Hızlı Erişim

En Ucuz Los Angeles Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Los Angeles Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Los Angeles Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Los Angeles Hakkında Genel Bilgiler

Dünyanın en zengin şehirleri listesinde üst sıralardaki yerini her daim korumayı başaran Los Angeles, Melekle Şehri olarak biliniyor… Disneyland ve Hollywood gibi perdeye yön veren önemli adreslerin de merkezi olan şehir, turizm bakımından da oldukça gelişmiş durumda ve her yıl milyonlarca ziyaretçinin ilgi odağı olmayı da başarıyor.


Şehir merkezi olan Downtown, yüksek binalar ve gökdelenlerin hakimiyetinde olan merkez bölgelerden bir tanesi ve oldukça kalabalık bir görüntü sergiliyor. El Pueblo tarihi parkı, Çin mahallesi ve Nba maçlarına sahne olan Staples Center de yine Londra’da yer almaktadır.


Kültür ve ekonomi başkenti olarak da bilinen Los Angeles, güçlü bir ekonomiye sahiptir ve ülkeye bu anlamda katkıda bulunan en önemli şehirler arasında yer almaktadır. Çok sayıda iş merkezine de ev sahipliği yaptığı aşikar! Ayrıca Universal stüdyoları da yine şehirde yer alan önemli adreslerden bir tanesidir.


Los Angeles sokakları her zaman hareketli ve gündüz saatleri ile başlayan hareketlilik gece saatlerinde de devam ediyor. Eğlence kültürü kusursuz bir hal almış durumda ve Batı Hollywood Bölgesi de eğlence merkezi olarak biliniyor Burada yer alan gece kulüpleri ve barlar farklı bir kültürü de beraberinde getiriyor. Sabahın erken saatlerine kadar ışıklar açık ve bunun yanı sıra Malibu ile Vehice plajlarında düzenlenen eğlence geceleri de yine turistlerin ilgi odağı olmayı başarmış durumda…


Los Angeles’ta birçok havalimanı mevcut ancak dış hatlar için hizmet veren tek liman var ve diğer limanlar yalnızca iç hatlar için uçuşlara izin veriyor. 

Los Angeles Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

C otoparkından hareket eden otobüsleri sizleri şehir merkezine ulaştıracaktır. C otoparkı limana biraz uzak bu yüzden havalimanı tarafından sağlanan ücretsiz servis hizmetleri ile birlikte bu durağa ulaştırılıyorsunuz. Otobüs için ödeyeceğiniz ücret ortalama 1.5 dolar ve 1.4 dolar ek ücret gibi bir bilgi de sunulmuş durumda…

Metro

Aviation istasyonuna yine havalimanı ücretsiz servisleri yani G otobüsü ile ulaşmak mümkün. Metro da yine alternatif ulaşım araçlarından bir tanesidir ve ücretsiz servis desteği ile istasyona her an ulaşım da mümkündür. Metro için ödeyeceğiniz rakam ise tek yöne için 1.5 dolardır. Şehir merkezine ulaşım süresi ise ortalama 40 dakika olarak karşınıza çıkıyor.

Taksi

Terminal dışında yer alan taksileri kullanarak şehir merkezi ve şehrin önemli noktalarına gidebilirsiniz. Lisans sahibi olan taksilerde sabit ücret uygulanır ve tercih etmeniz gereken taksiler de lisanslı taksiler olmalıdır. Şehir merkezine ulaşım için ödeyeceğiniz ücret 40 Dola, Disneyland için ise 75 dolar olarak belirlenmiştir.

Diğer Alternatifler

Shuttle

Şehir merkezi başta olmak üzere yine şehrin en önemli noktalarına sunulan özel servis hizmeti de mevcuttur. Havalimanında bu hizmeti sunan çok sayıda firma var ve servis için belirlenen ücret 8 ila 12 dolar arası değişiklik göstermektedir. Servisler ile şehir merkezine ulaşım ortalama 30 ila 50 dakika arası değişiklik göstermektedir.

Araç Kiralama

Havalimanının hemen dışında yer alan araç kiralama firmaları da alternatif ulaşım yöntemlerinden bir tanesini sizinle buluşturmaya devam ediyor. Terminalde bulunan ücretsiz telefonlar ile bu firmalara ulaşabilir ya da direkt olarak ofislerini ziyaret edebilirsiniz. 40’a yakın araç kiralama firmasından bahsediliyor ancak ücretler konusunda net bir bilgi söz konusu değildir.

Terminaller Arası Transfer

Otobüslere ve metro istasyonuna ulaşım daha hızlı ve daha kolay hale getirmek adına C ve G otobüsleri adı altında ücretsiz servis hizmeti sunuluyor ve bu servisler terminaller arası yolculuk için tercih edilebilecek alternatiflerden bir tanesidir. Terminaller üzerinden de sizleri şehir merkezine ulaştıracak araçlara erişim sağlayabiliyorsunuz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder