Hızlı Erişim

En Ucuz Lizbon Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Lizbon Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Lizbon Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Lizbon Hakkında Genel Bilgiler

Portekiz’in kültürel anlamda en eğlenceli, en kalabalık ve en hareketli şehri olarak bilinen Lizbon, aynı zamanda ülkenin Başkenti konumundadır. Yedi tepe üzerine kurulmuş olan şehir, gelişmişlik bakımından da ülkenin diğer şehirlerine kıyasa bir adım önde ve görsel olarak da tatmin edici bir duruşa sahiptir. Finans ve ekonomi alanında da yine ülkenin öncü şehirlerinden biri olmayı başarmıştır.

 

Unesco dünya mirası listesinde kendine yer bulmuş önemli yapılar da hali hazırda kendi kimlini korumaya devam ediyor. Tarih, kültürel zenginlik, sosyal hayat, eğitim seviyesi ve daha birçok konuda örnek gösterilen şehirlerden bir tanesi olan Lizbon, sizleri tarihin sır dolu odalarına da davet ediyor.

 

Restoran, bar ve kafe kültürü bakımından da belli bir seviyeye ulaşmış olan Lizbon, deniz kenti olmasının sağladığı avantajları da en iyi şekilde kullanıyor ve mutfağına deniz ürünlerini dahil etmeye devam ediyor. Bu özel lezzetleri birçok restoran ve kafede bulmanız da mümkündür.

 

Bairro Alto Bölgesi de ziyaret etmeniz gereken adreslerden bir tanesidir ve şehrin önemli gece kulüpleri de bu bölgede konumlanmış durumda. Eğlence hayatı oldukça hareketli ve sabahın ilk ışıklarına kadar alkol alabileceğiniz, dans edebileceğiniz mekanlara da rastlamanız mümkündür.

 

Şehirde ulaşım ağı da gelişmişlik örneği gösteriyor ve şehrin önemli noktalarına çok kısa sürede ulaşmanız da bu gelişmiş ulaşım ağı sayesinde söz konusu hale geliyor.

 

Yine aynı şekilde havalimanından şehir merkezine ulaşım ağı da en önemli gelişmişlik örneklerinden bir tanesidir. Çok sayıda alternatif ulaşım aracı ile birlikte mesafeyi daha kısa hale getirmiş durumdalar. 

Lizbon Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Otobüs

Havalimanının hemen dışında yer alan otobüs duraklarını ziyaret ederek otobüsleri kullanabilirsiniz. 5, 21, 22 ve 44 numaralı otobüsler şehir merkezi yönüne hareket eden otobüslerdir ve güzergah dahilinde bulunan şehrin önemli merkezlerinde de inebiliyorsunuz. Aynı zamanda önemli noktalara direkt ulaşım sağlayan otobüsler de yine havalimanı dışında yer alan duraklardan hareket ediyor.

 

Aerobus

Havalimanının dışında yer alan aerobus durakları da tercih edebileceğiniz alternatiflerden bir tanesidir. 20 ila 40 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşmanızı sağlayan araçlar için bilet, gün içerisinde kullanacağınız araçlar için de geçerlidir. Tek bilet ile tüm gün Aerobus kullanabilir ve herhangi bir ücret de ödemezsiniz. 07.40’ta başlayan seferler akşam 20.45’te sona eriyor ve bu süre zarfında esnek sefer saatleri ile hizmet veriyorlar.

 

Metrobüs

Havalimanından direkt şehir merkezine uzanan bir metrobüs hattı ne yazık ki bulunmuyor ancak Gare Do Oriente metro istasyonuna 10 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşabilir ve buradan metroyu kullanabilirsiniz.

 

Taksi

Havalimanında korsan taksiler ile birlikte lisanslı taksiler de hizmet veriyor. Günün her saati taksi bulabiliyorsunuz ve lisanslı taksileri tercih ederek daha az ödeme ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Popüler araç kiralama firmalarına havalimanında ulaşabiliyorsunuz. Firmaların büyük bir kısmı online rezervasyon hizmeti de sunuyor ve limana inmeden önce de araç rezerve ayrıcalığından faydalanabiliyorsunuz. Ücretler firmalara ve kiralayacağınız araç modellerine göre değişiklik gösterebiliyor.

 

Shuttle

Havalimanına ait resmi bir servis hizmetinden bahsedilmiyor ancak konaklayacağınız adresler ya da seyahat için tercih ettiğiniz havayolu firmasının bu tür bir ayrıcalığı varsa limana araç talebinde bulunabilirsiniz. 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder