Hızlı Erişim

En Ucuz Maastricht Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Maastricht Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Maastricht Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Maastricht Hakkında Genel Bilgiler

Hollanda’nın güneydoğusunda konumlanmış olan Maastricht, küçük bir şehirdir ancak eğitim olanakları ve kültür seviyesi bakımından Hollanda için büyük bir öneme sahiptir. Öğrenci nüfusunun çok fazla olduğu şehirde üniversite sayısı da oldukça fazladır. Bu şehirdeki ilk yerleşimin Galyalılar tarafından gerçekleştirildiği söyleniyor. Romalılar tarafından fethedildikten sonra şehir büyük bir gelişme kaydetmiştir ve hali hazırda o döneme ait eserlerin büyük bir kısmı da Maastricht şehrinde mevcuttur.

Haziran ve Ağustos ayları, şehri ziyaret etmek için en uygun zamanlar olarak biliniyor. Turizme önem veren ve bunun için çalışmalarına devam eden şehir, konaklama konusunda sorun yaşatmayacak olan şehirlerden bir tanesidir. Özellikle merkez bölgede çok sayıda alternatif var ve fiyatlar da bir hayli uygun.

Maas Nehri çevresinde yer alan ve eski şehir olarak bilinen nokta, turistler tarafından çok fazla ilgi görüyor ve bu bölgede hali hazırda çok sayıda tarihi eser de mevcuttur. Restorasyon çalışmaları ile daha göz alıcı ve daha ilgi çekici bir görüntüye sahip olan yapıların ziyarete açık olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Maastricht, zengin kültürü ve tarihi dokusunun yanı sıra yine zengin mutfağı ile de ziyaretçilerine keyifli dakikalar sunuyor. Hollanda mutfağına dair çok sayıda lezzet ve dünya mutfağının en önemli lezzetleri de Maastricht mutfağında sizleri bekliyor olacaktır.

Ülkede, 5 grama kadar olan uyuşturucu kullanımlarının legal olması ve herhangi bir yasakla çevrelenmemesi, eğlence hayatını daha kusursuz bir seviyeye taşıyor. Sabahın erken saatlerine kadar dans edebileceğiniz ve alkol alabileceğiniz mekanlar şehir merkezinde mevcut ve alkol fiyatları da yakın çevredeki diğer şehirlere göre çok daha ucuzdur. Öğrencilerin ve turistlerin en çok tercih ettiği yerler, ucube gibi görünen fakat çok fazla insanı ağırlayan publardır. Alkolün ucuz olması ve müziğin çok daha keyifli olduğu publar, şehir için farklı bir öneme sahiptir.

Alış veriş için tercih edeceğiniz alış veriş merkezleri ve sokak esnafları da yine şehir merkezinde sizleri bekliyor olacaktır.

Şehirde ulaşım oldukça kolay ve şehir içi turları da özellikle yaz aylarında çok daha sık gerçekleştiriliyor. 

Maastricht Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Arriva şirketine bağlı olarak hizmet veren otobüsler, gün içerisinde saat başı seferler düzenliyor. Bilet fiyatlarının oldukça uygun olması ve otobüslerin konforlu olması bu araçları daha popüler hale getiriyor. Güzergah boyuca şehrin ilgi çekici noktaları da kat ediliyor ve geniş bir güzergaha sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Taksi

Taksiler, yalnızca havalimanı şehir merkezi ulaşımında değil, şehir içi ulaşımında da çok fazla tercih ediliyor. Fiyatların ekonomik olması taksileri daha fazla tercih edilir kılıyor. Dilerseniz terminal önünde sizleri bekleyen taksileri de kullanabilirsiniz.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Web sitesi üzerinden hizmet veren firmaların ofislerini terminal binasında bulabilirsiniz. Yerli ve yabancı araç kiralama firmaları, geniş araç yelpazeleri ile hizmet sunuyor. Zaman kaybı yaşamamak adına online rezervasyon yaptırabilir ve araçlarınızı limana ulaştığınız an teslim alabilirsiniz

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder