Hızlı Erişim

En Ucuz Madrid Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Madrid Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Madrid Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Madrid Hakkında Genel Bilgiler

Avrupa Birliğinin en büyük üçüncü şehri olma unvanını hali hazırda üzerinde bulunduran Madrid, İspanya’nın da en büyük şehri ve aynı zamanda Başkenti’dir. Sanatın, edebiyatın ve mimarinin kusursuz bir şekilde harmanlandığı ve sergilendiği özel şehirlerden biri olan Madrid, gelişmişlik bakımından da İspanya için önemli ve özel bir yere sahiptir.

 

Şehirde çok sayıda meydan yer alıyor ve sokak sayısı da bir hayli fazladır. Kalabalık insan topluluklarının sabahın erken saatlerinde işgal ettiği bu meydanlar, Madrid’de yaşayan yerli halk için önemli bir yere sahiptir. Meydanlar şehri olarak da bilinen Madrid, modern mimarisi ve görsel kimliği ile de bir adım öne çıkıyor.

 

Saraylar, sanat galerileri, müzeler, tarihi dokular ve çok daha fazlası yine bu şehirde yerini almış durumda. Her yıl binlerce ziyaretçinin akın ettiği Madrid, ev sahipliği yaptığı festivaller ile de farklı bir yer edinmeyi başarıyor.

 

Kral 2. Felipe tarafından Başkent ilan edilen bu dönemden sonra çok sayıda göç alan şehir, farklı etnik kökenlere de ev sahipliği yapıyor. Şehirde güçlü bir kültürel birlik hakim değil ancak farklı kimliklere sahip insanların huzurlu ve mutlu bir şekilde bir arada yaşadıklarını da belirtmek mümkündür.

 

Mutfak kültürü de yine farklı medeniyetlerin etkisi altında kalmıştır ancak lezzetlerin büyük bir kısmında Avusturya damgasını fark etmek de mümkündür.

 

Uyumayan Şehir unvanı ise gece hayatının hız kesmeden devam ediyor olmasından kaynaklı sahip olunan unvanlardan bir tanesidir. Barların ve kulüplerin işgal ettiği sayısız sokak sizleri en iyi şekilde misafir edecektir. Canlı müzik ve içki kültürünün belli bir seviyeye ulaştığı şehir, lüks gece kulüpleri ile de gecenin ne kadar renkli geçeceğinin sinyallerini en iyi şekilde vermeye devam ediyor.

 

Şehirde ulaşım ağı da gelişmişlik gösteriyor ve havalimanı şehir merkezi ulaşımı da oldukça kolaydır. 

Madrid Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Otobüs

Aeropuerto’ya ait olan otobüsler, 24 saat sefer düzenlemektedir ve güzergah boyunca yalnızca 3 durakta durmaktadırlar. Şehir merkezine ulaşım süresi ise ortalama 40 dakika olarak karşınıza çıkıyor. Otobüs biletlerinizi otobüste almanız gerekiyor ve bile için ödeyeceğiniz ücret 5 Euro olarak belirlenmiş durumda. 06:00-23:30 arası hizmet veren otobüslerin sefer saatleri de oldukça esnek ve her 15 dakikada bir sefer mevcuttur. Şehir merkezi ile birlikte şehrin önemli noktalarını da kapsayan bir güzergaha sahip olduklarını belirtmek gerekiyor.

 

Metro

2. terminal ve 4. Terminalde yer alan iki adet metro hattı mevcuttur. 8 nolu hat, havalimanında yer alan bu iki istasyona da uğruyor ve bu hat üzerindeki metroyu tercih ederek şehir merkezine de ulaşabiliyorsunuz. Sabah 6’da başlayan seferler gece yarısı 2’ye kadar aktif bir şekilde devam ediyor. 8 numaralı hat; Barajas, Campo De La, Colombia ve son olarak Nuevos istasyonuna da uğrayarak seferini tamamlıyor. Bu güzergahın ortalama seyahat süresi ise 15 dakika gibi kısa bir zaman dilimi olarak karşınıza çıkıyor.

 

Taksi

Taksi rezervasyon hizmetleri mümkündür ve yine havalimanında yer alan özel telefonları kullanarak da bunu gerçekleştirebiliyorsunuz. Havalimanında yer alan taksi duraklarında çok sayıda araç mevcut ve şehir merkezine gitmek için ödeyeceğiniz ortalama tutar ise 20 ila 30 Euro arası değişiklik gösteriyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Her limanda olduğu gibi burada da hizmet veren popüler araç kiralama firmaları ile karşılaşacaksınız. Stantlar ve havalimanında yer alan tabelalar da sizleri ilgili personele yönlendirecektir.

 

Aerocity

3 kişilik seyahat bedeli olarak 20-30 Euro gibi bir ücret karşınıza çıkıyor. Bu tamamen özel bir hizmettir ve web sitesi üzerinden araç talep etmeniz gerekmektedir. 7 oturaklı araçlar olarak da bilinen Aerocity hizmeti, kalabalık gruplar ile birlikte tercih edildiğinde çok daha ucuza geliyor.

 

Ares Mobile

65 Euro gibi bir ücret ile şehir merkezine özel şoför ve araç eşliğinde ulaşabiliyorsunuz. Havalimanına araç talep etmek için bu hizmeti sunan firmaların web sitelerini ziyaret edebilir ve iletişim numaralarını kullanabilirsiniz. Özel Şoför hizmeti olarak da bilinmektedir. 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder