Hızlı Erişim

En Ucuz Londra Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Londra Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Londra Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Londra Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Birleşik Krallık ve İngiltere’nin Başkenti unvanını üzerinde bulunduran Londra, farklı kültür ve medeniyetlerin etkisini hali hazırda taşımaya devam ediyor. Her yıl milyonlarca ziyaretçiyi en iyi şekilde misafir etmeyi başaran şehir, mimarisi ile de göz doldurmayı başarıyor.
 

Şehirde gezebileceğiniz çok fazla adres var ve kısa süreli bir gezi tüm bu adresleri görmenize yeterli olmayabilir. Müzeler, sanat merkezleri, kütüphaneler, köprüler ve çok daha fazlası belli bir bölgede konumlanmadığı için şehrin farklı bölgelerine uzun mesafe seyahatler de söz konusu olacaktır.
 

Parlamento Binası, Tower Bridge, Greenwich ve Londra Köprüsü de ziyaretlerinizin en güzel detaylarından bazıları olmayı hak ediyor…
 

Şehir, her konuda büyük bir canlılık ve hareketliliği de beraberinde getiriyor ancak bu canlılık daha çok gece hayatı olarak dikkatleri çekiyor. Soho ve Myfair bölgelerini ziyaret etmeyi düşünüyorsanız eğer yüksek rakamlara da hazırlıklı olmanız gerekiyor. Şehrin en pahalı kulüplerini sizinle buluşturacak olan Myfair, lüks araçların da göz kamaştırdığı adreslerden bir tanesidir.
 

Bar ve pub kültürünün de üst seviyelerde olduğu şehir, özellikle orta çağdan kalma binaları ile pub kültürünü daha farklı bir boyuta taşımış durumda ve bu mekanların ziyaretçisi de çok fazla.
 

Kabareler, tiyatro, müzikal, opera ve daha birçok kültürel etkinlik de şehri hareketli hale getiren detaylardan bazıları olarak karşınıza çıkıyor.
 

Şehirde sıkıntı yaşamayacağınız bir başka detay ise; ulaşım. Çok sayıda alternatif ile şehir içi ulaşımın yanı sıra havalimanı merkez ulaşımını da daha pratik hale getirebiliyorsunuz. 

Londra Havalimanı(Heathrow) Ulaşım Bilgileri

Londra’nın Batı’sında yer alan liman, en popüler limanlardan bir tanesi…

Otobüs

National Express ile birlikte Victoria durağına kısa sürede ulaşabilir ve buradan istasyona geçiş yapabilirsiniz. En çok kullanılan hatlardan bir tanesidir ve yarım saat arayla seferler düzenlenmektedir. Yolculuğunuz ise ortalama 50 dakika sürüyor.

Raylı sistem

Heathrow Express

05:00 ve 23:30 arası devam eden seferler mevcut. Paddington istasyonuna ulaşmak için bu ulaşım ağını tercih edebilirsiniz ve her 15 dakikada bir sefer düzenleniyor. Tek yön için ödeyeceğiniz ücret 22, çift yön için ise 36 pound olarak belirtilmiş durumda. Yine internet sitesi üzerinden güncel fiyatlara da göz atabilirsiniz. Yolculuk süreniz ise 15 ila 30 dakika arası değişiklik gösterebiliyor.

Heathrow Connect

Son durağı Paddington olan bu hat, Express ile aynı hat üzerinde konumlanmış durumda. Yarım saatlik bir yolculuk sizleri bekliyor ve ödeyeceğiniz rakam da 10 pound. Express ve connect kısmında sorun yaşamamak adına tabela ve uyarılara da dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Metro

Terminal 1, Terminal 2 ve Terminal 4’ün bulunduğu noktalardan metroya kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. En konforlu ve en uygun ulaşım ağlarından bir tanesidir ve ziyaretçiler tarafından en çok tercih edileni olduğunu da belirtmek gerekiyor. 40 ila 60 dakika gibi bir yolculuk süresi karşınıza çıkıyor ve sonrasında şehir merkezine ulaşıyorsunuz. Tek yön 6 pound ancak uzun süre şehirde kalacaksanız oyster kartınızı alarak ulaşımı daha kolay hale getirebilirsiniz.

Taksi

Taksilerde ilginç bir sistem var ve yolcu sayısı ile birlikte bavullar için de ekstra ücret talebinde bulunabiliyorlar. Şehir merkezine ulaşım için ödeyeceğiniz ortalama rakam 40 ila 80 pound arası olacaktır.

Shuttle

Erken rezervasyon ile hizmet almak mümkün ve havalimanına özel transfer aracı talep edebiliyorsunuz. Ödeyeceğiniz rakam taksi ile hemen hemen aynı ve böyle de bir alternatifiniz mevcut.

Londra Havaalanı(Gatwick) Ulaşım Bilgileri

Easybus(Otobüs)

70 dakika gibi bir yolculuk süresi sizleri bekliyor ve şehir merkezine ulaşımda en çok tercih edilen alternatiflerden bir tanesi olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Gatwick Express

15 dakikada bir düzenlenen seferler, ziyaretçilerin bu ulaşım aracını da tercih etmesine neden oluyor. Esnek sefer saatleri ile birlikte zaman kaybetmek istemiyorsanız 20 pound ödeyerek hizmet alabilirsiniz. Gece yarısına kadar seferler mevcut ve ortalama 30 dakikalık bir yolculuk sizleri bekliyor.

Southern Railway

12 Pound ödeyerek 45 dakikalık yolculuk yapabilir ve Victoria istasyonuna ulaşabilirsiniz. Trenlerin sefer saatleri çok da esnek değil ve 1 saat ara ile hareket ediyorlar.

Taksi

Ortalama 60 pound ödeyerek şehir merkezine taksi ile gidebilirsiniz. Taksicilerden daha detaylı fiyat almanız mümkün ve bu konuda da sizlere yardımcı oluyorlar.

London Stansted Havalimanı Ulaşım Bilgileri

National Express

Tek yön için 10 pound, gidiş geliş için 16 pound ödeyeceğiniz ulaşım aracı, 90 dakika gibi bir seyahat süresini karşınıza çıkartıyor. Sefer saatleri ise oldukça esnek ve 30 dakikada bir tren mevcut.

Stansted Express

Tek yön için 24 pound, gidiş geliş için ise 34 pound ödeyerek bu ulaşım aracından hizmet alabiliyorsunuz. 15 dakikada bir seferler mevcut ve Liverpool Street’e ulaşabiliyorsunuz. 45 ila 60 dakika gibi bir yolculuk süresi de sizleri bekliyor…

 

 

 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder