Hızlı Erişim

En Ucuz Liverpool Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Liverpool Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Liverpool Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Liverpool Hakkında Genel Bilgiler

Mersey Nehri’nin bir kolunun Doğu Bölgesinde konumlanmış olan Liverpool, İngiliz Edebiyatı ve dünya pop camiasının en önemli merkezlerinden bir tanesidir. Sportif faaliyetler konusunda da büyük gelişme göstermeyi başarmış olan şehir, sahip olduğu Liverpool FC futbol kulübü ile de adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Şehirde inanılmaz bir futbol milliyetçiliği söz konusu ve fantastik bir taraftar grubuna sahip olduklarını da belirtmek gerekiyor.

 

Liverpool, kültürel olarak da etkileyici bir şehir ve mimari bakımından da bu etkileyici unsurları ön plana taşıyor. Beatles Müzesi onlardan bir tanesi ve şehri ziyaret eden turistlerin ilgisini de en çok bu müze çekiyor. The Beatles ile ilgili birçok detayı bu müzede bulabileceksiniz ve efsanevi grubu bu müze ile birlikte daha yakından tanıyacaksınız. Liverpool Katedrali de yine ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören yapılardan bir tanesidir ve şehri ziyaret eden birçok turistin ilk adresi de burası oluyor.

 

Çağdaş İngiliz mutfağının en iyi örneklerini bünyesinde barındıran şehir, lüks restoran ve kafeleri ile de ziyaretçilere harika bir ziyafet sunuyor. Bu ziyafete ortak olmak istediğinizde çok fazla para harcamanıza da gerek kalmayacaktır. Liverpool, sosyal yaşam ve eğlence hayatı bakımından da oldukça hareketli ve gelişmiş bir şehirdir. Barlarda caddesini ziyaret ettiğinizde özellikle Lgbti barlarının sayı olarak çok daha fazla olduğunu göreceksiniz. Şehri ziyaret ettikten sonra keşfetmek istediğinizde ulaşım konusunda da sorun yaşamayacağınızı fark edeceksiniz. Havalimanı şehir merkezi ulaşımı da yine sorunsuz bir şekilde gerçekleşecektir. 

Liverpool Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanı ekspres otobüsü olarak da bilinen ve havalimanı şehir merkezi ulaşımını gerçekleştiren otobüsü kullanarak sizler de kısa sürede şehre ulaşabilirsiniz. Bunun için 500 numaralı otobüsü tercih etmeniz gerekiyor ve biletlerinizi araç içindeki şoförlerden temin edebilirsiniz.

 

Tren

Tren hattı havalimanından da geçiyor ancak direkt şehir merkezine tren ile ulaşım mevcut değil. Aktarmalı olarak sizler de şehir merkezine ulaşabilirsiniz ve bunun için izlemeniz gereken yol da şu şekildedir. South Parkway istasyonuna kadar trenle seyahat edebiliyorsunuz ve bu istasyonda inip  80A ya da 86A numaralı otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Aktarmalı yolculuk her ne kadar zahmetli gibi görünse de süre olarak oldukça kısadır ve bilet fiyatlarının uygun olması da önemli detaylardan bir tanesidir.

 

Taksi

Havalimanının çıkışında yer alan taksileri de şehir merkezine ulaşım için tercih edebilirsiniz. Günün her saati taksi bulmak oldukça kolay ve çok fazla taksi firması olduğunu da belirtmek gerekiyor. Taksilerde kredi kartlarınız ile de ödeme yapabiliyorsunuz ancak firmaların büyük bir kısmı nakit ödemeyi tercih ediyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Popüler araç kiralama firmalarının büyük bir kısmı havalimanındaki ofislerde sizleri bekliyor olacaktır. Şoförlü araç hizmeti ile ilgili herhangi bir detay yer almıyor ve bunun için firmalara ait web siteleri ziyaret etmeniz çok daha doğru olacaktır. Bununla birlikte dilerseniz araç kiralama hizmeti için online talep de oluşturabilirsiniz ve bu sayede havalimanına adım attığınız anda araçlarınız hazır bir şekilde sizlere sunulacaktır.

 

Servis

Oteller ve seyahat firmaları tarafından sunulan ücretli servis araçları da yine terminal önünde sizleri bekliyor olacaktır. Ücretler ile ilgili detaylı bir bilgi ise mevcut değil. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder