklet kiralayabileceğini noktaların yanı sıra bisiklet parkları da yer alıyor. Fiyatlar hakkında net bir bilgi yok ancak ulaşımın eğlenceli alternatiflerinden bir tanesi olduğu aşikar.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Ofislerinde sizleri en iyi şekilde ağırlayacak olan araç kiralama firmaları, yerinde hizmetin yanı sıra online rezervasyon hizmeti de sunuyor. Seyahat etmeden önce firmaların web sitelerinde bulunan rezervasyon formunu doldurup taleplerinizi iletebilirsiniz. Havalimanına adım attığınız anda araçlarınız hazır bir şekilde ayaklarınıza kadar getirilecektir. Araç kiralama fiyatlarının uygun olması ve her ihtiyaca uygun araçların da bulunuyor olması bu alternatifi de bir adım öne taşıyor. Şoforsüz araç hizmeti ile birlikte dilerseniz şoforlü araç hizmeti talebinde de bulunabiliyorsunuz. Fiyat farkı da çok yüksek değildir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder