Hızlı Erişim

En Ucuz Lille Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Lille Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Lille Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Lille Hakkında Genel Bilgiler

Yıllarca Romalıların hakimiyeti altında olan Lille, Roma dönemine ait çok sayıda eseri de hali hazırda bünyesinde barındırmaktadır. Fransa’nın en büyük dördüncü şehri olan Lille, Nord Pas De Calais bölgesine bağlıdır. Bir dönem sanayi şehri olarak anılan Lille, çevre ve gürültü kirliliği nedeniyle zamanla bu kimliğinden uzaklaşmış ve daha sakin bir şehre dönüşmüştür. Şehrin Belçika sınırına yakın olması da şehrin gelişimindeki en önemli etkenlerden bir tanesidir ancak bu gelişimin yanı sıra kültürel olarak da önemli bir değişim söz konusudur.

 

2004 yılında bu anlamda sahip olduğu bir unvan vardır ve ‘’Avrupa Kültür Başkenti’’ olarak da bu unvana sahiptir. Müzeleri, katedralleri, doğal parkları ve muhteşem coğrafyası ile gerçek bir turizm kenti olmayı da başaran Lille, yaz aylarında çok sayıda ziyaretçiye de kapılarını aralamaktadır. Flemenk ve Fransız kültürünün etkisini Lille mutfağında da net bir şekilde görebiliyoruz. Zengin mutfağı sayesinde sizleri bu anlamda da tatmin edecek bir şehir olduğunu belirtmek gerekiyor.

 

Yerli halkın sakin ve yüzeysel bir gece hayatı anlayışına sahip olduğunu belirtmek gerekiyor ancak yaz aylarında sokakların ve mekanların dolup taşması ile birlikte eğlence anlayışı da farklı bir seviyeye ulaşıyor. Gece kulüpleri, barlar ve pubların olduğu sokaklar, yaz aylarında çok daha canlı ve çok daha hareketlidir. Şehirde ulaşım da oldukça kolay ve havalimanı şehir merkezi ulaşımında da bu kolaylığı hissedebiliyorsunuz. 

Lille Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Otobüs ulaşımı shuttle sayesinde gerçekleşiyor. Şehir içi otobüs hizmeti gibi işleyen sistem, geniş araçların yanı sıra uygun bilet fiyatlarını da beraberinde getiriyor. 54 kişilik araçlar konforlu bir seyahati de beraberinde getiriyor. Shuttle otobüsler ile birlikte 20 dakika gibi kısa bir sürede sizler de şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Otobüsler, konforlu olmalarının yanı sıra ziyaretçilere uygun şekilde tasarlanmıştır ve bagajlarınızın güvenliği de düşünülmüştür.

Biletlerinizi şoförden satın alabiliyorsunuz ve tek yön için ödemeniz gereken ücret de 8 Euro olarak belirlenmiştir. Gidiş dönüş bilet için ise 10 Euro ödemeniz gerekiyor. Hafta içi olduğu gibi hafta sonu da hizmet veren otobüsler, esnek sefer saatleri ile de ziyaretçilerin ilgi odağı olmayı başarıyor.

05:30-22:00 saatleri arasında hizmet veren otobüsler, Pazar günleri ise seferlerine 11:00’da başlıyor.

 

Taksi

Ortalama 25 Euro ödeyerek taksileri kullanabilir ve şehir merkezine seyahat edebilirsiniz. 22:00’den sonra taksileri tercih ettiğiniz takdirde gece tarifesi uygulaması karşınıza çıkıyor ve ödeyeceğiniz ücret de yaklaşık olarak 35 Dolar’a ulaşıyor. Taksilere her saat ulaşmak mümkün ve yine otobüsler gibi hafta sonu da hizmet verdiklerini belirtmek gerekiyor. Ek olarak taksilerin tamamı yasal olarak hizmet veriyor ve korsan taksi durumu söz konusu değildir.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Gelen yolcu bölümünün arka kısmında yer alan durakları ziyaret ederek sizler de araç kiralama firmalarına ulaşabilirsiniz. Limanda çok fazla firma var ve bu firmalara ait ofisler de günün her saati açık. Bütçelerinize uygun rakamlar ile ihtiyacınız olan aracı kiralayabilir ve seyahatleriniz bittikten sonra firmaların şehir merkezindeki ofislerine de araçlarınızı teslim edebilirsiniz. Online rezervasyon ayrıcalığını da kullanabilirsiniz ve bu sayede limana indiğiniz anda araçlarınız hazır edilmiş olur ve vakit kaybı yaşamamış olursunuz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder