En Ucuz Makedonya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Makedonya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Üsküp

Para Birimi

seyehat zamanı Makedon Denarı

Makedonya Şehirleri

Makedonya Hakkında Genel Bilgiler


Güneydoğu Avrupa’da konumlanmış olan Makedonya’nın resmi adı Makedonya Cumhuriyeti olmakla beraber bir balkan ülkesidir. 1991 yılında bağımsızlığını kazanan ülke, kısa sürede gelişimini tamamlamış ve bugünkü görüntüsüne kavuşmuştur. 1993 yılında yaşanan isim krizi nedeniyle bazı kesimlerce eski adı ile bilinen Makedonya, Birleşmiş Milletler üyesi ülkeler arasında yerini alıyor. Stratejik konumu, yalnızca günümüzde değil, geçmişte de bu ülkeyi çok özel bir yer haline getirmiş ve farklı medeniyetlere de ev sahipliği yapmıştır. Bir geçiş noktası olarak bilinen ülke, bünyesinde misafir ettiği medeniyetlerin kültür ve yaşayışlarından da büyük ölçüde etkilenmiştir.

 


Bağımsızlığın ilanından sonra bir süreliğine toparlanmakta güçlü çeken ülke, özellikle ekonomik anlamda sorunlar yaşamıştır ancak bu sorun da benimsenen ekonomi modeli ile birlikte geride bırakıldı. An itibarıyla ülke ekonomisinde tarım büyük bir öneme sahiptir ve endüstri de yine ülke ekonomisine katkıda bulunan kollardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Başkent Üsküp, resmi dil Makedonca ve para birimi de Makedon Dinarı’dır. Balkan ülkelerinin genel özelliğini taşıyan Makedonya, farklı etnik grupların bir arada yaşayabildiği özgür bir kimliğe sahiptir. İnsanlar sıcak kanlı ve daha da önemlisi birbirlerine karşı hoşgörülüdür. Bu hoşgörü, turist olarak şehri ziyaret eden yabancıların da dikkatini çekmektedir.

 


Makedonya, mutfağı ile de bu coğrafyaya önemli bir katkıda bulunuyor. Akdeniz ve Ortadoğu mutfağının harmanlanması ile ortaya çıkan zengin bir mutfak kültürü sizleri bekliyor olacaktır. Deniz ürünleri, Makedon mutfağında önemli bir yere sahiptir ve en çok tüketilen ürünler arasında yer
almaktadır. Festivaller konusunda da ilginç bir ülke olan Makedonya, kültürel etkinliklere de büyük önem veriyor ve sinemacılık festivali de o etkinliklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Her yıl binlerce insanı misafir etmeyi başaran ülke, turistik anlamda da büyük önem taşıyor. Tarihi dokusu ve ilginç kültürel
yapısı ile farklı grupların ilgisini çekebiliyor. Makedonya’yı ziyaret edecek olan vatandaşlarımızın vize süreci ile ilgili bilmesi gereken detaylar da aşağıdaki gibidir.

 


Makedonya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler


Makedonya’yı ziyaret edecek olan Türk vatandaşlarımız, 6 aylık süre zarfında 3 ay süreyi geçmemek kaydı ile vizeden muaftır. Bu süre zarfında yerine getirmeniz gereken bazı şartlar ve dikkat etmeniz gereken bazı hususlar da karşınıza çıkıyor. İlgili vize türüne sahip değilseniz eğer çalışma ya da eğitim alma gibi bir eyleme de imza atamıyorsunuz. Amaca yönelik vize sahibi değilseniz eğer bu eylemler yasal bir sürece karşılık gelmeyecek ve sizleri illegal konuma getirecektir.


Bununla birlikte seyahat için yanınızda yeterli paranın olduğunu ispat eden bir belgeye de ihtiyacınız olacaktır. Havalimanında bu tür bir sorun yaşamanız da ihtimaller arasında yer alıyor. Otel rezervasyon belgesi de yine sizlerden talep edilecek belgelerden bir tanesidir.

Amacınızın seyahat etmek olduğunu kanıtlayan bir belge de yine yanınızda bulunmalıdır. Detaylı bilgi için Ankara ve İstanbul temsilciliklerini ziyaret ederek süreç hakkında fikir edinebilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder