Hızlı Erişim

En Ucuz Ljubljana Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ljubljana Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ljubljana Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Ljubljana Şehri Hakkında Genel Bilgiler

2016 yılında European Green Capital ödülünü kucaklayan Lubliyana, Slovenya’nın da Başkenti konumundadır. Doğal alanları ve yeşil görüntüsü ile oksijen deposu olarak da bilinen şehir, Lubliyana Nehri ve sahip olduğu doğal güzellikleri ile ziyaret edilmeyi fazlasıyla hak ediyor. Eski ve yeni olmak üzere şehrin iki bölgeye ayrıldığını da belirtmek gerekiyor ve her iki bölgede de şehri kuş bakışı seyredebileceğiniz adresler yer alıyor.

 

Ülkenin Başkenti olmasının yanı sıra en kalabalık şehri olma unvanını da üzerinde barındırıyor. Sıcakkanlı ve samimi insanları ile birlikte misafirperver bir şehir olarak da karşımıza çıkıyor. Şehri ziyaret ettiğinizde rehberlerin sizi ilk ulaştıracağı yer Lubliyana Kalesi olacaktır. Her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan bu kale, tarihin gizemli kapılarını sizler için aralıyor. Şehirde ilginç bir köprü kültürünün var olduğunu da belirtmek gerekiyor ve köprü ziyaretleri de oldukça popülerdir. Avusturya, Alman ve İtalyan mutfaklarından etkilenen zengin bir mutfak kültürü ile damak tadınıza hitap etmeyi de başarıyor.

 

Gece yarısı içki satışı yasak ancak eğlencenin merkezi olan şehri bu yasağın durdurması mümkün değil!  Gece kulüplerini ziyaret ettiğinizde bu yasağın çiğnendiğini görebiliyorsunuz. Eğlenceli bir gece hayatına sahip olan şehirde çok sayıda gece kulübü ve bar yer alıyor. Yoğun öğrenci nüfusu da eğlence kültürünün şekillenmesinde en önemli etkenlerden bir tanesidir. Şehirde ulaşım ağı gelişmiş durumda ve merkez ile birlikte önemli noktalara ulaşım için çok sayıda alternatif karşınıza çıkacaktır.

Lubliyana Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Şehre 26 km gibi bir mesafede olan havalimanı, liman-şehir merkezi ulaşımını da sorunsuz bir hale getirmiş durumda. Limanda, şehir merkezine ulaşım hizmeti sunan alternatifler aşağıdaki gibidir.

 

Otobüs

Havalimanı dışında yer alan duraklar sayesinde otobüsleri kullanabilir ve şehir merkezinin yanı sıra farklı noktalara gitmek için de bu araçlardan faydalanabilirsiniz. Otobüs kullanacak olan yolcular için tek yön gidiş bilet fiyatı ise 4.10 Euro olarak belirlenmiştir. Biletlerinizi otobüs içinde alabiliyor ya da otobüse binmeden de kestirebiliyorsunuz.

 

Raylı Sistem

Havalimanı şehir merkezi ulaşımında raylı sistem alternatifi bulunmuyor.

 

Taksi

Havalimanı çıkışında çok sayıda taksi durağı mevcut ve bu taksilerin lisanslı olarak hizmet verdiğini de belirtmek gerekiyor. Havalimanı şehir merkezi arası mesafe, taksiler ile birlikte 15 ila 20 dakika gibi bir süre zarfında kat ediliyor ve ödeyeceğiniz rakam da ortalama olarak 30 Euro’ya karşılık geliyor. Havalimanında hizmet veren ve bireysel olarak çalışan korsan taksiler de mevcut ancak bu taksilere ödeyeceğiniz rakamlar lisanslı taksilere göre çok daha fazla olacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Shuttle/Servis

Otobüs ya da taksi tercihlerinin yanı sıra özel servis araçlarını da tercih edebilirsiniz. 8 Euro ödeyerek şehir merkezine bu araçları kullanarak ulaşmanız mümkündür. Havalimanında, servislerin hareket edeceği durakları gösteren tabelalar da yer alıyor ve ilgili personel de sizleri yönlendiriyor.

 

Araç Kiralama

Profesyonel araç kiralama firmalarının kendilerine ait olan ofislerini havalimanında ziyaret ederek araç fiyatları ve kiralama detayları ile ilgili bilgi alabilir ve dilerseniz araçlarınızı da kiralayabilirsiniz. Araç teslim hizmetinden bahsediliyor ancak şoförlü araç hizmeti ile ilgili net bir bilgi yer almıyor. 

Ljubljana Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder