En Ucuz Madagaskar Adası Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Madagaskar Adası Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Antananarivo

Para Birimi

seyehat zamanı Ariary

Madagaskar Adası Şehirleri

Madagaskar Hakkında Genel Bilgiler

Dünyanın en büyük adalarından bir tanesi olan ve bu sıralamada kendine dördüncü sırada yer bulan Madagaskar, resmi adı ile de Madagaskar Cumhuriyeti olarak biliniyor. Çok sayıda ulusal parka ev sahipliği yapan ve bununla birlikte farklı canlı türlerine de yaşam alanı oluşturan ülke, doğal güzellikleri ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Madagaskar uçak bileti için Thy firmasını tercih edebilirsiniz ve düzenli olarak bu ülkeye uçuş gerçekleştiren firmalardan biri olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Başkent Antananarivo, resmi dil Malagaşça ve para birimi Ariary’dir. Bazı bölgelerde Fransızca’nın çok fazla konuşulması da ülkenin ikinci dilini Fransızca olarak belirlemeye neden olmuştur.

Tapınak ziyaretleri ve dini inanç, yerli halk için büyük bir öneme sahiptir. Halkın büyük bir kısmı, ataları ile olan bağlarının tapınaklar aracılığı ile daha güçlü kılındığına inanır ve bu yüzden tapınaklar da ülkede önemli bir yere sahiptir.

Sahip olduğu coğrafi konum nedeniyle iklim bakımından çeşitlilik gösterdiğini de belirtmek gerekiyor. Tropikal iklimin yoğun olarak görüldüğü ülke, her dönem ziyaretçi kabul ediyor ve turizm anlamında da adımlar attığını görebiliyoruz.

Thy uçak bileti ya da Madagaskar en ucuz uçak bileti aramalarınızı daha kolay hale getirmek ve ekonomik seyahat için adım atmak adına ucakbileti.com adresinde yerinizi alabilir ve sorgu işlemlerinizi de sayfa üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ülke ekonomisine göz attığımız takdirde her geçen yıl biraz daha gelişme kaydettiğini görebiliyoruz. Özellikle kakao, şeker kamışı ve vanilya, ihracatın en önemli ürünleri arasında gösteriliyor. Üretimde büyük güç olarak lanse edilen Madagaskar, deniz ürünleri konusunda da ihracatta önemli bir yer ediniyor.

Pirinç, Madagaskar mutfağında önemli bir yere sahiptir ve yemeklerin büyük bir kısmında kullanıldığını da belirtmek gerekiyor. Ülkenin özel bir sosa sahip olduğunu da söyleyebiliriz. Laoka adı verilen bu sos, zencefil, soğan, köri ve sarımsak ile birlikte tatlandırılıyor.

Madagaskar yeni yıl festivali, ülkenin en renkli festivallerinden bir tanesidir. Madagaskar uçak bileti alış verişleriniz bu döneme denk geldiği takdirde eğlenceli bir tatil sizleri bekliyor olacaktır. Yerli halkın danslarını sergilediği bu muhteşem festivale dünyanın dört bir yanından binlerce insan akın ediyor.

Madagaskar’a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize konusunda nelere dikkat etmeleri gerektiği de aşağıdaki metinde yer almaktadır.

 

Madagaskar Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Madagaskar’a seyahat edecek olan vatandaşlarımızın vizelerini almaları şarttır. Bu işlemi çok kısa süre içerisinde sınır kapılarında gerçekleştirebilir ve kapıda vize uygulamasından faydalanabiliyorsunuz.

Ülkenin sahil kesimi, seyahatler için büyük bir tehlike arz ediyor ve insanların sıtma salgını ile mücadele ettiğini de bilmeniz gerekiyor. Seyahat öncesi kendi sağlık güvenliğiniz açısından Hepatit aşısı olmanız tavsiye ediliyor.

Güvenlik konusunda çok fazla açık ve eksiklik olduğunu da belirtmek gerekiyor. Suç oranı yüksek ve özellikle gece yarısı tek başınıza sokakta dolaşmanız da lehinize olmayacaktır.

Ülkeyi ziyaretlerinizde şehir suyu içmek yerine hazır suları tercih etmeniz gerekiyor. Bulaşıcı hastalıkların büyük bir kısmı içme suyu yüzünden meydana geliyor.

Ülkenin güney bölgesi de oldukça sıkıntılı ve değerli mücevher bulundurmamanız da güvenliğiniz açısından önemli bir detaydır. 

Madagaskar Adası Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder