Hızlı Erişim

En Ucuz Leipzig Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Leipzig Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Leipzig Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Leipzig Hakkında Genel Bilgiler

İki değerli ve önemli ticaret yolunun kesişim noktasında yer alan Leipzig, bu anlamda ticaret ve fuar şehri olarak da biliniyor. Sosyal yaşantısı, festivalleri ve kültürel etkinlikleri ile turistik kimliğini de kusursuz bir şekilde korumayı başaran şehir, her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.


Goethe’nin Faust eserinde çokça yer verilen Leipzig, eserde de bahsedildiği gibi ‘’Küçük Paris’’ sıfatını da fazlasıyla hak ediyor. Orta Çağ ruhunu en iyi şekilde yansıtan ve tarihe ışık tutan mimarisi ile de göz alıcı bir şehir olmayı başarıyor. Bach gibi önemli bir müzisyene de ev sahipliği yapmış olan şehir, Almanya’nın en çok ilgi gören şehirlerinden bir tanesidir.


Dar sokakları, güler yüzlü ve misafirperver halkı ile ziyaretlerinizi daha keyifli hale getirecek olan Leipzig, eğlence hayatı ile de dikkat çekmeyi başarıyor. Sabahın erken saatlerine kadar kulüplerde dans edebilir ve özgürlüğün tadını çıkartabilirsiniz.


Üniversite şehri olarak da bilinen Leipzig’te konaklama imkanları çok fazla ve rakamlar da oldukça uygun. Turistik kimliği de göz önünde bulundurulduğunda konaklama konusunda sıkıntı yaşatmayacak bir şehir kimliğine bürünüyor.

 

Bach Müzesi, şehrin en önemli yapılarından bir tanesidir ve turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

 

Ulaşım ağı oldukça gelişmiş durumda ve havalimanına ayak bastığınızda şehir merkezine ulaşmak için de sizleri çok sayıda alternatif bekliyor olacaktır. 

Leipzig Havalimanı(Halle Airport) Ulaşım Bilgileri

Şehrin 18 km Kuzeydoğu’sunda yer alan havalimanı oldukça yoğun. Havalimanından şehir merkezine ulaşabilmeniz adına raylı sistem seçenekleri çok fazla ve sefer saatleri de oldukça esnek görünüyor…

Otobüs

Havalimanı ve şehir merkezi arası sefer düzenleyen herhangi bir otobüs firmasından söz edilmiyor.


Tren

Havalimanına çok yakın olan tren istasyonuna ulaşarak her yarım saatte bir hareket eden trenleri tercih edebilirsiniz. Şehir merkezine tren ile birlikte seyahat etmek isterseniz eğer ortalama yolculuk süresi 15 ila 25 dakika gibi bir süre olarak karşınıza çıkıyor. Güncel fiyat olmamakla birlikte tek yön ulaşım ücreti de 4.20 Euro olarak verilmiş durumda.


Fahrkarten olarak da adlandırılan bilet gişelerini/makinelerini kullanarak biletlerinizi kısa sürede temin edebiliyorsunuz. Makinelerde Türkçe dil seçeneği de bulunuyor ve kullanımı oldukça kolay. Biletlerinizi aldıktan sonra makinenin hemen yanında yer alan onaylama paneli var ve onaylama işlemini de gerçekleştirdikten sonra biletleriniz 2 saatliğine aktif oluyor.


Bilet almadığınız takdirde tren görevlisine durumu açıklamanız yeterlidir ancak ücret olarak daha fazla ödeyeceğinizi de bilmeniz gerekiyor.


Yüksek Hızlı Trenler

Deutsche Bahn şirketi tarafından düzenlenen seferler, önemli şehirlere ulaşımı konforlu ve daha hızlı hale getiriyor. İstasyonlara havalimanından yine raylı sistem aracılığı ile ulaşmanız mümkündür. Frankfurt, Hamburg ve Münih gibi önemli şehirlere seferler düzenlediklerini de belirtmek gerekiyor.


Taksi

Havalimanında 24 saat hizmet veren ve şehir merkezine ulaşımın yanı sıra şehrin önemli noktalarına da sizleri ulaştıracak taksiler hizmet veriyor. Havalimanına ayak bastığınızda taksileri kolayca görebilirsiniz. Taksilerde sabit ücret söz konusu değil ve taksimetre uygulamasının söz konusu olduğunu da belirtmekte fayda var.


Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında çok sayıda araç kiralama firması ve firma adına yetkilendirilmiş görevli personel bulunuyor. Araç kiralayarak da şehri gezmeniz bu sayede mümkün hale geliyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder