En Ucuz Maldiv Adaları Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Maldiv Adaları Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Male

Para Birimi

seyehat zamanı Rufiyaa

Maldiv Adaları Şehirleri

Maldivler Hakkında Genel Bilgiler

Maldivler, bir diğer adıyla Maldiv Cumhuriyeti Hint Okyanusu’nda 1200 adadan meydana gelen bir devlettir. Güneyinde Hindistan ve Sri Lanka yer almaktadır. Küresel iklim değişiklikleri nedeniyle yüzyıllık bir süreçte Maldivler’in tamamen sular altında kalacağı öngörülmektedir. 1200 adanın 281 tanesinde sadece insanlar yaşamaktadır. 281 adanın 86’sı otel ada diye anılan sadece turistlere hizmet edecek şekilde kullanılmaktadır. Bu adalarda sadece oteller bulunmaktadır ve geri kalan 195’inde insanlar yaşamaktadır. Maldiv halkının %95’i İslam inancına sahiplerdir. Yönetim şekli ise başkanlık tipi cumhuriyettir.
 

Adalarda binlere yıl öncesine dayanan bir yerleşim tarihi bulunmaktadır. 1970’li yıllardan önce Monarşi ile yönetilen devlet, sonrasında gelen Cumhuriyet idaresi ile çok fazla ilerleyememiştir. Sembolik bir geçiş olmaktan öteye geçemeyen bu yönetim şekli ülke vatandaşlarına gözle görülür fark katmamıştır. Adalarda nerdeyse her şey ithalat yolu ile sağlandığı için yerel halkın büyük kısmı sıkıntı çekmektedir. Buna rağmen turizm açısından ne kadar oldukça gelişmekte olsa da adalarda yaşam standartları düşüktür.
 

Ada halkının en önemli geçim kaynağı balıkçılık ve ev endüstrisidir. Balıkçılık ülke halkının ana mesleği sayıldığından hükümet bu yönde sektörü geliştirmek için öncelik sağlamaktadır. Bunun dışında ev endüstrisi yani hasır dokuma, ahşap ve el işleri, halat yapımı gibi ürünler de halkın önemli geçim kaynağıdır ve bireysel olarak halkın bir çoğu ürünleri ailesi ile üretmektedir. Ayrıca son dönemde pvc, tuğla, deniz motoru, giyim ve içme suyu üretimi ve tamirleri gibi birçok alanda da artış görülmektedir.
 

Turizmin gelişim göstermesi ülke ekonomisine katkı sağlayan en önemli unsurdur. Doğrudan ve dolaylı yollarla turizm istihdamı ve gelir artışı sağlanmaktadır. Maldivlere en fazla İngiltere, Almanya, Rusya, İtalya ve Fransa’dan turist gelmektedir. Adalara en büyük döviz kaynağı turizmdir ve ülke ekonomisinin ortalama olarak %20’sini oluşturmaktadır. Maldivler’de adalara genelde resortlar kurulu olduğu için her ada resort adıyla anılmaktadır. En ünlüleri ise One and Only reethi Rah Resort, Huvafen Fushi Resort, Banyan Tree Resort, Ayada Resort ve Sheraton Resort otelleridir.
 

Maldivler’de 30 gün kalma süreli dünyanın tüm ülkeleri vizesiz ya da ülkeye varışta vize işlemi yaptırarak kalabilmektedir. Vize süresi bittiği takdirde ücreti ödenerek 60 güne kadar uzatma imkanı da sağlanmaktadır. Brunei vatandaşları 15 gün ve Hindistan vatandaşları ise 90 gün kalma hakkı sağlanmaktadır. Türkiye vatandaşları vize işlemi yaptırmadan kimlik ve pasaport ile seyahat edebilmektedirler. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder