Hızlı Erişim

Liege şehrinde havalimanı şuan için uçuş yapılamamaktadır. Aşağıda bulunan yakın şehirler üzerinde liege uçak biletinizi alabilirsiniz.

En Ucuz Liege Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Liege Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Liege Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Liege Hakkında Genel Bilgiler

Valon eyaletine Başkentlik yapan Liege, Belçika’nın en önemli şehirlerinden bir tanesidir. 40.000’i aşan öğrenci nüfusu nedeniyle öğrenci şehri olarak da bilinen Liege, eğitim bakımından en gelişmiş şehirler arasında gösteriliyor. Sahip olduğu güçlü alt yapı ve eğitimci gücü sayesinde bu konuda birçok şehri de geride bırakmayı başarmıştır. Gelişmişlik bakımından da üst sıralarda yer alan şehir, öğrenci nüfusunun yoğunluğunu her anlamda hissediyor ve ekonomik bir şehir olarak karşımıza çıkıyor.

Liege, tarih boyunca en çok saldırı alan ve taciz edilen şehirlerden bir tanesi olmuştur. Sahip olduğu stratejik konum nedeniyle bu saldırıların sayısı her geçen yıl biraz daha artmış ve şehri bir hayli yıpratmıştır. An itibarıyla o dönemlere ait birçok tarihi eser ne yazık ki şehrin bünyesinde yer almıyor ancak bazı yapılar restore edilerek günümüze ulaştırılmayı başarmış durumda.

Doğal alanlar, katedraller ve özellikle müzeler, turistler tarafından en çok ilgi gören yapılar arasında yer alıyor. Şehri keşfedebilmeniz adına şehir turlarını ve rehberlerini de tercih edebilirsiniz.

Turizme önem veren ve ekonomik anlamda bu koldan yüksek rakamlar elde eden şehirde konaklama imkanları da bu detaya bağlı olarak gelişme kaydetmiştir. Uygun fiyata konaklayabileceğiniz çok sayıda yapı mevcut ve özellikle pansiyonlar bunun için en ideal tercihlerden bir tanesi olacaktır.

Şehrin tamamını gezmek isterseniz toplu taşıma araçları sizlere yardımcı olacaktır. Liege, küçük bir şehir ve önemli noktaları yürüyerek keşfetmeniz de mümkündür. Şehir içi ulaşımda çok fazla alternatif var ve zaten küçük bir şehir olduğu için güzergah konusunda da herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor.

Mutfak konusunda da oldukça önemli lezzetlere sahip olan Liege’in karamelize edilmiş gözlemesi de gerek turistler gerek yerli hak tarafından çok fazla ilgi görüyor. Kafe ve restoranları ziyaret ederek bu lezzeti tadabilirsiniz.

Gece hayatı ise Le Carre bölgesinde yoğunlaşmıştır. Sabahın erken saatlerine kadar devam eden eğlenceye dahil olabilir ve sizler de ziyaretlerinizin tadını çıkartabilirsiniz. Ülkede alkol ucuz ve mekanlardaki fiyatlar da oldukça uygundur. Oturmuş bir gece hayatı ve eğlence kültüründen bahsetmek mümkün ve insanlar nasıl eğleneceklerini de çok iyi biliyor. 

Liege Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

53 numaralı otobüs hemen havalimanı önünden hareket ediyor ve kısa bir sürede sizleri şehir merkezine ulaştırıyor. TEC-57 numaralı otobüs ise şehrin önemli tren istasyonlarını ziyaret ediyor ve aktarma yapacaksanız bu otobüsü tercih etmeniz gerekiyor.

Taksi

Havalimanında gün boyu hizmet veren taksiler, uygun fiyatları ile konforlu bir seyahat sunuyor ve şehri merkezinin yanı sıra şehrin önemli noktalarına da seyahat hizmeti sunuyorlar.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Limanda çok sayıda firma, kendi ofislerinde hizmet vermeye devam ediyor. Telefon ya da online iletişim ile de araç kiralayabiliyor ya da rezervasyon işlemlerini daha kısa sürede gerçekleştirebiliyorsunuz.

Shuttle

Havalimanı shuttle hizmetinden faydalanmak için kişi başı 5 Euro ödemeniz gerekiyor ve daha da önemlisi en az 5 gün önceden şahsi olarak rezervasyonlarınızı yaptırmanız gerekiyor. Shuttle hizmeti, geniş bir güzergahı kapsıyor ve şehrin önemli noktalarını da ziyaret ediyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder