Hızlı Erişim

En Ucuz Mahaçkale Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mahaçkale Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Mahaçkale Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Mahaçkale Hakkında Genel Bilgi

 

Rusya’ya bağlı Dağıstan Cumhuriyeti’nin başkenti olan Mahaçkale, Hazar Denizi’nin batı kıyısında yer almaktadır. Doğasıyla ilginç bir turizm durağı olan şehir, hızlı büyüyen ekonomisiyle de dikkat çekmektedir. Şehir, Rusya’nın en büyük camisi olan Mahaçkale Camii’sine ev sahipliği yapmaktadır. Varlak ve Laklar gibi birçok etnik unsur bir arada yaşamaktadır. Mahaçkale 500 binden fazla nüfusuyla Kuzey Kafkas Federal Bölgesi’nin en kalabalık şehridir. Geçmişte Rus İmparotorluğu tarafından kale olarak görülen şehir 1857 yılında şehir statüsü kazanmıştır. 1921 yılına kadar Rus Çarı Büyük Petro’nun adını taşımıştır. Ayrıca Mahaçkale Sovyetler Birliği’nin dağılmasınının ardından müslümanların ayaklanmalarına sahne olmuştur.

Rusya'nın kırsal hayatına en canlı şekilde tanık olabileceğiniz şehirde özellikle bahar aylarında doğanın canlanmasıyla birlikte çevrede bulunan ormanların ve yeşil yerlerin güzelliklerini Mahaçkale uçak bileti alarak keşfedebilirsiniz. Ayrıca şehirde başta borç çorbası ve pelmeni gibi mantı çeşitleri olmak üzere Rusya'nın en güzel yemeklerini tatmanız mümkündür. Mahaçkale'yi gezmek için ilkbahar ve yaz ayları en doğru zaman aralığı olacaktır. Kentte diğer zamanlarda ve özellikle kış aylarında ise hava koşulları ziyaretçileri zorlayabilmektedir. Yaz aylarında ise subtropikal iklimin etkisiyle birlikte ılıman bir hava vardır, kış aylarında karasal iklimin soğutucu etkileri yaşanır. Özellikle yaz aylarında Mahaçkale gezilerinin popülerliğiyle Mahaçkale uçak bileti ciddi talep görmektedir ve Mahaçkale havalimanı yoğunlaşmaktadır. En uygun Mahaçkale uçak bileti fiyatlarını görüntüleyebilir, ekonomi, comfort veya businness class bileti satın alabilirsiniz. Mahaçkale uçak biletinizi kredi kartınız ile kolay bir şekilde satın alabilir, ucakbileti.com kampanyalarını, promosyonlu ve indirimli fiyatlarını takip ederek en ucuz Mahaçkale uçak biletini satın alabilirsiniz. Hemen sayfamızın üst kısmında bulunan arama motorunda gideceğiniz şehir kısmını Mahaçkale olarak belirleyin ve yalnızca birkaç saniye içinde tüm hava yollarına ait Mahaçkale uçak bileti listeleyin. 

Mahaçkale’de bir de geçmişte birçok etnik unsura ev sahipliği yapan bu şehirde mutlaka gidilmesi gereken yerlere göz atalım. Kendine hayran bırakan bu şehirde ibadethaneler, kaplıcalar, müzeler, heykeller ve anıtlar bulunmaktadır. Her yıl binlerce turist Mahaçkale uçak bileti alarak bu güzellikleri görmeye gitmektedir. En çok dikkat çeken turistik yer Büyük Camii’dir. İstanbul’daki Sultan Ahmet Camii’ne de benzetilmektedir. Başlangıçta yedi bin kişinin durabileceği şekilde tasarlanan cami, zamanla yapılan değişiklikler sonrasında on yedi bin kişi alabilmektedir. Siz de Mahaçkale uçak bileti alarak bu ihtişamlı yapıları yerinde görebilirsiniz. Ayrıca gelmişken uygun fiyata alışveriş yapmak aynı zamanda yerli halkın günlük yaşamını deneyimlemek istiyorsanız Mahaçkale pazarına mutlaka uğramalısınız. Yaz aylarında Mahaçkale’deyseniz özellikle şehrin merkezinde yer alan muhteşem plaja gitmelisiniz. Dilerseniz Mahaçkale uçak bileti alarak eşsiz bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Bunlar haricinde de gidebileceğiniz yerler vardır. Mahaçkale gece hayatı çok sayıda gece kulübü, bar ve restoranlarıyla sizleri bekliyor. Şehirde genellikle sosyal hayat oldukça eğlenceli ve heyecanlı geçmektedir. Sanata ve kültürel öğelere ilgi duyuyorsanız Dağıstan Güzel Sanatlar Müzesi ve Şehir Tarihi Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Bu yazımızda genel olarak Mahaçkale şehrinden bahsetmeye çalıştık siz de Mahaçkale’nin güzelliklerini yerinde keşfetmek için Mahaçkale uçak bileti alabilirsiniz.

Uytaş Havalimanı Ulaşım Bilgileri


Uytaş Havalimanı’ndan Mahaçkale şehir merkezine gitmek için taksi, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden faydalanılabilir. Havalimanından şehre 20-25 dakikada gitmeniz mümkündür.

 

Taksi

Uytaş Havalimanı’ndan Mahaçkale şehir merkezine gitmenin en kolay yollarından biri, havalimanı dışında bekleyen taksileri kullanmaktır. Yaklaşık 23 dakika sürecek bu taksi yolculuğunuz için ortalama 1000-1200 ruble arasında bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

 

Araç Kiralama

Uytaş Havalimanı’nda bulunan yerli ve yabancı araç kiralama şirketleri ve aynı zamanda özel transfer şirketleri aracılığıyla Mahaçkale şehir merkezine ulaşmak çok konforlu olacaktır. Rahat ve hızlı bir ulaşımı tercih ediyorsanız araç kiralama şirketlerinden faydalanmanız iyi bir fikir olabilir.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder