En Ucuz Lüksemburg Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Lüksemburg Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Lüksemburg

Para Birimi

seyehat zamanı Euro

Lüksemburg Hakkında Genel Bilgiler

Lüksemburg Büyük Dukalığı resmi adıyla bilinen Lüksemburg’un Başkenti Lüksemburg, para birimi Euro, resmi dilleri ise Fransızca, Almanca ve Lüksemburgca’dır. Varlığını bağımsız olarak devam ettiren ve dukalık ile yönetilen tek devlet olma özelliğini de hali hazırda korumaya devam ediyor. Avrupa’nın en küçük ülkeleri sıralamasında sahip olduğu yüzölçümü ile birlikte ilk sırayı alan Lüksemburg, bağımsızlığına kavuştuğu günden sonra çok sayıda büyük devletin himayesine girmiştir.

 

Lüksemburg’da Katolik kilisesi, Yahudilik ve İslam dini en yaygın inanç biçimlerinden bazılarıdır. Laik bir ülke olmasına rağmen bazı kesimlerde resmi inanç benimsenmiş ve kabul edilmiştir. Düşük enflasyon, ekonomide meydana gelen istikrarlı büyüme ile birlikte Avrupa’nın kalbi konumunda olan ülke, Almanya’ya olan yakınlığı ile de coğrafi olarak önemli bir merkez konumundadır. Ülkede kişi başına düşen milli gelir ortalamanın bir hayli üstünde. Avrupa’da hizmet veren önemli ve marka haline gelmiş sigorta şirketlerine de ev sahipliği yapan ülke, bu bağlamda da gelişimini hız kesmeden sürdürüyor.

 

Sunexpress ya da Thy gibi aramalar ile firmaları online olarak ziyaret edebilir ve Lüksemburg seferlerini görüntüleyebilirsiniz. Ülkede kültür ve sanata ayrı bir önem veriliyor ve düzenlenen etkinlikler de bunun en önemli göstergesidir. Yüksek kültür ve eğitim seviyesi ile birlikte daha modern ve daha bilgisi insanlar yaratmayı başaran ülke, refah seviyesinin yüksek olduğu adreslerden bir tanesidir. Opera, cazz, rock ve daha birçok festival ile birlikte eğlence kültürünü de farklı bir seviyeye taşıyan ülke, özellikle genç nüfusun keyif alacağı etkinlikler ile birlikte sosyal hayatı da daha hareketli hale getiriyor. Sosyal hayat ile birlikte ülkenin genelinde gece hayatına büyük bir ilgi vardır ve gösterişli mekanların sayısı da oldukça fazladır.

 

Lüksemburg’a seyahat edecek olan vatandaşlarımızın vize işlemlerinde nasıl bir yol izlemeleri gerektiği de aşağıdaki gibidir. 

 

Lüksemburg Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Vize başvurularını Ankara’da bulunan Lüksemburg Büyükelçiliğine ya da elçilik tarafından görevlendirilmiş resmi kurumlara ve aracılara yapabiliyorsunuz. Vize başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması ve istenilen belgelerin de yine eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi şarttır.

Büyükelçiliğe bu konuda başvuru yapacak olan kimselerin öncesinde randevu alması şarttır ve randevusuz görüşmeler kabul edilmemektedir. Parmak izi uygulamasına geçilmesi ile birlikte parmak izleri elçilikte alınmaya başlanmıştır.

Aracı kurumları kullanarak vize başvurusu yapmayı tercih ediyorsanız eğer yine randevu sistemi ile hareket etmeniz gerekiyor ve parmak izleri de ofislerde alınıyor.

Vize başvurularının, planlanan seyahatten en az 15 gün kadar önce yapılması gerekiyor. İstisnai durumlarda bu üre artabiliyor ve 30 gün ila 60 gün arasında değişiklik gösterebiliyor.

Talep edilecek olan belgeler alacağınız vizenin türüne ve seyahat amacına göre değişiklik gösterecektir. Daha sağlıklı ve net bilgiler almak adına elçilik resmi sitesini ziyaret edebilir ya da iletişime geçerek sorularınızı sorabilirsiniz.

Yıpranmış ve 10 yılı doldurmuş pasaportların vize başvurularında geçerli olmadığını da belirtmek gerekiyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder