En Ucuz Lübnan Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Lübnan Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Beyrut

Para Birimi

seyehat zamanı Lübnan Lirası

Lübnan Şehirleri

Lübnan Hakkında Genel Bilgiler

Yönetim şekli Cumhuriyet olan Lübnan, Akdeniz Kıyısında konumlanmıştır. Ülkenin Başkenti Beyrut, resmi dili Lübnan Arapçası, Başkenti ise Beyrut’tur. Küçük bir ülke olmasına rağmen mimari anlamda gelişmiş ve şehirleşmeye de önemli anlamda katkıda bulunan şehirleri insanlarla buluşturmuştur. Ülke, yine küçük olmasına rağmen diğer Orta Doğu ülkelerinden farklı bir karaktere ve duruşa sahiptir. Her geçen gün biraz daha gelişen ve farklı kültürlere sahip insanları da huzurlu bir şekilde bünyesinde barındıran Lübnan, tarihe ışık tutan tavrı ile de turistlerin ilgi odağı ülkelerden biri haline gelmiştir.

Dini inançlar bakımından bir hayli renkli bir ülkedir ve ülkenin genelinde bu bağlamda büyük bir hoş görü hakimdir. İnanç özgürlüğüne saygı duyan Lübnan, Müslümanların ağırlıkta olduğu bir ülkedir.

Ülkede en gelişmiş sektör bankacılık ve ekonomik anlamda yabancı yatırımlara bağımlı olan ülke, finansal anlamda da her geçen gün güçleniyor. Dışarıdan yapılacak yatırımlara açık bir tavra sahiptir ve yatırımcılar da ülkeyi bu bağlamda değerlendirmeye devam ediyor.

Pegasus ve Anadolu jet aramaları ile online olarak bilet sorgulaması yapabilir ve seferler hakkında eğer varsa online olarak bilgi edinebilirsiniz.

Ülkede kapalı alanlarda sigara içme yasağı yoktur ve alkol tüketimine de herhangi bir şekilde kısıtlama getirilmemiştir. Bu detaylar gece hayatının daha hareketli bir hal almasını sağlayan önemli detaylardan bazılarıdır. Gece hayatı kadar sosyal hata da bir hayli renkli ve hareketlidir.

Gece hayatının yanı sıra düzenlenen festivaller ile de adından sıkça söz ettirmeyi başaran Lübnan, turistleri bu anlamda da tatmin edecek ülkelerden bir tanesidir. Düzenlenen festivaller ile birlikte ülkenin tanıtımı da daha profesyonel bir şekilde yapılmaktadır.

Lübnan’a seyahat edecek vatandaşlarımız vize işlemleri için aşağıdaki detaylara da dikkat etmek zorundadır.

Lübnan Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Ülkeler arası etkileşim ve iletişimi arttırmak adına yapılan anlaşmalar doğrultusunda bazı antlaşmalar imzalanıyor ve Lübnan da bu antlaşmaların imzalandığı ülkelerden bir tanesidir. Türkiye ve Lübnan arasında vizeler kaldırıldı ve bu bağlamda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 günlük süre zarfında 90 günü aşmayacak olan seyahatlerinde vizeden muaf tutuluyor ve vize işlemlerine ihtiyaç duymadan ülkeye giriş yapabiliyor.

Lübnan’da an itibarıyla devam eden bir boykot durumu var ve İsrail ile olan kötü ilişkiler nedeniyle İsrail’e giriş çıkış yapmış olan kişilere de çok hoş bir bakış açısı hakim değil! Pasaportlarınızda İsrail’e giriş çıkış yaptığınız bir ibare yer alıyorsa ya da bu ülkeye herhangi farklı bir amaç için seyahat etmişseniz ne yazık ki Lübnan sınırları içerisine adım atamıyorsunuz.

Boykot hali hazırda devam ediyor ve kontroller denetimli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Şansınız denemek gibi bir hataya düşmek sadece zaman kaybı olacaktır çünkü bu konu ile ilgili en küçük bir istisna dahi bulunmuyor ve girişleriniz iptal ediliyor. 

Lübnan Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder