En Ucuz Malta Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Malta Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Valletta

Para Birimi

seyehat zamanı Euro

Malta Hakkında Genel Bilgiler
 

Malta bir diğer adıyla Malta Cumhuriyeti Avrupa’nın güneyinde Orta Akdeniz’de yer alan bir adalar devletidir. Sicilya’nın güneyinde yer alan ülke 3 büyük 2 küçük adadan oluşmaktadır. Büyük olanlar Malta, Gozo ve Comino adalarıdır. Takım adaların en büyüğü olan Malta diğerlerine göre yüzölçümü olarak oldukça büyüktür.
 

Malta adasında yaşayan insanlara dair en eski belirtiler 1. Neolitik Döneme kadar dayanmaktadır. Yeni Taş Devri insanlarının yaşadığına dair kanıtlar Ghar Dalam mağarasındaki kalıntılar sayesinde netlik kazanmıştır. Arkeologlar bölgede yaptıkları araştırmalarda eski dönemlere ait geyik, hipopotan ve bodur fillerin kalıntılarına rastlamıştıradır. Bu kalıntılar Malta adasının eski dönemlerde Avrupa ve Afrika kıtalarına bağlı olduğuna dair önemli bulguları da beraberinde getirmiştir.
 

Malta adalarında dağ ya da akarsu bulunmamaktadır. Adanın karakteristik özelliği tamamen teraslanmış alanlar ve alçak tepeler sayesinde oluşmuştur. Oldukça uzun olan kıyıları ise göz alıcı kumsallara sahiptir ve birçok koy ve liman mevcuttur. Adalarda genellikle yumuşak geçen kış ayları ve oldukça sıcak geçen sağlıklı bir yaz iklimi görülür. Kar, don ve sis gibi kış ve doğa olayları Malta’da görülmemektedir. Nisan ayından sonra seyrek görülen yağışlar yaz aylarında neredeyse hiç görülmemektedir. Sıcaklık kış aylarında ortalama 14 derece iken yaz aylarında bu sıcaklık oldukça artar ve ortalama olarak 32 derece civarında olduğu görülmektedir.
 

Malta kendisine yetebilen ve ekonomik anlamda sıkıntı çekmeyen bir ülkedir. Ülkede evsiz insan bulunmadığı gibi nüfus yoğunluğunun çok fazla olmaması sebebiyle de halkın refah seviyesi normal düzeydedir. Ülkenin gelirinin neredeyse tamamını turizm oluşturmaktadır. %97 gibi bir turizm gelirinin oluşmasında dil okullarının büyük etkisi bulunmaktadır. Ülkede 50’nin üzerinde dil okulu bulunmaktadır. Gelirin geri kalan %3’lük gibi düşük bölümü ise küçük çaplı ihracat işlerinden elde edilmektedir. Çin Halk Cumhuriyeti, Suudi Arabistan ve Libya ile ekonomik olarak ilişkileri güçlüdür.
 

Malta’ya yapacağınız seyahatlerinizde vize almanız gerekmektedir. Dil okullarına kayıt yaptıracak iseniz öğrenci vizesi başvurusu yapmak için Malta dış temsilcilikleri ile görüşmeniz gerekmektedir. Malta’ya yapacağınız seyahatinizde en fazla ne kadar kalabileceğinizi kullanım süresi ile birlikte pasaportunuzla dış temsilciliklere, konsolosluklara başvurarak bilgi edinmeniz gerekmektedir. Malta Schengen’e üye ülkeler arasında yer aldığı için Schengen başvurusu gerekmektedir. Tüm bilgilendirme ve güncel detaylar Malta dış temsilcilikleri ile görüşmeniz en doğru bilgiye ulaşmanızı sağlayacaktır. Ada ülkesi ve turizm açısından hareketli bir bölge olduğundan güncel bilgileri sorgulamanız gerekmektedir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder