En Ucuz Letonya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Letonya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Riga

Para Birimi

seyehat zamanı Euro

Letonya Şehirleri

Letonya Hakkında Genel Bilgiler

 

Baltık bölgesi ülkeleri arasında yer alan ve üç ülkeden bir tanesi olan Letonya’nın İsveç ile deniz sınırı bulunuyor. Ülkede şehirler arasında inanılmaz bir sosyo kültürel farklılık göze çarpıyor ancak buna rağmen dünyanın en huzurlu ülkelerinden bir tanesi olmayı da başarmış durumdadır. Letonya uçak bileti satın alma işlemlerinizi tamamlayarak sizler de seyahat için bu huzurlu ve güvenli ülkeyi listelerinize dahil edebilirsiniz.

Sağlık hizmetlerinin büyük bir gelişme kaydettiği ülkede herhangi bir hastane ya da doktora gittiğinizde ücret ödemenize gerek yoktur. Bu konuda büyük hassasiyet gösteren ülke, insanlara değer veriyor ve insanların ihtiyaçlarına da ücretsiz olarak yanıt vermeyi tercih ediyor.

Riga, ülkenin en önemli şehirlerinden bir tanesidir ve gezginlerin de en çok tercih ettiği şehirler arasında yer alıyor. Letonya, turizm konusunda gelişme kaydedebilmiş değil ancak bu konuda da önemli çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Riga, tarihi şehirlerden bir tanesi ve en çok ziyaretçi alan şehir olduğu için de bu şehre yatırım yapılmaya devam ediliyor. Letonya ucuz uçak bileti ile birlikte sizler de bu güzel ülkeyi ve etkileyici şehri görme fırsatı elde edebilirsiniz.

Ülkenin resmi dili Letonca’dır ancak Ülke insanının büyük bir kısmı Rusça diline de büyük ölçüde hakimdir. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi de Sovyet döneminin etkisidir.

Ülkede hakim olan dini inanç ise Hristiyanlıktır ve bu konuda insanların birbirine duyduğu saygı da görülmeye değer. Herhangi bir zorlama ya da baskı durumu da söz konusu değildir.

Bulunduğu coğrafya nedeniyle soğuk iklim kuşağına karşılık gelen ülke, kış aylarında rahatsız edici bir soğuğu da beraberinde getiriyor. Letonya uıygun uçak bileti fırsatları kış aylarında çok daha belirgin bir şekilde karşınıza çıkıyor çünkü bu dönemde ziyareti sayısı bir hayli az ve firmalar da bunu en iyi şekilde değerlendirmeye devam ediyor. Ziyaret için en uygun dönemler yaz ayları ancak uygun biletli fiyatlar için kış ayları tercih ediliyor.

İhracata dayalı büyüme gibi bir ekonomi politikasına sahip olan ülke, hali hazırda ekonomik anlamda da büyük bir gelişmeye imza atıyor.

Ülkede suç oranı bir hayli düşük ve Avrupa’nın en güvenilir, en huzurlu ülkelerinden biri olduğunu da ifade etmek gerekiyor. Gece yarısı sokaklarda tek başınıza rahatça gezebiliyorsunuz ve cinsiyetçilik konusunda da bir hayli hassas olduklarını belirtmek gerekiyor.

Letonya’ya seyahat edecek olan vatandaşlarımızın vize hususunda dikkat etmeleri gereken detaylar ise aşağıdaki gibidir.

 

Letonya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Letonya vizesi için ziyaret etmeniz gereken iki farklı adres var. Letonya Konsolosluğu ve resmi kurum tarafından yetkilendirilmiş olan acenteler de vize başvurusu için doğru adreslerdir.

Pasaport geçerlilik süresinin, vize başvuru tarihinden en az 1 yıl önceye karşılık gelmesi gerekiyor ve pasaportlarınızın yıpranmamış olması da en önemli unsurlardan bir tanesidir.

Herhangi bir işe sahip değilseniz ve düzenli bir geliriniz yoksa Konsolosluk sizleri bir göçmen gibi algılıyor ve yeterli maddi kaynağa sahip olmadığınız için vize almanız da pek mümkün olmuyor. Bu bağlamda vize alabilmek için bir teminat göstermeniz gerekecektir.

Letonya Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder