En Ucuz Litvanya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Litvanya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Vilnius

Para Birimi

seyehat zamanı Euro

Litvanya Şehirleri

Litvanya Hakkında Genel Bilgiler

Baltık Devletleri arasında en büyüğü olan Litvanya, Estonya ve Letonya ile kıyaslandığında gelişmişlik olarak da bir adım önde yer alıyor. Başkent Vinius ve ülkenin en gelişmiş şehirleri arasında üst sıralarda yer aldığını söylemek mümkündür. Litvanya, Danimarka gibi yeşile önem veren ve bu konuda çalışmalar yapan ülkelerden bir tanesidir. Yeşillendirme çalışmalarının yanı sıra doğal alanların sayısı da oldukça fazladır.

Thy, bu ülkeye düzenli sefer düzenleyen hava yolu firmalarından bir tanesidir ve Thy uçak bileti alış verişleriniz öncesi ülkeyi tanımanız adına bazı detayları da siz değerli yolcular ile paylaşmaya gayret ediyoruz.

2004 yılında Avrupa Birliğine kabul edilen ülke, özellikle bu dönemden sonra çok daha belirgin bir şekilde gelişme kaydetmiş ve daha dikkat çekici bir hal almıştır. Ülke, eğitim seviyesi ve refah düzeyi konusunda da dikkat çekici bir noktada bulunuyor. Yerli halkın %90’ından daha fazlası en az bir yabancı dil biliyor ve okuma oranı da bir hayli yüksektir. Sanat ve kültürel faaliyetlerde geleneksel yapıyı benimsemiş olan Litvanya, empati kurabilen ve saygı duymayı bilen insanların yaşadığı ülkelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Litvanya uçak bileti aramalarınızı ucakbileti.com üzerinden daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir ve yola çıkmak için vakit kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra ekonomik rakamlar da sizleri bekliyor olacaktır.

Ülke, spor faaliyetleri konusunda da bir adım önde ve bu öncülük de basketbol sporu ile karşımıza çıkıyor. Yerli halk basketbola çok fazla ilgi gösteriyor ve salonlar genellikle dolu oluyor.

Resmi dil Litvanca olmasına rağmen birçok bölgede İngilizce ve Rusça konuşuluyor. Lehçe de bu diller arasında kendine yer bulmuş durumda.

Litvanya uçak bileti alış verişleriniz sonrası ülke hakkında bilmeniz gereken detaylardan bir diğeri ise Litvanya gece hayatıdır. Dışarıdan bakıldığında gösterişli bir duruş sergileyen gece hayatı, alkolün ucuz olması ile birlikte daha kusursuz bir hal alıyor.

Festivaller konusunda da dikkat çekici bir görüntü sergileyen ülke, özellikle yerli halk tarafından düzenlenen kültürel festivallere çok daha fazla önem veriyor. Sıcak kanlı ve samimi insanların yer aldığı bu ülkeyi sizler de Litvanya uçak bileti araması ile keşfe çıkabilir ve satın alma işlemleri sonrası harekete geçebilirsiniz.

Litvanya’yı ziyaret edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize ile ilgili bilmesi gereken detaylar ise aşağıdaki gibidir.

 

Litvanya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Litvanya vizeleri, Ankara’da yer alan Litvanya Büyükelçiliği’nde yer alan Konsolosluk birimi tarafından veriliyor.

Hizmet pasaportu ya da özel pasaport sahibi olan vatandaşlarımız bu ülkeye vizesiz giriş yapabiliyor. 6 aylık süre zarfında en fazla 90 gün olmak kaydı ile vizesiz giriş mümkündür.

Ulusal pasaport sahiplerinin ise yerine getirmeleri gereken birtakım detaylar söz konusudur ve bunlardan bir tanesi de Schengen vizesi başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olmasıdır.

Vize başvuru ücreti için en son 60 Avro’luk bir ödeme yapmanız gerekiyordu ancak güncel fiyat olmadığını da belirtmek gerekiyor.

Seyahat amacınıza bağlı olarak ek belge talebi söz konusu olacaktır. Ne için ya da neden seyahat ettiğinizi açıklayıcı bir şekilde ifade etmeniz ve bunun için yeterli paranızın olup olmadığını da belgelerle kanıtlamanız istenebilir.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder