Hızlı Erişim

En Ucuz Male Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Male Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Male Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Male Hakkında Genel Bilgiler

Maldiv Cumhuriyeti’nin en büyük şehri ve aynı zamanda Başkenti olan Male, ticaret merkezi olarak da farklı bir öneme sahiptir. Son dönemde turizm bakımından bir hayli gelişmiş ve ekonomiye bu bağlamda büyük ölçüde katkıda bulunmuştur. Şehir, nüfus yoğunluğu ile de dikkatleri üzerine çekiyor ve bölgenin en kalabalık şehri unvanını da üzerinde taşıyor. İlgi çekici mimari dokusu, sahilleri, plajları ve farklı bir eğlence anlayışı ile birlikte şehir fazlasıyla renkli ve görülmeye değer bir adres olarak gezginlerin listelerinde kendine yer buluyor.

 

Sosyal hayat özellikle turistlerin akın ettiği dönemlerde çok daha canlı ve özellikle sahil kesimi bu dönemde daha ilgi çekici ve özel bir hal almaktadır. Şehir, dini büyün insanların yoğun olarak konumlandığı adreslerden bir tanesidir ve bu yüzden alkolden bahsetmek pek mümkün değildir. Festivaller, Male şehrinin yerlileri için büyük bir önem taşıyor ancak festivallerin alışılagelmişin dışında bir kültüre sahip olduğunu da belirtmekte fayda var. İslam dinine bağlı olan yerli halk, festivalleri de bu ölçüde gerçekleştiriyor ve dini bayramlar onlar için bir festival niteliği taşıyor. Şehirde düzenlenen en canlı ve en önemli festival ise 26 Temmuz’da kutlanan Bağımsızlık Festivali olarak biliniyor.

 

Gece hayatı anlayışı kafe ve restoranlar ile sınırlıdır ancak sahil kesiminde dans gösterileri ve eğlenceli aktiviteler geceyi hareketli hale getiren detaylardan bazıları arasında yer alıyor. Ada otelleri kendi içinde farklı bir eğlence fırsatı sunuyor ve zaman zaman coşkulu partiler ile müşterilerine hoş dakikalar sunuyor. Halka açık mekanlar olarak bilinen eğlence mekanlarının kapanış saati ise 01:00 olarak belirlenmiş durumda ve bu saatten sonra açık mekan bulmak da bir hayli zor.

 

Erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirerek sizler de ülkemizdeki havayolu firmalarını kullanabilir en uygun uçak bileti avantajları ile birlikte uygun fiyatlar eşliğinde seyahat edebilirsiniz. Özellikle sezon dışı dönemlerde ucuz uçak bileti bulmak çok daha kolay hale geliyor. Havalimanına ayak bastıktan sonra şehre ulaşmak için çok sayıda alternatif bulunmuyor ama var olan alternatifler ziyaretçiler tarafından olumlu puan alıyor. 

Male Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Deniz Uçağı

İki farklı firma, sahip olduğu deniz uçakları ile birlikte havalimanına adım atan yolculara gün boyu hizmet veriyor. Tercih edebileceğiniz az sayıdaki alternatiflerden bir tanesi de deniz uçaklarıdır. Konforlu ve bunun yanı sıra gayet keyifli bir seyahat sizleri bekliyor olacaktır.

 

Feribot

10 Mrf ödeyerek sizler de feribotları kullanabilir ve 10 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezinde olabilirsiniz. Deniz uçaklarına göre bilet fiyatlarının çok daha uygun olması da feribotların insanlar tarafından daha fazla tercih edilmesine neden oluyor. Havalimanında yer alan feribot terminalini ziyaret ederek sizler de bu araçları kullanabilirsiniz. Yine eğlenceli ve oldukça konforlu bir seyahat sizlere sunuluyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder