Hızlı Erişim

En Ucuz Liyon Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Liyon Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Liyon Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Lyon Hakkında Genel Bilgiler

Auvergne Rhone Alpes bölgesine Başkentlik yapan Lyon, Fransa’nın güneydoğusunda yer alıyor. Paris ve Marsilya’ya yakın olması şehrin en önemli avantajlarından bir tanesidir ve bu avantajları da en iyi şekilde değerlendirdiğini söylemek mümkündür. Ülkenin gastronomi başkenti olarak da bilinen Lyon, Paris ve Marsilya’dan sonra ülkenin en büyük üçüncü şehri olarak da listelerdeki yerini almaya devam ediyor.

 

Unesco Dünya Mirasları listesinde de yer bulan çok sayıda bölgeye sahiptir. Doğası, yaşam standartları ve sahip olduğu kültür ile birlikte dünya coğrafyası için de önem arz eden şehirlerden bir tanesi olduğunu söylemek gerekiyor. Mayıs ve Haziran aylarında şehir çok daha hareketli bir hal alıyor ve iklimin biraz daha yumuşaması ile birlikte turistler için de harika bir fırsat doğuyor. Eski Kent Bölgesi yakınlarında uygun fiyata konaklayacak otel ve pansiyonlar bulabilirsiniz. Turistlerin büyük bir kısmı da konaklamak için bu bölgeyi tercih ediyor.

 

Eski Lyon bölgesi aynı zamanda tarihi dokusu ile de ziyaretçilere ev sahipliği yapıyor ve ilgi odağı olmayı başarıyor. Bu bölgeyi ilgi çekici kılan en önemli detaylardan bir tanesi de köprülerdir ve tarihin izlerini taşıyan köprüleri de inceleme fırsatına sahip olacaksınız. Şehri tümüyle dolaşmak ve keşfetmek isterseniz eğer ulaşım alternatiflerini tercih edebilirsiniz ve gelişmiş ulaşım ağı sayesinde bu konuda da sorun yaşamayacağınızı belirtmek gerekiyor. Metro, şehirde en çok kullanılan ulaşım araçlarından bir tanesidir ve şehir içi seyahatin büyük bir kısmı da genellikle bu araç ile sağlanmaktadır. 

Lyon Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Annecy, Grenoble ve Chambery noktalarını da güzergahına dahil eden şehir içi otobüsleri, havalimanı ve şehir merkezi ulaşımında da tercih edilen araçlardan bir tanesidir. Biletlerinizi gişelerden ya da araç içerisindeki şoförden temin edebiliyorsunuz ancak bilet fiyatları hakkında net bir bilgi ne yazık ki bulunmuyor.

 

Tren

TGV istasyonundan hareket eden trenler, havalimanı şehir merkezi ulaşımının yanı sıra geniş bir ulaşım ağını da beraberinde getiriyor. Trenleri kullanarak dilerseniz çevredeki diğer büyük şehirlere de kısa sürede ulaşabilirsiniz. Paris ve Marsilya da ulaşım ağında yer alan şehirlerden bazılarıdır.

 

Tramvay

15.70 Euro tek yön ücreti ödeyerek tramvayları kullanabilir ve şehir merkezine hem daha kısa sürede hem de daha konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Biletlerinizi online olarak aldığınız takdirde ödeyeceğiniz tutar 14 Euro’dur.

 

Taksi

Terminal 1 önünde yer alan taksiler, sırası ile hareket ediyor ve haftanın 7 günü hizmet veriyorlar. Gece tarifesi hakkında detaylı bir bilgi yer almıyor ancak taksimetre uygulamasının var olduğu da bilgiler arasında yer alıyor.

 

Diğer Alternatifler

Shuttle

Çok sayıda servis firması mevcut ve şehirler arası transferin yanı sıra havalimanı şehir merkezi transfer hizmetini de sunuyorlar. Biletlerinizi ise merkez alandaki bilet masalarından temin edebiliyorsunuz ve yine servis hareket saatleri ile ilgili bilgileri de bu masadan alabilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Araç kiralama firmalarına ait ofisler havalimanına biraz uzak ancak havalimanında bunun için hizmet veren özel servis araçları bulunuyor ve bu araçları kullanarak firmaların ofislerine de kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. Yerli ve yabancı çok fazla firma sizleri bekliyor olacaktır ve dilerseniz firmaların online rezervasyon hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder