Hızlı Erişim

En Ucuz Linz Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Linz Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Linz Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Linz Hakkında Genel Bilgiler

Yukarı Avusturya Bölgesinin Başkenti olan Linz, aynı zamanda Avusturya’nın da en büyük üçüncü şehri olma unvanına sahiptir. Bu unvanı her anlamda hak ettiklerini de belirtmek gerekiyor ve gelişmişliği ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.  Yeni Medya Sanatı Şehri unvanına da sahiptir ve 1 Aralık 2014’ten bu yana bu unvanı korumayı da başarmıştır. Unesco tarafından verilen bu sıfat, şehrin gelişiminde ve ziyaret edilmesinde de büyük pay sahibi olmuştur.

Müze ve festival kültürü bu şehre fazlasıyla hakim ve şehri ziyaret ettiğinizde tarihin arka odalarına da küçük ziyaretler düzenlemiş olacaksınız. Çok sayıda tarihi bina ve mekana ev sahipliği yapan Linz, bu anlamda da turistik bir bölge olmayı başarıyor.

O solo Vino ve Verdi gibi önemli restoranları ziyaret ederek şehrin en önemli lezzetlerinin tadına da bakabilirsiniz. Bu mekanlar gün içerisinde bir hayli yoğun ve özellikle yaz döneminde bu mekanlarda yer bulmak da çok kolay olmuyor. Bahşiş kültürü bu şehirde de gelişmiş durumda ve alacağınız hizmet de yine vereceğiniz bahşişe oranla değişiklik gösteriyor.

Mausefalle de yine ziyaret etmeniz gereken en önemli mekanlardan bir tanesidir. Şehrin en önemli kulüplerinden biri olan bu mekan, yaz aylarında tıklım tıklım ve dans etmeyi seven her ziyaretçiye de kapılarını açıyor. Linz şehri sabah saatlerinde oldukça sakin ancak akşam saatlerine doğru sokaklar dolup taşmaya başlıyor ve mekanlardaki hareketlilik de çılgın bir gece hayatının sinyalini veriyor.

Şehirde ulaşım ağı oldukça gelişmiş durumda ve havalimanı şehir merkezi arasını da sorunsuz bir şekilde kat etmeniz mümkündür. 

Linz Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine hizmet veren 601 numaralı otobüsü kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz ve bu otobüs şehir merkezi dışında farklı bir noktaya ulaşım hizmeti sunmuyor. 3.10 Avro gibi bir bilet ücreti karşınıza çıkacaktır ancak şehir içinde de kullanmak isterseniz günlük kart ayrıcalığından faydalanabilirsiniz.

Tren

Havalimanından tren istasyonuna ulaşmak isterseniz eğer az sonra bahsedeceğimiz havalimanı servislerini ulanabilirsiniz. Bu servisler sizleri istasyona ulaştırıyor ve tren istasyonundan trenleri kullanarak şehir merkezine kısa sürede ulaşmanız mümkündür.

Tramvay

Sabah 6 ve akşam 10 arası aktif olarak hizmet veren tramvaylar, şehir merkezi ve yine şehrin en önemli noktalarına ulaşımı sağlayan alternatiflerden bir tanesidir. Her 30 dakikada bir hareket eden tramvayların ulaşım ücretleri hakkında net bir bilgi ne yazık ki bulunmuyor. Havalimanında yer alan tramvay tabelaları sizleri istasyona yönlendirecektir. Hauptplatz’a gitmek isterseniz eğer 1 ya da 2 numaralı tramvay hattını kullanarak direkt olarak merkez noktaya ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanında legal olarak hizmet veren çok sayıda taksi firması mevcuttur. Şehir merkezi ve yine şehrin önemli noktalarına taksi ile seyahat edebilirsiniz. Havalimanı şehir merkezi arası yolculuk, taksi ile yaklaşık olarak 30 Avro’ya karşılık geliyor ancak bu elbette net rakam değildir.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında gelen yolcu bölümünde yer alan stantlar, araç kiralama firmalarının görevlendirildiği yetkililer ile sizleri buluşturacak olan noktalardır. Dilediğiniz firma ile iletişime geçerek araçlarınızı kiralayabilir ya da seyahat öncesi rezervasyon ayrıcalığından faydalanabilirsiniz.

Shuttle

Terminalden çıktığınız anda özel servislerin duraklarını görebilirsiniz. Havalimanına ait olan özel servis araçları, tren istasyonuna ulaşmanız adına sizlere hizmet veriyor. Az önce de bahsedildiği gibi tren istasyonunu kullanarak şehir merkezine erişim sağlamanız mümkündür. Yine havalimanında özel servis duraklarını işaret eden tabelalar da mevcut ve yine görevli personelden de yardım alabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder