Hızlı Erişim

En Ucuz Lviv Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Lviv Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Lviv Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Lviv Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Lviv, Ukrayna’nın bir şehridir. Ukrayna’nı batısında yer alan şehirin %88’i Ukraynalı, %8’i Rus ve %1’i de Polonyalı’dır. Günde ortalama 200 bin kişi şehre giriş çıkış yapmaktadır. Şehir dünya çapında sevilen ve tercih edilen turistik yerlerden biridir. Tarihi şehir merkezinde Lviv Flarmonik Orkestra’sı ve Lviv Opera ve Bale Tiyatrosu bulunur. Şehir merkezi tarihi değeri sayesinde UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer almaktadır. Lviv şehrdinin ambleminde bir aslan yer alır. 13. Yüzyılda kurulan Lviv şehri nüfus yoğunluğu olarak son dönemlerde büyük bir artış göstermektedir. 


Şehirde gezip görülmesi gereken tarihi yerlerin başında Lviv Opera ve Bale Tiyatrosu, Lviv Padua Anthony Roma Katolik Kilisesi, Lviv Ana Tren İstasyonu ve Ryok meydanı gelir. Şehrin sembolleri haline gelen bu yerler şehir halkı ve turistler için büyük önem taşır. Şehir nüfusu 2007 sayımına göre 1 milyon kişiye ulaşmıştır. 
Lviv şehri yeme içme, eğlence ve tarihe tanıklık edebileceği zengin içeriği ile misafirlerini ağırlamaktadır. Kültür-Sanat etkinlikleri, konserler, turlar, zengin mutfağı sayesinde hoşça vakit geçirebileceğiniz şehirde bütçenizi zorlamadan dilediğinizce gezip eğlenebilirsiniz. Konaklama konusunda hoteller ve hosteller uygun fiyatları ve kaliteli hizmetleri sayesinde tercih edilen ilk yerlerdir. 


Lviv Danylo Halytskyi Uluslararası Havalimanı 1929 yılında Lwow-Sknilow Havalimanı olarak kuruldu. Günümüzde Lviv şehrinin bir parçası olan ve komşu köyün o dönemki adıydı. İç ve dış hatlara sahip terminali Euro 2012 hazırlık amacıyla yaklaşık 130 milyon dolar yatırım sayesinde düzenleme yapıldı. Havalimanı misafirlerini rahat ettirmek için kafeler, gümrüksüz satış mağazaları ve şehre direkt olarak ulaşım sağlayan otobüs imkanları gibi birçok hizmeti de sunmaktadır.

Lviv Danylo Halytskyi Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Lviv Danylo Halytskyi Uluslararası Havalimanı’na otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 109 numaralı Struyiska Str. Aracına binmeniz halinde havalimanına trafik yoğunluğuna bağlı olarak 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanmaktadır. Lviv Otogarına 5,5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşım kolaylığı Lviv belediyesi tarafından sağlanmaktadır. Otobüslerin güncel ücret bilgisi konusunda bineceğiniz duraktan bilgi alabilirsiniz.

Tren

Lviv Dnylo Halytskyi Uluslararası Havalimanı’na bir diğer hızlı ulaşım şekli de tren istasyonunu kullanmaktır. Ana tren istasyonuna 5,6 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ortalama 12 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Güncel tren fiyat bilgilerine peron girişinde bulunan tabelalardan erişebilirsiniz. 

Taksi

Şehir merkezinden ticari taksiler ulaşım mümkündür. Şehir merkezine olan uzaklığı 15 kilometredir. Ortalama 17 dakika gibi kısa bir sürede uygun fiyatlarla taksi aracılığıyla seyahat edebilirsiniz. Bu süre trafik yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Taksi ücretleri fiyatlandırma ve diğer aklınıza takılan sorular için taksi şoförleri ile görüşmeniz gerekmektedir. 

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç kiralama hizmetinden ya da transfer hizmeti veren firmalar aracılığıyla Lviv Danylo Halytskyi Uluslararası Havalimanı’na ulaşımınız mümkündür. Araç marka ve model bilgilerine göre değişkenlik gösteren ücretlendirmeler için firma sorumlularıyla görüşmeniz gerekmektedir. 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder